BADMINTON.

BADMINTON

BASKETBAL

Mannen

Groep A: Kroatie - Spanje 88-79 (45-42). Stand: 1. VS 3-6, 2. Kroatie, Duitsland 3-4, 4. Brazilie, Spanje 3-2, 6. Angola 3-0.

Vrouwen

Groep A: Gos - Cuba 89-91, Brazilie Italie

Groep B: VS - Tsjechoslowakije 111-55, China - Spanje 66-63.

GEWICHTHEFFEN

Tot 75 kg, eindstand: 1. Kassapoe (Gos) 357,5 kg (trekken 155, stoten 202,5), 2. Lara (Cub) 357,5 (155+202,5), 3. Kim (NKo) 352,5 (162,5+190).

HANDBAL

Vrouwen

Groep A: Duitsland - Nigeria 32-17 (14-9), Gos - VS 23-16 (14-9).

Groep B: Oostenrijk - Spanje 20-16 (9-4), Noorwegen - Zuid-Korea 16-27 (11-13).

HOCKEY

Groep A

Groot-Brittannie - India 3-1 (1-0), Egypte - Argentinie 0-1 (0-0), Australie - Duitsland 1-1 (1-0).

Stand: 1. Australie, Duitsland 3-5, 3. Groot-Brittannie 3-4, 4. India,Argentinie 3-2, 6. Egypte 3-0.

Groep B

Nederland NieuwZeeland 43 (12). 14. Gregory Russ 0-1, 21. McLeod 0-2, 28. Bovelander 12 (sc), 55. Delissen 2-2 (sb), 63. Weterings 3-2 (sc), 64. Van den Honert 4-2, 69. Ravodonich 4-3. Scheidsrechters: Seidler (Dui) en Prior (Aus). Toeschouwers: 1000.

Nederland: Leistra; Bovelander; Poortenaar, Van Ede (24. Kooijman) en Van Pelt; Brinkman, Delissen en Diepeveen; Van den Honert, Van Grimbergen (47. Veen) en Weterings.

Nieuw-Zeeland: Woodley; McLeod (47. Hobson); Miskimmin, Thornton en Leaver; Radovonich, Smith en Craig Russ; Parag (66. Grundy), Daji en Gregory Russ.

Pakistan - Gos 6-2 (2-2), Maleisie - Spanje 5-2 (22).

Stand: 1. Pakistan, Nederland 3-6, 3. Spanje 3-4, 4. Gos 3-2, 5. Nieuw-Zeeland, Maleisie 3-0.

HONKBAL

Vierde speeldag: Cuba - VS 9-6, Taiwan - Spanje 20-0. Stand: 1. Cuba 4-8, 2. VS, Japan en Taiwan 4-6, 5. Puerto Rico 4-4, 6. Dominicaanse Republiek 4-2, 7. Spanje en Italie 4-0.

JUDO

Mannen, tot 78 kg.

1. Yoshida (Jap), 2. Morris (VSt), 3. Kim (ZKo) en Damaisin (Fra). Tweede ronde: Wurth (Ned) wint van De-Sousa (Ang), ippon; derde ronde: Wurth wint van Katsimiorides (Cyp), ippon; vierde ronde: Wurth verliest van Morris (VSt), koka; herkansing: Wurth verliest van Varajev (Gos), ippon.

Vrouwen, tot 61 kg.

1. Fleury (Fra), 2. Arad (Isr), 3. Petrowa (Gos) en Zhang (Chi). Eerste ronde: Jenny Gal (Ned) wint van Pace (Mal), ippon, tweede ronde: Gal verliest van Eichhoff (Dui), wazari. Herkansing: Gal verliest van Petrowa (Gos), ippon.

PAARDESPORT

Military, individuele wedstrijd: 1. Ryan (Aus) Kibah Tic Toc 70,0 punten, 2. Blocker (Dui) Feine Dame 81,3, 3. Tait (NZe) Messiah 87,6, 4. Latta (NZe) Chief 87,8, 5. Hoy (Aus) Kiwi 89,4, 6. Dixon (GBr) Get Smart 92,4, 7. Alvarez Cervera (Spa) Mr. Chrisalis 102,2, 8. Donckers (Bel) 104,4, 9. Thomson (GBr) King William 105,4, 10. Desmedt (Bel) Dolleman 108,4, 11. Ehrenbrink (Dui) Kildar 108,6, 12. Duroy (Fra) Quart Placineau 109,85, 15. Lips (Ned) Olympic Writzma 114,0, 44. Van Tuyll (Ned) Bronze 180,8.

Landenwedstrijd: 1. Australie (Green op Duncan, Rolton op Peppermint Grov, Hoy op Kiwi, Ryan op Kibah Tic Toc) 288,6 punten, 2. NieuwZeeland 290,8, 3. Duitsland 300,3, 4. Belgie 333,5, 5. Spanje 388,8, 6. Groot-Brittannie 406,6, 7. Japan 434,8, 8. Ierland 445,8.

ROEIEN

Halve finales (eerste drie naar finale):

Vrouwen

Dubbeltwee, eerste serie: 1. Koppen/Boron (Dui) 7.01,32, 2. Cochelea/Lips (Roe) 7.03,92, 3. Zakirowa/Frolowa (Gos) 7.04,78, 4. Luff/Campbell (Aus) 7.07,00, 5. De Jong/De Groot (Ned) 7.14,90, 6. Garcia/Montoya (Mex) 7.42,37. tweede serie: Xiaoli/Huali (Chi) 6.58,09, 2. Baker/Lawson (NZe) 7.01,07, 3. Eyres/Gill (GBr) 7.03,89, 4. Oronova/Kamenova (Bul) 7.04,02, 5. Govaert/Hassebrouck (Bel) 7.07,35, 6. Ryder/Mazzio (VSt) 7.13,04.

Twee zonder stuurvrouw, eerste serie: 1. Seaton/Pierson (VSt) 7.11,70, 2. Gosse/Danjou (Fra) 7.12,35, 3. Werremeier/Schwerzmann (Dui) 7.14,71, 4. Snep/Robu (Roe) 7.24,94, 5. Motretchko/Ronjina (Gos) 7.34,42, 6. Gibson/Standish-White (Zim) 8.04,73. tweede serie: 1. McLean/Hedlle (Can) 7.18,00, 2. Turvey/Batten (GBr) 7.22,89, 3. Zareva/Zareva (Bul) 7.28,37, 4. Lastakauskaite/Bernotaite (Lit), 5. Sastapa/Lamasa (Let), 6. Ota/Yamashita (Jap) 7.40,48.

Mannen

Skiff, eerste serie: 1. Lange (Dui) 6.54,54, 2. Chalupa (Tsj) 6.56,12, 3. Broniewski (Pol) 7.02,65, 4. Karppinen (Fin) 7.12,05, 5. Karyotis (Gri) 7.12,91, 6. Gurza (Mex) 7.26,84. tweede serie: 1. Gonzalez (Arg) 6.53,40, 2. Jaanson (Est) 6.55,64, 3. Verdonk (NZe) 6.56,79, 4. Muller (Zwi) 6.57,64, 5. Lasmanis (Let) 7.10,69, 6. Faderbauer (Oos) 7.42,85.

Dubbeltwee, eerste serie: 1. Jonke/Zerbst (Oos) 6.18,52, 2. Rienks/Zwolle (Ned) 6.19,15, 3. Marszalek/Krzepinski (Pol) 6.19,98, 4. Dickison/Hallett (Can) 6.20,99, 4. Slobodenioek/Sjapotsjikow (Gos) 6.34,24, 6. Gonin/Koch (Zwi) 6.37,80. tweede serie: 1. Hawkins/Antonie (Aus) 6.20,22, 2. Tasane/Lutoskin (Est) 6.21,43, 3. Villar/Hierro (Spa) 6.27,36, 4. Koppen/Handle (Dui) 6.23,61, 5. Springer/Smith (VSt) 6.26,69, 6. Dani/Levai (Hon) 6.31,46.

Twee zonder stuurman, eerste serie: 1. Redgrave/Pinsent (GBr) 6.31,13, 2. Holtzenbein/Van Ettingshausen (Dui) 6.34,48, 3. Cop/Zvegeli (Slo) 6.34,48, 4. Lorgen/Lorgen (Noo) 6.38,28, 5. Sinzinger/Bauer (Oos) 6.45,42, 6. Kuffer/Studhalter (Zwi) 6.47,03. tweede serie: 1. Andrieux/Rolland (Fra) 6.33,88, 2. Van Drieesche/Goiria (Bel) 6.34,72, 3. Sharis/Pescatore (VSt) 6.35,99, 4. Hering/Backer (Can) 6.37,29, 5. Van Iwaarden/Compagner (Ned) 6.39,85, 6. Buzina/Perinovic (Kro) 6.47,87.

ROLHOCKEY

Groep B: Australie - Brazilie 4-7, Duitsland - Nederland 3-5, Spanje - Angola 10-0. Stand: 1. Spanje 5-10, 2. Brazilie 5-8, 3. Nederland 5-5, 4. Duitsland 5-4, 5. Angola 5-3, 6. Australie 5-0.

SCHIETEN

Vrouwen, klein kaliber geweer.

Eindstand: 1. Meili (VSt) 684.3 punten, 2. Matowa (Bul) 682.7, 3. Ksiazkiewicz (Pol) 681.5.

Mannen, sportpistool snelvuur.

Eindstand: 1. Schumann (Dui) 885, 2. Kuzmins (Let) 82, 3. Wotsjanin (Gos) 882.

TAFELTENNIS

Vrouwen enkelspel, tweede speelronde.

Groep O: Hooman (Ned) - Kosaka (Bra) 21-17 218, Hrachova (Tsj/15) - Rimasa (Arg) 21-13 21-10. Stand: 1. Hrachova en Hooman 2 gewonnen, 3. Rimasa, Kosaka 0.

Groep N: Vriesekoop (Ned/14) - Kaffo (Ngr) 2119 21-11, Guergueltsjeva (Bul) - Doti (Bra) 21-4 17-21 21-17. Stand: 1. Vriesekoop en Guergueltsjeva 2 gewonnen, 3. Doti, Kaffo 0.

Vrouwen dubbelspel, derde speelronde

Groep F: Vriesekoop/Hooman - Fazlic/Perkucin (IOD) 18-21 21-13 21-7. Vriesekoop/Hooman naar kwartfinales.

Mannen enkelspel, eerste speelronde:

Groep M: Haldan (Ned) - Peles (Spa) 22-20 21-13.

Mannen

Enkel, eerste wedstrijd: Paul Haldan (Ned) Peles (Spa) 2220 2113.

Vrouwen

Enkel, tweede wedstrijd: Mirjam Hooman (Ned) Kosaka (Braz) 2117 218, Bettine Vriesekoop (Ned) Kaffo (Nig) 2119 2111.

Dubbelspel derde wedstrijd groep F: Vriesekoop/Hooman Fazlic/Perkucin (IOP) 1821 2113 217. Vriesekoop en Hooman naar kwartfinales.

TENNIS

Mannen

Tweede ronde: Ivanisevic (Kro) - Haarhuis (Ned) 6-7 6-2 1-6 6-3 6-2, Courier (VSt/1) - Bloom (Isr) 6-2 6-0 6-0, Larsson (Zwe) - Forget (Fra/7) 6-3 6-3 6-1, Hlasek (Zwi/15) - Sznajder (Can) 4-6 6-4 6-3 7-6, Rosset (Zwi) - Ferreira (ZAf/9) 6-4 6-0 6-2, Emilio Sanchez (Spa/12) - Camporese (Ita) 6-4 62 6-1, Becker (Dui/5) - El Aynaouni (Mar) 6-4 5-7 6-4 6-0, Santoro (Fra) - Frana (Arg) 4-6 6-2 6-1 6-1.

Vrouwen

Tweede ronde: Graf (Dui/1) - Schultz (Ned) 6-1 6-0, Appelmans (Bel/16) - Provis (Aus) 6-2 6-1, Zwerewa (Gos) - Smith (GBr) 6-1 6-2, Gavaldon (Mex) - Sukova (Tsj/11) 4-6 6-4 5-3 opgave Sukova, Manuela Malejeva-Fragniere (Zwi/6) Reggi (Ita) 6-2 6-4, Magdalena Malejeva (Bul) - Date (Jap/14) 6-2 6-4, Mary-Joe Fernandez (VSt) - Hy (Can) 6-2 1-6 12-10, Maniokowa (Gos) - Katerina Malejeva (Bul/8) 7-6 4-6 6-0.

TURNEN

Vrouwen, meerkamp.

Het blok van de individuele wedstrijd vrouwen (resp. sprong, brug ongelijk, balk, vloer, totaal) is:

1.Goetsoe (Gos) 9,950-9,950-9,912-9,925-39,737

2. Miller (VSt) 9,975-9,925-9,925-9,900-39,725

3. Milosovici 9,975-9,900-9,850-9,962-39,687

4. Bontas9,912-9,862-9,900-9,962-39,674

5. Boginskaja 9,962-9,887-9,912-9,912-39,673

6. Gogean9,950-9,862-9,900-9,912-39,624

7. Lyssenko 9,962-9,900-9,875-9,800-39,537

8. Onodi 9,950-9,875-9,712-9,912-39,449

9. S. Fraguas 9,825-9,887-9,862-9,850-39,424

10. Zmeskal 9,937-9,800-9,900-9,975-39,412

22.Becks 9,825-9,750-9,650-9,975-39,000

VOETBAL

Groep B

Mexico - Ghana 1-1, Denemarken - Australie 0-3. Eindstand: Ghana 3-4, Australie 3-3, Mexico 3-3, Denemarken 3-2.

Groep D

Zweden - Zuid-Korea 1-1, Paraguay-Marokko 3-1. Stand: Zweden 3-4, Paraguay 3-4, Zuid-Korea 33, Marokko 3-1.

Kwartfinales: Polen - Katar, Spanje - Italie, Ghana - Paraguay, Zweden - Australie.

VOLLEYBAL

Vrouwen

Groep B: China - Cuba 1-3 (15-13 11-15 9-15 1115).

Mannen

Groep A

Italie - Japan 3-0 (15-13 15-7 17-15), Canada - Frankrijk 3-0 (15-6 15-8 15-6), Verenigde Staten - Spanje 3-2 (15-6 14-16 12-15 15-10 15-11). Stand: 1. Italie 3-6, 2. Verenigde Staten 3-4, 3. Canada 3-2, 4. Japan 3-2, 5. Spanje 3-2, 6. Frankrijk 3-2.

Groep B

Algerije - Zuid-Korea 0-3 (8-15 11-15 12-15), Nederland - Brazilie 0-3 (11-15 9-15 4-15), GOS - Cuba 1-3 (15-8 10-15 12-15 5-15). Stand: 1. Cuba 3-6, 2. Brazilie 3-6, 3. GOS 3-2, 4. Nederland 3-2, 5. Zuid-Korea 3-2, 6. Algerije 3-0.

WIELRENNEN

Mannen:

Ploegenachtervolging 4 km, kwalificatie: 1. Australie 4.11,245, 2. Duitsland 4.14,934, 3. Italie 4.15,103, 4. Denemarken 4.17,719, 5. GrootBrittannie 4.19,126, 6. Gos 4.19,343, 7. NieuwZeeland 4.21,145, 8. Tsjechoslowakije 4.21,687, 12. Nederland (Knaven, Van der Steen, Broeren, Cent) 4.25,693.

WORSTELEN

Grieks-Romeins.

Tot 57 kg. Finale: Han (ZKo) - Rifat Yildiz (Dui) 65 na verlenging. Brons: Sheng (Chi) - Ignatenko (Gos) 6-4. Tot 62 kg. Finale: Pirim (Tur) - Martinow (Gos) 10-2. Brons: Delis (Cub) - Zawadzki (Pol) 5-0.

Tot 82 kg. Finale: Farkas (Hon) - Stepien (Pol) 61. Brons: Toerlitsjanow (Gos) - Fredriksson (Zwe) 2-0.

Tot 90 kg. Finale: Bullmann (Dui) - Basar (Tur) 50. Brons: Kogoeasjvili (Gos) - Ljungberg (Zwe) 20.

ZEILEN

Mannen

Lechner, zesde race: 1. Kendall (NZe), 2. Philp (Fiji), 3. Inbar (Isr), 4. David (Fra), 5. Edgington (GBr), 6. Giordano (Ita), 11. Van den Berg, 34. Saragosa (NAn), 35. Jurriens (Aru). Zevende race: 1. Kendall, 2. David, 3. Van den Berg, 4. Fernandez (Spa), 5. Kaklamanakis (Gri), 6. Sieber (Oos), 34. Jurriens, 36. Saragosa. Stand: 1. David 38.7, 2. Gebhardt (VSt) 56.7, 3. Fernandez 59, 4. Sieber 61.4, 5. Kendall 63.7, 6. Kleppich (Aus) 69.7, 10. Van den Berg 92.7, 36. Jurriens 232, 39. Saragosa 248.

470, vierde race: 1. Calafat/Sanchez (Spa), 2. Leskinen/Aarnikka (Fin), 3. Hunger/Schmidt (Dui), 4. Toniste/Toniste (Est), 5. Johannessen/McCarthy (Noo), 6. Brotherton/Hemmings (GBr), 9. Kouwenhoven/Kouwenhoven. Stand: 1. Calafat 16, 2. Brotherton 37.4, 3. Leskinen 44, 4. Johannessen 52.7, 5. Otsu/Hirobe (Jap) 53, 6. Toniste 54, 24. Kouwenhoven 110.

FD, vierde race: 1. Foerster/Bourdow (VSt), 2. Doreste/Manrique (Spa), 3. Wilkins/Kennedy (Ier), 4. Pollen/Frostad (Noo), 5. Bojsen/Bojsen (Den), 6. Sjaidoeko/Boedantsev (Gos), 11. Potma/Potma. Stand: 1. Foerster 11.7 punten, 2. Doreste 21, 3. Batzill/Lang (Dui) 43.7, 4. Bojsen 48.7, 5. Sjaidoeko 54.7, 6. Nyberg/Lindell (Zwe) 55.7, 17. Potma 80.

Finn, vierde race: 1. Ortolano (Gri), 2. Lammens (Can), 3. Makila (Fin), 4. Rohart (Fra), 5. Van der Ploeg (Spa), 6. Childerley (GBr). Stand: 1. Van der Ploeg 30.4, 2. Ledbetter (VSt) 42, 3. Rohart (Fra) 47, 4. Loof (Zwe) 47.7, 5. Childerley 48.1, 6. Bergmann (Bra) 55.

Soling, vierde race: 1. Mahaney/Brady/Kern (VSt), 2. Coutts/Daubney/Fleury (NZe), 3. Leon/De Borbon/Vazquez (Spa), 4. Thomson/Flinn/Gow (Can), 5. Smith/Cruikshank/Stewart (GBr), 6. Schumann/Flach/Jakel (Dui), 15. Heiner/Bergsma/Burggraaff. Stand: 1. Mahaney 18.7, 2. Bank/Secher/Seier (Den) 20, 3. Smith 39, 4. Leon 39.4, 5. Thomson 44.4, 6. Holmberg/Alm/Barne (Zwe) 46, 17. Heiner 84.

Star, vierde race: 1. Reynolds/Haenel (VSt), 2. MacDonald/Jespersen (Can), 3. Vogt/Fricke (Dui), 4. Andersen/Mikkelsen (Den), 5. Neeleman/Schrier (Ned), 6. Grael/Ferreira (Bra). Stand: 1. Reynolds 8.7, 2. Davis/Cowie (NZe) 41.7, 3. Vogt 44.7, 4. Wallen/Lohse (Zwe) 47, 5. Schmidt 51.7, 6. Howlett 53.7, 7. Neeleman 56.

Tornado, vierde race: 1. Sellers/Jones (NZe), 2. Van Teylingen/Manuel (Ned), 3. Loday/Henard (Fra), 4. Schmidt/Freitas (Bra), 5. Gabler/Parlow (Dui), 6. Booth/Forbes (Aus). Stand: 1. Loday 24.4, 2. Van Teylingen 39, 3. Sweeney/Smith (Can) 41, 4. Smyth/Notary (VSt) 46, 5. Schmidt 46, 6. Hagara/Hagara (Oos) 47.4.

Vrouwen

Lechner, zesde race: 1. Herbert (Fra), 2. Kendall (NZe), 3. Zhang (Chi), 4. Sensini (Ita), 5. De Vries (Ned), 6. Burzynska (Pol), 20. De Waard (NAn). Zevende race: 1. Zhang, 2. Horgen (Noo), 3. Sensini, 4. De Vries, 5. Herbert, 6. Kendall, 20. De Waard. Stand: 1. Kendall 11.7, 2. Sensini 27.7, 3. Herbert 35, 4. Zhang 36.1, 5. De Vries 39, 6. Way 42.4, 22. De Waard 156.

Europe, vierde race: 1. Andersen (Noo), 2. Via Dufresne (Spa), 3. Trotman (VSt), 4. Bogatec (Ita), 5. Jensen (Den), 6. Van Leeuwen (Ned). Stand: 1. Andersen 33, 2. Via Dufresne 34.4, 3. Jensen 36, 4. Trotman 39.7, 5. Kruuv (Est) 40.4, 6. Armstrong (NZe) 44, 9. Van Leeuwen 63.7.

470, vierde race: 1. Zabell/Guerra (Spa), 2. Isler/Healy (VSt), 3. Le Brun/Barre (Fra), 4. Moskalenko/Pakholtsjik (Gos), 5. Shige/Kinoshita (Jap), 6. Lidgett/Bucek (Aus). Stand: 1. Shige 32, 2. Zabell 32.7, 3. Le Brun 37.7, 4. Moskalenko 39, 5. Isler 41.7, 6. Egnot/Shearer (NZe) 49.

ZWEMMEN

Mannen

50 meter vrije slag

Eerste serie: 1. Kapor (IOD) 23,42, 2. Dios (Sen) 24,69, 3. N'Diaye (Sen) 25,35. tweede serie: 1. Romero (Gua) 25,12, 2. Roberts (Sey) 25,44, 3. Abid (VAE) 25,79. derde serie: Le Rouw (Zim) 24,32, 2. Dusavage (Hon) 25,27, 3. Wu (Hkg) 25,45. vierde serie: 1. Post (PRi) 23,69, 2. Kurasawa (Jap) 24,61, 3. Alfred (Maa) 24,66. vijfde serie: 1. Blomqvist (Fin) 23,63, 2. Clarke (Can) 23,95, 3. Ferreira (Bra) 24,13. zesde serie: 1. Michaelides (Cyp) 23,34, 2. Linscheer (Sur) 23,74, 3. Weldon (NZe) 23,87. zevende serie: 1. Busquets (PRi) 23,44, 2. Volery (Zwi) 23,47, 3. Paleokrassas (Gri) 23,51. achtste serie: 1. Popow (Gos) 22,21 (Europees record), 2. Mazuolis (Lit) 22,77, 3. Lange (Aus) 23,01. negende serie: 1. Jager (VSt) 22,45, 2. Williams (ZAf) 22,65, 3. Kalfayan (Fra) en Rudolph (Dui) 22,70. tiende serie: 1. Biondi (VSt) 22,32, 2, Prigoda (Gos) 22,57, 3. Foster (GBr) 22,72.

Finale: 1. Popow (Gos) 21,91, 2. Biondi (VSt) 22,09, 3. Jager (VSt) 22,30, 4. Williams (ZAf) en Kalfayan (Fra) beiden 22,50, 6. Foster (GBr) 22,52, 7. Prigoda (Gos) 22.54, 8. Rudolph (Dui) 22,73.

1500 meter vrije slag

Eerste serie: 1. Al Masari (Syr) 15.54,41, 2. Bermudez (Col) 16.01,77, 3. Seung-hoon (ZKo) 16.04,31. tweede serie: 1. Hoffmann (Dui) 15.03,95, 2. Pfeiffer (Dui) 15.13,71, 3. Frostad (VSt) 15.21,37. derde serie: 1. Housman (Aus) 15.11,36, 2. Andrejev (Gos) 15.21,43, 3. Podkoswcielny (Pol) 15.25,42. vierde serie: 1. Perkins (Aus) 15.02,75, 2. Wilson (GBr) 15.15,37, 3. Majcen (Slo) 15.16,85.

Geplaatst voor finale: Perkins, Hoffmann, Housman, Pfeiffer, Wilson, Majcen, Frostad, Andrejev.

100 meter rugslag

Eerste serie: 1. Tonanez (Por) 1.02,72, 2. Madina (Hon) 1.04,60, 3. Probert (Fiji) 1.04,92. tweede serie: 1. Hack (Per) 57,72, 2. Agh (Hon) 59,02, 3. Arrobas (Por) 59,37. derde serie: 1. Mikhalev (Bul) 56,59, 2. Blazo (Tsj) 57,61, 3. Markov (Bul) 58,17. vierde serie: 1. Merisi (Ita) 56,80, 2. Aoki (Bra) 57,28, 3. Rizub (Tsj) 57,57. vijfde serie: 1. Lopez-Zubero (Spa) 55,37, 2. Selkow (Gos) 55,72, 3. Richter (Dui) 56,03. zesde serie: Tewksbury (Can) 54,75, 2. Berkoff (VSt) 54,84, 3. Weber (Dui) 56,27. zevende serie: 1. Rouse (VSt) 54,63, 2. Schott (Fra) 55,84, 3. Cabrera (Cub) 55,99.

Finale: 1. Tewksbury (Can) 53,98, 2. Rouse (VSt) 54,04, 3. Berkoff (VSt) 54,78, 4. Lopez-Zubero (Spa) 54,96, 5. Selkow (Gos) 55,49, 6. Schott (Fra) 55,72, 7. Falcon (Cub) 55,76, 8. Richter (Dui) 56,26.

200 meter vlinderslag

Eerste serie: 1. Singleton (Maa) 2.08,71, 2. Gojkovic (Bos) 2.09,08, 3. Ayala (Par) 2.11,88. tweede serie: 1. Beca (Bra) 2.01,20, 2. V-Meng Tan (Sin) 2.06,41, 3. Todd (HKo) 2.08,20. derde serie: 1. Jackson (ZAf) 2.02,17, 2. Madeira (Por) 2.02,22, 3. Hanski (Fin) 2.02,75. vierde serie: 1. Kozelj (Slo) 2.01,39, 2. Rubert (Spa) 2.01,41, 3. Wainwright (GBr) 2.01,53. vijfde serie: 1. Loader (NZe) 1.58,15, 2. Esposito (Fra) 1.58,75, 3. Pinter (Roe) 1.59,59. zesde serie: 1. Roberts (Aus) 1.58,91, 2. Herrmann (Dui) 2.00,47, 3. Bremer (Dui) 2.00,49. zevende serie: 1. Stewart (VSt) 1.56,99, 2. Pankratow (Gos) 1.59,00, 3. Szukala (Pol) 1.59,51.

Finale: 1. Stewart (VSt) 1.56,26, 2. Loader (NZe) 1.57,93, 3. Esposito (Fra) 1.58,51, 4. Szukala (Pol) 1.58,89, 5. Kawanaka (Jap) 1.58,97, 6. Pankratow (Gos) 1.58,98, 7. Pinter (Roe) 1.59,34, 8. Roberts (Aus) 1.59,64.

Vrouwen

800 meter vrije slag

Finale: 1. Evans (VSt) 8.25,52, 2. Lewis (Aus) 8.30,34, 3. Henke (Dui) 8.30,99, 4. Langrell (NZe) 8.35,57, 5. Dalby (Noo) 8.37,12, 6. Splichalova (Tsj) 8.37,66, 7. Hansen (VSt) 8.39,25, 8. Arnould (Bel) 8.41,86.

200 meter wisselslag

Eerste serie: 1. Smatt (Ber) 2.29,29, 2. Pineda (Hon) 2.30,07, 3. Pickering (Fiji) 2.30,11. tweede serie: 1. Brukman (ZAf) 2.23,07, 2. Wunderlich (Zwi) 2.23,18, 3. Minpraphal (Tha) 2.23,24. derde serie: 1. Synowska (Pol) 2.16,88, 2. Carrau (Spa) 2.17,97, 3. Cerna (Tsj) 2.19,93. vierde serie; 1. Haislett (VSt) 2.17,40, 2. Haas (Dui) 2.17,74, 3. McKenzie (Aus) 2.17,82. vijfde serie: 1. Lin Li (Chi) 2.15,68, 2. Limpert (Can) 2.16,84, 3. Dendeberowa (Gos) 2.17,13. zesde serie: 1. Sanders (VSt) 2.14,68, 2. Overton (Aus) 2.15,13, 3. Hunger (Dui) 2.15,16, 4. Sweetnam (Can) 2.17,26, 7. Mildred Muis (Ned) 2.19,10.

Finale: 1. Lin Li (Chi) 2.11,65 (wereldrecord), 2. Sanders (VSt) 2.11,91, 3. Hunger (Dui) 2.13,92, 4. Dendeberowa (Gos) 2.15,47, 5. Overton (Aus) 2.15,76, 6. Limpert (Can) 2.17,09, 7. Sweetnam (Can) 2.17,13, 8. Synowska (Pol) 2.18,85, 23. Mildred Muis (Ned).

4x100 meter wisselslag estafette

Eerste serie: 1. Gos 4.10,37, 2. Duitsland 4.10,62, 3. Nederland (De Bruijn, Elzerman, Bulten, Marianne Muis) 4.11,25. tweede serie: 1. Canada 4.11,67, 2. Australie 4.12,54, 3. GrootBrittannie 4.16,51. derde serie: 1. VS 4.10,83, 2. Japan 4.11.48, 3. China 4.12,55.

Finale: 1. VS (Loveless, Nall, Ahmann-Leighton, Thompson) 4.02,54, (wereldrecord), 2. Duitsland (Hase, Dorries, Van Almsick, Hunger) 4.05,19, 3. Gos (Jivanevskaja, Roedkowskaja, Kiritsjenko, Metstjeriakowa) 4.06,44, 4. China 4.06,78, 5. Australie 4.07,01, 6. Canada 4.09,26, 7. Japan 4.09,92, 8. Nederland 4.10,87.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden