BASKETBAL...

BASKETBAL

Mannen, voorronden.

Groep A: Litouwen - Iran 99-67, Kroatië - Rusland 85-78, Argentinië - Australië 85-68. Stand: 1. Litouwen 2-4, 2. Kroatië 2-4, 3. Rusland 2-3, 4. Argentinië 2-3, 5. Australië 2-2, 6. Iran 2-2.

Groep B: Griekenland - Duitsland 87-64, Spanje - China 85-75, Verenigde Staten - Angola 97-76. Stand: 1. Verenigde Staten 2-4, 2. Spanje 2-4, 3. Griekenland 2-3, 4. Duitsland 2-3, 5. China 2-2, 6. Angola 2-2.

BEACHVOLLEYBAL

Mannen, voorronden.

Groep F: Asahi/Shiratori (Jap) - Boerma/Ronnes (Ned) 21-15 23-25 15-11. Gibb/Rosenthal (VSt) - Brink/Dieckmann (Dui) 21-15 21-13. Stand: 1. Gibb/Rosenthal 2-4, 2. Brink/Dieckmann 2-2, 3. Asahi/Shiratori 2-2, 4. Boersma/Ronnes 2-0.

GEWICHTHEFFEN

Vrouwen, klasse tot 63 kg: 1. Hyon Suk (NKo) 241 kg (106 trekken, 135 stoten), 2. Nekrassova (Kaz) 240 kg (110, 130), 3. Ying-chi (Tai) 231 (104, 127), 4. Girard (Can) 228 kg (102, 126), 5. Thiet (Vie) 225 kg (100, 125), Soo-kyung (ZKo) 225 kg (98, 127).

Mannen, tot 69 kg: 1. Liao Hui (Chn) 348 kg (158 trekken, 190 stoten), 2. Dabaya-Tientcheu (Fra) 338 (151, 187), 3. Martirosian (Arm) 338 (153, 187), 4. Borrero (Cub) 328 (148, 180), 5. Mirsajev (Aze) 327 (146, 181), 6. Kim Chol Jin (NKo) 326 (146, 180).

HOCKEY

Vrouwen, voorronden.

Groep A: Nederland - Zuid-Korea 3-2 (2-1). 3. Paumen 1-0 (sc), 4. Seon Ok Lee 1-1 (sc), 7. Schopman 2-1 (sc), 39. Seon Ok Lee 2-2 (sb), 55. Paumen 3-2 (sc). Australië - Spanje 6-1 (1-1), China - Zuid-Afrika 3-0 (2-0). Stand: 1. Nederland 2-6 (9-2), 2. Australië 2-6 (11-5), 3. China 2-6 (6-0), 4. Zuid-Korea 2-0 (6-8), 5. Spanje 2-0 (1-9), 6. Zuid-Afrika 2-0 (0-9).

Groep B: Argentinië - Engeland 2-2 (2-0), Verenigde Staten - Japan 1-1 (0-1), Duitsland - Nieuw-Zeeland 2-1 (0-1). Stand: 1. Duitsland 2-6 (7-2), 2. Japan 2-4 (3-2), 3. Argentinië 2-2 (4-4), 4. Verenigde Staten 2-2 (3-3), 5. Groot-Brittannië 2-1 (3-7), 6. Nieuw-Zeeland 2-0 (2-4).

JUDO

Vrouwen, tot 63 kg. Om het brons: Willeboordse (Ned) wint van Gonzales (Cub), Won Ok Im (NKo) wint van Heill (Oos). Finale: Tanimoto (Jap) wint van Decosse (Fra).

Mannen, tot 81 kg. Om het brons: Camilo (Bra) wint van Guillaume Elmont (Ned), Gontioek (Oek) wint van Damdinsoeren (Mon). Finale: Bischof (Dui) wint van Jae-bum Kim (ZKo).

KANO

Finale C1: 1. Martikan (Slw) 176,65, 2. Florence (GBr) 178,61, 3. Bell (Aus) 180,59. Finale K1: 1. Grimm (Dui) 171,70, 2. Lefevre (Fra) 173,30, 3. Boukpeti (Tog) 173,45, 9. Bouten 2.27,99.

PAARDENSPORT

Eindstand eventing, individueel: 1. Romeike (Dui) Marius 54,20 punten, 2. Miles (VSt) McKinlaigh 56,10, 3. Cook (GBr) Miners Frolic 57,40, 15. Lips (Ned) Oncarlos 75,00.

Landenwedstrijd: 1. Duitsland 166,10 punten, 2. Australië 171,20, 3. Groot-Brittannië 185,70.

ROEIEN

Mannen, herkansingen.

Vier-zonder lichtgewicht, geplaatst voor halve finale: Ierland 6.21,79, Nederland (Van der Linden, Godschalk, Snijders en Drewes) 6.25,25, Verenigde Staten 6.27,43. Acht, geplaatst voor finale: Verenigde Staten 5.38,95, Australië 5.40,31, Nederland (Klem, Blink, Lubbers, Klaassen, Kuiper, Steenman, Van Andel, Simon en stuurman Wiersum) 5.42,62, Polen 5.42,92. Uitgeschakeld: China 5.42,97, Duitsland 5.47,05.

SCHERMEN

Mannen, sabel.

Halve finales: Man (Chn) - Pillet (Fra) 15-12, Lopez (Fra) - Covaliu (Roe) 15-13. Om het brons: Covaliu - Pillet 15-11. Finale: Man - Lopez 15-9.

SCHIETEN

Mannen, vrij pistool 50 m: 1. Jin Jong-oh (ZKo) 660,4, 2. Kim Jong-su (NKo) 660,2, 3. Tan Zongliang (Chn) 659,5, 4. Isakov (Rus) 658,9/shoot-off 9,1, 5. Omeltsjoek (Oek) 658,9/6,5, 6. Kopp (Slw) 657,6, 7. Kirjakov (Bul) 656,8, 8. Mekic (Ser) 655,8.

SCHOONSPRINGEN

Vrouwen, synchroon, 10 meter: 1. Wang/Chen (Chn) 363,5 punten, 2. Cole/Wu (Aus) 335,16, 3. Espinosa/Ortiz (Mex) 330,06.

SOFTBAL

Vrouwen, eerste speelronde: China - Nederland 10-2. Homeruns: Fellinger (Ned), Zhang (Chn/+2), Zhou (Chn), werpcijfers Nederland: De Vries (4 2/3 innings + 2) 6-5-1-4; Soumeru (1 2/3 + 2) 5-3-3-0; Van Kampen (2/3) 2-2-2-0.

Taiwan - Canada 1-6, Verenigde Staten - Venezuela 11-0.

TENNIS

Mannen, tweede ronde: Lu Yen-Hsun - Tai) - Calleri (Arg) 6-4 6-4, Melzer (Oos) - Wawrinka (Zwi/9) 6-4 6-0, Joezjni (Rus/13) - Thomas Johansson (Zwe) 7-5 6-2, Federer (Zwi/1) - Arevalo (ESa) 6-2 6-4, Monfils (Fra) - Hanescu (Roe) 6-4 7-6 (5), Simon (Fra/10) - Canas (Arg) 7-5 6-1, Berdych (Tsj/17) - Seppi (Ita) 6-3 7-6 (4), Olivier Rochus (Bel) - Tipsarevic (Ser) 7-6 (5) 2-3 opgave, Kiefer (Dui/15) - Anderson (ZAf) 6-4 6-7 (4) 6-4, Djokovic (Ser/3) - Schüttler (Dui) 6-4 6-2, Nadal (Spa/2) - Hewitt (Aus) 6-1 6-2, Andrejev (Rus) - Llodra (Fra) 6-4 3-6 6-1, Nalbandian (Arg/7) - Massu (Chl) 7-6 (0) 6-1, Mathieu (Fra) - Davidenko (Rus/4) 7-5 6-3, Gonzalez (Chl/12) - Cilic (Kro) 6-4 6-2, Blake (VSt/8) - Hrbaty (Slw) 7-6 (3) 4-6 6-3.

Vrouwen, eerste ronde: Korittseva (Oek) - Obziler (Isr) 5-7 7-5 6-4, Morita (Jap) - Erakovic (NZe) 5-7 7-6 (7) 6-4. Tweede ronde: Bammer (Oos) - Schnyder (Zwi/13) 6-4 6-4, Azarenka (WRu/12) - Dellacqua (Aus) 6-2 6-2, Jankovic (Ser/2) - Alona Bondarenko (Oek) 7-5 6-1, Zvonareva (Rus/9) - Peer (Isr) 6-3 7-6 (4), Kanepi (Est) - Razzano (Fra) 6-4 7-5, Serena Williams (VSt/4) - Stosur (Aus) 6-3 6-0, Cornet(Fra/15) - Peng Shuai (Chn) 6-2 6-2, Wozniacki (Den) - Hantuchova (Slw/10) 6-1 6-3, Schiavone (Ita) - Radwanska (Pol/8) 6-3 7-6 (6), Cibulkova (Slw/16) - Pironkova (Bul) 6-2 6-2, Venus Williams (VSt/7) - Benesova (Tsj) 6-1 6-4, Safina (Rus/6) - Martinez Sanchez (Spa) 7-6 (3) 6-1, Zheng Jie (Chn) - Llagostera (Spa) 6-7 (7) 6-1 6-4, Dementjeva (Rus/5) - Arvidsson (Zwe) 6-3 6-4, Li Na (Chn) - Morita (Jap) 6-2 7-5, Safarova (Tsj) - Korittseva (Oek) 2-6 6-1 7-5.

TURNEN

Mannen, teamwedstrijd: 1. China 286,125 punten, 2. Japan 278,875, 3. Verenigde Staten 275,850, 4. Duitsland 274,600, 5. Zuid-Korea 274,375, 6. Rusland 274,300, 7. Roemenië 274,175, 8. Frankrijk 272,875.

VOETBAL

Vrouwen.

Groep E: China - Argentinië 2-0 (0-0), Zweden - Canada 2-1 (1-0). Stand: 1. China 3-7, 2. Zweden 3-6, 3. Canada 3-4, 4. Argentinië 3-0. China, Zweden en Canada naar kwartfinales.

Groep F: Noord-Korea - Duitsland 0-1 (0-0), Nigeria - Brazilië 1-3 (1-3). Stand: 1. Brazilië 3-7, 2. Duitsland 3-7, 3. Noord-Korea 3-3, 4. Nigeria 3-0. Brazilië en Duitsland naar kwartfinales.

Groep G: Noorwegen - Japan 1-5 (1-1), Verenigde Staten - Nieuw-Zeeland 4-0 (2-0). Stand: 1. Verenigde Staten 3-6, 2. Noorwegen 3-6, 3. Japan 3-4, 4. Nieuw-Zeeland 3-1. Verenigde Staten, Noorwegen en Japan naar kwartfinales.

VOLLEYBAL

Mannen.

Groep A: Verenigde Staten - Italië 3-1 (24-26 25-22 25-15 25-21), Venezuela - China 2-3 (21-25 25-21 25-16 21-25 14-16), Japan - Bulgarije 1-3 (27-29 25-23 21-25 19-25). Stand: 1. Bulgarije 2-4, 2. Verenigde Staten 2-4, 3. Italië 2-3, 4. China 2-3, 5. Venezuela 2-2, 6. Japan 2-2.

Groep B: Duitsland - Rusland 2-3 (27-24 21-25 25-21 23-25 14-16), Egypte - Polen 0-3 (21-25 18-25 10-25), Servië - Brazilië 1-3 (27-25 20-25 17-25 21-25). Stand: 1. Polen 2-4, 2. Brazilië 2-4, 3. Rusland 2-4, 4. Duitsland 2-2, 5. Servië 2-2, 6. Egypte 2-2.

WORSTELEN

Mannen tot 55 kg, Grieks-Romeins.

Halve finales: Bairamov (Aze) - Amoian (Arm) 3-1. Mankiev (Rus) - Park Eun-Chul (ZKo) 3-1. Finale: Mankiev - Bairamov 3-1.

Mannen tot 60 kg.

Halve finales: Albijev (Rus) - Toemenbajev (Kir) 3-0, Rahimov (Aze) - Tengizbajev (Kaz) 3-1. Finale: Albijev - Rahimov 3-0.

ZEILEN

Vrouwen.

470, derde race: 1. Israël, 2. Spanje, 3. Groot-Brittannië, 9. Nederland (Marcelien de Koning/Lobke Berkhout). Vierde race: 1. Australië, 2. Israël, 3. Italië, 5. Nederland. Stand: 1. Australië 9 punten, 2. Spanje 17, 3. Nederland 18, 4. Israël 24, 5. Italië 30, 6. Tjechië 33.

RS:X, stand na vier races: 1. Yin Jian (Chn) 6, 2. Alabau (Spa) 15, 3. Crisp (Aus) 17.

Mannen.

470, derde race: 1. Groot-Brittannië, 2. Zweden, 3. Australië, 12. Nederland (Sven/Kalle Coster). Vierde race: 1. Frankrijk, 2. Nederland, 3. Australië. Stand: 1. Australië 17, 2. Frankrijk 18, 3. Spanje 25, 7. Nederland 40.

RS:X, stand na vier races: 1. Zubari (Isr) 8, 2. King Yin (HKo) 16, 3. Ashley (NZe) 19.

ZWEMMEN

Vrouwen, finales.

100 rug: 1. Coughlin (VSt) 58,96, 2. Coventry (Zim) 59,19, 3. Hoelzer (VSt) 59,34, 4. Spofforth (GBr) 59,38 (ER), 5. Zoejeva (Rus) 59,40, 6. Nakamura (Jap) 59,72, 7. Manaudou (Fra) 1.00,10, 8. Ito (Jap) 1.00,18. 100 school: 1. Jones (Aus) 1.05,17, 2. Soni (VSt) 1.06,73, 3. Jukic (Oos) 1.07,34, 4. Jefimova (Rus) 1.07,43, 5. Jendrick (VSt) 1.07,62, 6. White (Aus) 1.07,63, 7. Sun Ye (Chn) 1.08,08, 8. Kitagawa (Jap) 1.08,43; 35. Jolijn van Valkengoed 1.11,26.

Mannen, finales.

200 vrij: 1. Phelps (VSt) 1.42,96 (WR), 2. Park Tae-hwan (ZKo) 1.44,85, 3. Vanderkaay (VSt) 1.45,14, 4. Basson (ZAf) 1.45,97, 5. Biedermann (Dui) 1.46,00, 6. Meichtry (Zwi) 1.46,95, 7. Okumura (Jap) 1.47,14, 8. Renwick (GBr) 1.47,47. 100 rug: 1. Peirsol (VSt) 52,54 (WR), 2. Grevers (VSt) 53,11, 3. Viatsjanin (Rus) en Stoeckel (Aus) 53,18, 5. Delaney (Aus) 53,31, 6. Tancock (GBr) 53,39, 7. Aschwin Wildeboer (Spa) 53,51, 8. Miyashita (Jap) 53,99.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden