BADMINTON.

BADMINTON

BASKERBAL

Mannen

Groep A

Brazilie - Angola 76-66 (42-26), VS - Duitsland 111-68 (58-23). Stand: VS 3-6, Duitsland 3-5, Brazilie 3-4, Angola 3-3, Spanje 2-3, Kroatie 2-3.

Groep B

Venezuela - Australie 71-78 (27-43), Gos - China 100-84 (55-39), Litouwen - Puerto Rico 104-91 (50-43).

Stand: 1. Litouwen, Gos 3-6, 3. Australie 3-4, 4. Puerto Rico 3-2, 5. Venezuela, China 3-0.

GEWICHTHEFFEN

Tot 67,5 kg

Eindstand: 1. Militosjan (Gos) 337,5 kg (155 trekken + 182,5 stoten), 2. Yotov (Bul) 327,5 (150+177,5), 3. Behm (Dui) 320 (145+175), 4. Yahiaoui (Alg) 315, 5. Gronman (Fin) 305, 6. Tabares (Col) 300, 7. Sang Ho (NKo), 8. McRae (VSt) 297,5.

HANDBAL

Mannen

Groep A

Zuid-Korea - Zweden 18-28 (6-15), Hongarije - Brazilie 27-21 (10-10), IJsland - Tsjechoslowakije 16-16 (9-9). Stand: 1. Zweden 2-4, 2. IJsland 2-3, 3. Zuid-Korea, Hongarije 2-2, 5. Tsjechoslowakije 2-1, 6. Brazilie 2-0.

Groep B

Frankrijk - Gos 22-23 (12-14), Duitsland - Roemenie 20-20 (9-13), Spanje Egypte 23-18 (11-11). Stand: 1. Gos 2-4, 2. Roemenie 2-3, 3. Spanje, Frankrijk 2-2, 5. Duitsland 2-1, 6. Egypte 2-0.

HOCKEY

Vrouwen

Groep A

Australie - Duitsland 0-1 (0-0), Spanje - Canada 21 (1-1). Stand: 1. Spanje 2-3, 2. Duitsland 2-3, 3. Australie 2-2, 4. Canada 2-0.

Groep B

Nederland - Nieuw-Zeeland 2-0 (2-0). 11. Lejeune-Van der Ben (sc) 1-0, 25. Lejeune-van der Ben (sc) 20. Scheidsrechters: Lanning (Can), Chatas (VSt).

Nederland: Toxopeus; Steenberghe (65. Koenen), Lejeune-Van der Ben, Fokke en Nieuwenhuyze; Thate (47. Lewin), Benninga en Holsboer; Wouters, Wolff en Ohr (50. De Ruiter).

Zuid-Korea - Groot-Brittannie 1-3 (0-2). 17. Sixsmith 0-1, 32. Fraser (sc) 0-2, 49. Chang 1-2, 54. Sixsmith 1-3.

Stand: Nederland 2-4 (4-1), Zuid-Korea 2-2 (6-3), Groot-Brittannie 2-2 (4-3), Nieuw-Zeeland 20 (07)

HONKBAL

Taiwan - Puerto Rico 10-1, Japan-Cuba 2-8, Dominicaanse Republiek - Spanje 11-2. Vierde speeldag: Puerto Rico - Italie 2-0, Japan - Dominicaanse Republiek 17-0.

Stand: Cuba 3-6, VS 3-6, Japan 4-6, Taiwan 3-4, Puerto Rico 4-4, Dominicaanse Republiek 4-2, Spanje 3-0, Italie 4-0.

JUDO

Vrouwen, tot 66 kg

1. Reve Jimenez (Cub), 2. Pierantozzi (Ita), 3. Howey (GBr) en Rakels (Bel), 5. Lecat (Fra) en Schreiber (Dui).

Eerste ronde: Han (Ned) verliest Pierantozzi (Ita), wazari. Herkansing: Han wint van Miagan (Indo), koka; Han verliest van Lecat (Fra), koka.

Mannen, tot 86 kg

1. Legien (Pol), 2. Tayot (Fra), 3. Okada (Jap) en Gill (Can), 5. Lobenstein (Dui) en Croitoru (Roe).

Eerste ronde: Spijkers (Ned) wint van Lescak (Pol), ippon. Tweede ronde: Spijkers verliest van Gill (Can), yuko. Herkansing: Spijkers wint van Wang (Chi), yuko; Spijkers verliest van Okada (Jap), ippon.

MODERNE VIJFKAMP

Individueel, eindstand: 1. Skrzypaszek (Pol) 5559 punten, 2. Mizser (Hon) 5446, 3. Zenowka (Gos) 5361, 4. Starostin (Gos) 5347, 5. Bomprezzi (Ita) 5326, 6. Norebrink (Zwe) 5321, 7. Gheorghe (Roe) 5293, 8. Brookhouse (GBr) 5292.

Landenwedstrijd, eindstand: 1. Polen (Czyzowicz, Skrzypaszek, Gozdziak) 16.018 punten, 2. Gos (Starostin, Svatkovski, Zenovka) 15.924, 3. Italie (Tiberti, Massulo, Bomprezzi) 15.760, 4. VS 15.649, 5. Hongarije 15.571, 6. Groot-Brittannie 15.571, 7. Frankrijk 15.441, 8. Zweden 15.428.

PAARDESPORT

Military

Stand (na het tweede onderdeel, de uithoudingsproef): 1. Ryan (Aus) Kibah Tic Toc 65 strafpunten, 2. Nicholson (NZe) Spinning Rhombus 70,4, 3. Blocker (Dui) Feine Dame 79,8, 4. Thomson (GBr) King William 80,4, 5. Stark (GBr) Murphy Himself 80,6, 6. Latta (NZe) Chief 82,8, 7. Hoy (Aus) Kiwi 84,4, 8. Dixon (GBr) Get Smart 87,4, 9. Tait (NZe) Messiah 87,6, 10. Donckers (Bel) Britt 99,4, 24. Lips (Ned) Olympic Writzmarc 114, 46. Van Tuyll (Ned) Olympic Bronze 154,8, 66. Eddy Stibbe (Ned) Olympic Bahlua 234,40. Gediskwalificeerd: o.a. Rohof (Ned) Capo di Capo.

Landenklassement: 1. Nieuw-Zeeland 240,8, 2. Groot-Brittannie 248,4, 3. Australie 273,6, 4. Duitsland 283,8, 5. Belgie 302,8, 6. Spanje 363,8, 7. Japan 386,8, 8. Zweden 394,0, 9. Ierland 405,8, 10. Canada 412,60, 14. Nederland 503,20.

ROEIEN

Herkansingen

Vrouwen

Vier-zonder (eerste twee naar finale): Eerste herkansing: 1. VS 6.48,55, 2. Australie 6.54,16. Tweede: 1. China 6.45,16, 2. Roemenie 6.46,94.

Dubbeltwee (eerste drie naar halve finale): 1. Eyres/Gill (GBr) 7.20,97, 2. Ryder/Mazzio (VSt) 7.22,29, 3. Garcia/Montoya (Mex) 7.29,27.

Twee-zonder (eerste drie naar halve finale): 1. Lastakauskaite/Bernotaite (Lit) 7.52,47, 2. Zareva/Zareva (Bul) 7.58,18, 3. Gibson/StandishWhite (Zim) 8.07,93.

Mannen

Vier-met-stuurman (eerste twee naar finale): Eerste: 1. Gos 6.16,26, 2. Polen 6.16,93. Tweede: 1. VS 6.18,10, 2. Frankrijk 6.18,77.

Dubbeltwee (eerste twee naar halve finale): Eerste: 1. Dani/Levai (Hon) 6.42,31, 2. Gonin/Koch (Zwi) 6.42,47. Tweede: 1. Alvarez/Merin (Spa) 6.43,28, 2. Slobodenioek/Sjaposjnikov (Gos) 6.45,51. Derde: 1. Marzalek/Krzepinski (Pol) 6.41,27, 2. Springer/Smith (VSt) 6.43,79. Vierde: 1. Dickinson/Hallett (Can) 6.36,52, 2. Tasane/Lutoskin (Est) 6.38,58.

Twee-zonder (eerste twee naar halve finale): Eerste: 1. Van Iwaarden/Compagner (Ned) 6.46,43, 2. Kuffer/Studhalter (Zwi) 6.47,61. Tweede: 1. Cop/Zvegelj (Slo) 6.46,71, 2. Hering/Backer (Can) 6.47,46. Derde: 1. Andrieux/Rolland (Fra) 6.43,83, 2. Sinzinger/Bauer (Oos) 6.52,89. Vierde: 1. Lorgen/Lorgen (Noo) 6.42,97, 2. Sharis/Pescatore (VSt) 6.45,31.

Skiff (eerste twee naar halve finale): Eerste: 1. Verdonk (NZe) 7.02,40, 2. Gomez (Mex) 7.02,84. Tweede: 1. Broniewski (Pol) 7.01,64, 2. Muller (Zwi) 7.04,73. Derde: 1. Jaanson (Est) 7.05,52, 2. Karppinen (Fin) 7.08,82, 3. Gobel (Ned) 7.09,98. Vierde: 1. Karyotis (Gri) 7.01,60, 2. Lasmanis (Let) 7.03,47.

ROLHOCKEY

Groep B: Brazilie - Spanje 1-2, Angola - Duitsland 1-2, Nederland - Australie 12-1. Doelpuntenmakers Nederland: Van Gerven 4, Zwaanswijk, Remon Lugtenburg en Maranus ieder 2, Van Diejen en Van den Dungen 1. Australie: Reinke.

Stand: 1. Spanje 4-8 (35-4), 2. Brazilie 4-6 (20-8), 3. Duitsland 4-4 (10-12), 4. Nederland 4-3 (1821), 5. Angola 4-3 (7-13), 6. Australie 4-0.

SCHIETEN

Mannen

Klein kaliber geweer liggend, finale: 1. Lee (ZKo) 702,5 punten, 2. Stenvaag (Noo) 701,4, 3. Pletikosic (Joe) 701,1, 4. Bichler (Dui) 701,1, 5. Bury (Fra) 700.

SCHOONSPRINGEN

Mannen

3 meter plank, finale: 1. Lenzi (VSt) 676,530 punten, 2. Tan (Chi) 645,570, 3. Saoetin (Gos) 627,780, 4. Murphy (Aus) 611,970, 5. Ferguson (VSt) 609,120, 6. Mondragon (Mex) 604,140, 7. Edwin Jongejans (Ned) 581,400, 8. Statsenko (Gos) 577,920, 9. Andersson (Zwe) 562,740, 10. Killat (Dui) 556,350, 11. Rourke (Can) 540,660, 12. Lorenzini (Ita) 527,730.

TAFELTENNIS

Vrouwen enkelspel, voorronde

Groep N: Guergueltsjeva (Bul) - Kaffo (Nig) 21-18 21-17, Vriesekoop (Ned) - Doti (Bra) 21-8 21-15.

Groep O: Hooman (Ned) - Kim (Arg) 21-13 21-6, Hrachova (Tsj) - Kosaka (Bra) 21-6 21-6.

Vrouwen dubbelspel, voorronde

Groep F: Vriesekoop/Hooman - Doti/Kosaka (Bra) 21-7 21-6.

TENNIS

Vrouwen

Enkelspel, eerste ronde: Muns-Jagerman (Ned) - Kim )ZKo) 6-4 6-4, Sanchez (Spa/2) - Spirlea (Roe) 6-1 6-3, Magdalena Malejeva (Bul) - Zardo (Zwi) 6-2 6-4, Maniokova (Gos) - Ritter (Oos) 6-1 7-6, Capriati (VSt) - Reinach (ZAf) 6-1 6-0, Tauziat (Fra) - Zrubakova (Tsj) 6-3 6-2, Rittner (Dui) Labat (Arg) 6-3 6-3, Martinez (Spa/5) - Wiesner (Oos) 4-6 6-1 6-2, Coetzer (ZAf) - Garrison (VSt/12) 7-5 6-1, Halard (Fra/15) - Novak (POl) 64 7-6, Cecchini (Ita) - Sepulveda (Chil) 6-2 6-3, Pierce (Fra) - Mesjki (Gos) 7-6 7-5, Endo (Jap) - Pampolowa (Bul) 7-6 7-6, Basuki (Indo) - Paz (Arg) 6-1 6-4, Tarabini (Arg) - De Swardt (ZAf) 6-4 6-2, Paulus (Oos) - Javer (GBr) 6-7 6-4 6-3, Blumberga (Let) - Papadaki (Gri) 4-6 6-1 6-2.

Mannen

Enkelspel, eerste ronde: Koevermans (Ned) - Noszaly (Hon) 6-2 6-3 2-6 6-2, Lavalle (Mex) - Siemerink (Ned) 6-4 6-4 6-2, Tsjerkasov (Gos/13) Smith (Bah) 6-1 6-0 3-6 6-1, Gustafsson (Zwe) - Casey (Ier) 7-6 6-1 6-4, Michael Chang (VSt/6) - Mancini (Arg) 6-1 6-4 3-6 6-0, Leconte (Fra) - Muster (Oos/10) 7-6 7-6 6-4, Steeb (Dui) - Pavel (Roe) 7-5 6-2 6-2, Arrese (Spa) - Endo Chang (ZKo) 6-4 6-4 6-2, Sampras (VSt/3) - Masur (Aus) 6-1 7-6 6-4, Yzaga (Per) - Paes (Ind) 1-6 7-6 6-0 6-0, Bruguera (Spa) - Castle (GBr) 6-1 6-2 6-3, Tsjesnokov (Gos) - Edberg (Zwe/2) 6-0 6-4 6-4, Oncins (Bra) - Maskutirovic (IOD) 7-6 4-6 6-1 4-6 6-1, Stich (Dui/8) - Fromberg (Aus) 6-3 3-6 6-1 3-6 63, Furlan (Ita) - Matsuoka (Jap) 6-4 6-3 3-6 6-4, Prpic (Kro) - Carlsen (Den) 6-4 4-6 6-3 7-5.

TURNEN

Mannenwedstrijd: 1. Gos, 2. China, 3. Japan

Vrouwen, eindklassement landenwedstrijd: 1. Gos 395,666, 2. Roemenie 395,079,3. Verenigde Staten 394,704.

Het blok na de verplichte en vrije oefenstof is (eerste regel verplicht, tweede regel keuzestof, resp. sprong, brug ongelijk, balk, vloer, totaal):

1. Miller 9,950-9,912-9,887-9,887-39,636

(VSt) 9,925-9,950-9,900-9,900-79,311

2. Boginskaja 9,850-9,925-9,875-9,975-39,625

(Gos) 9,950-9,862-9,925-9,925-79,287

3. Bontas 9,812-9,900-9,900-9,950-39,562

(Roe) 9,937-9,900-9,862-9,950-79,211

4. Milosovici 9,887-9,937-9,862-9,912-39,598

(Roe) 9,950-9,925-9,775-9,950-79,198

5. Lyssenko9,862-9,862-9,837-9,912-39,473

(Gos) 9,962-9,912-9,950-9,825-79,122

6. Okino 9,887-9,850-9,862-9,900-39,499

(VSt) 9,937-9,887-9,850-9,825-78,998

7. Gogean 9,837-9,850-9,800-9,862-39,394

(Roe) 9,975-9,887-9,750-9,925-78,886

8. Galieva 9,812-9,850-9,750-9,862-39,274

(Gos) 9,887-9,900-9,912-9,912-78,885

9. Goetsoe 9,837-9,937-9,887-9,925-39,586

(Gos) 9,950-9,962-9,425-9,925-78,848

10. Mitova 9,875-9,825-9,787-9,887-39,374

(Bul) 9,887-9,850-9,787-9,875-78,773

47. Becks 9,750-9,725-9,587-9,775-38,837

(Ned) 9,825-9,712-9,150-9,637-77,161

VOETBAL

Groep A: VS - Polen 2-2 (1-2), Italie -Koeweit 1-0. Stand: Polen 3-5, Italie 3-4, VS 3-3, Koeweit 3-0.

Groep C: Colombia - Egypte 3-4 (2-1), Spanje - Katar 2-0. Stand: Spanje 3-6, Katar 3-3, Egypte 32, Colombia 3-1

VOLLEYBAL

Vrouwen

Groep A: Spanje - GOS 0-3 (3-15 0-15 3-15), VS - Japan 2-3 (15-13 11-15 12-15 15-8 13-15)

Groep B: Nederland - Brazilie 1-3 (7-17 3-15 1511 7-15).

WIELRENNEN

Mannen

Individuele achtervolging 4 km, halve finales: Lehmann (Dui) - Anderson (NZe) 4.27,2304.31,061, Boardman (GBr) - Kingsland (Aus) 4.29,332 - 4.32,716. Finale: 1. Boardman, 2. Lehmann, 3. Anderson, 4. Kingsland, 5. Hermenault (Fra), 6. Mathey (Bel), 7. Alperi (Spa), 8. Beltrami (Ita), 9. Knaven (Ned).

Sprint, achtste finales, eerste serie: 1. Fiedler (Dui) 11,28, 2. Schoefs (Bel), 3. Kiksis (Let), tweede serie: 1. Neiwand (Aus) 11,11, 2. Magne (Fra), 3. Chiappa (Ita), derde serie: 1. Harnett (Can) 10,99, 2. Andrews (NZe), Carpenter (NZe) gedwiskwalificeerd, vierde serie: 1. Moreno (Spa) 11,21, 2. Kovstsj (Gos), 3. Lovito (Arg). Herkansingen: Eerste serie: Lovito 11,26, 2. Kiksis, tweede serie: 1. Carpenter, Magne gediskwalificeerd, derde serie: 1. Chiappa 11,13, 2. Andrews, vierde serie: 1. Kovstsj 11,57, 2. Schoefs.

Kwartfinales: eerste serie: 1. Fiedler 10,88/11,32, 2. Carpenter, tweede serie: 1. Neiwand 11,37/11,57, 2. Lovito, derde serie: Harnett 11,18/11,16, 2. Kovstsj, vierde serie: Chiappa 11,13/11,32, 2. Moreno.

Vrouwen

Sprint, kwartfinales: Eerste serie: 1. Haringa (Ned) 12,62/12,79, 2. Kuroki (Jap), tweede serie: 1. Ballanger (Fra) 12,53/14,78, 2. Wang (Chi), derde serie: 1. Neumann (Dui) 12,283/12,265, 2. Dubnicoff (Can).

WORSTELEN

Tot 48 kg: Finale: Koetsjerenko (Gos) - Maenza (Ita) 3-0. Brons: Sanchez (Cub) - Yildiz (Dui) 5-0.

Tot 74 kg: Finale: Iskandirian (Gos) - Tracz (Pol) 6-3. Brons: Kornbakk (Zwe) - Almanza (Cub) 5-1.

Boven 100 kg: Finale: Karelin (Gos) - Johansson (Zwe) w.o. Brons: Grigoras (Roe) - Klaus (Hon) 10.

ZEILEN

Vrouwen

Lechner, derde race: 4. De Vries 8, vierde race: 1. Sensini (Ita), 2. Kendall (NZe), 3. Way (GBr), 4. De Vries (Ned), 5. Herbert (Fra), 6. Zhang (Chi). vijfde race: 1. Kendall, 2. Butler (VSt), 3. Zhang, 4. Sensini, 5. Way, 6. Espinola (Arg), 7. De Vries. Stand: 1. Kendall 8.70, 2. Sensini 19.70, 3. De Vries 29.00.

470, derde race: 1. Egnot/Shearer (NZe), 2. Isler/Healy (VSt), 3. Zabell/Guerra (Spa), 4. Moskalenko/Pakholtsjik (Gos), 5. Quarra/Barabino (Ita), 6. Stamper/McLean (Can). Stand: 1. Shige/Kinoshita (Jap) 22.0, 2. Moskalenko 31.0, 3. Le Brun/Barre (Fra) 32.0.

Europe, derde race: 1. Andersen (Noo), 2. Armstrong (NZl), 3. Kruuv (Est), 4. Dezillie (Bel), 5. Jensen (Den), 6. Dufresne (Spa), 11. Van Leeuwen (Ned). Stand: 1. Kruuv 25.4, 2. Jensen 26.0, 3. Armstrong 30.0, 10. Van Leeuwen 52.0

Mannen

Lechner, derde race: 13. Van den Berg 19, vierde race: 1. David (Fra), 2. Gebhardt (VSt), 3. Kendall (NZe), 4. Kleppich (Aus), 5. Bobadilla (Spa), 6. Sieber (Oos), Van den Berg gediskwalificeerd. vijfde race: 1. Fernandez (Spa), 2. Sieber, 3. Yiang (Chi), 4. David, 5. Torell (Zwe), 6. Kaklamanakis (Gri), 12. Van den Berg. Stand: 1. Gebhardt 26.70, 2. David 27.70, 3. Fernandez 31.00, 12. Van den Berg 88.0.

Finn, derde race: 1. Monk (NZe), 2. Loof (Zwe), 3. Van der Ploeg (Spa), 4. Ledbetter (VSt), 5. Spitzauer (Oos), 6. Childerley (GBr). Stand: 1. Van der Ploeg 20.4, 2. Ledbetter 26.0, 3. Muller von Blumencron (Zwi) 29.0.

470, derde race: 1. Calafat/Sanchez Luna (Spa), 2. Brotherton/Hemmings (GBr), 3. Montefusco/Montefusco (Ita), 4. Greenwood/Bilger (NZe), 5. Otsu/Hirobe (Jap), 6. Kosmatopoulos/Pahoumas (Gri), 26. Kouwenhoven/Kouwenhoven (Ned). Stand: 1. Calafat 16.0, 2. Brotherton 25.7, 3. Otsu 34.0, 29. Kouwenhoven 96.0

Tornado, tweede race: 1. Loday/Henard (Fra), 2. Smyth/Notary (VSt), 3. Santacreu/Ballester (Spa), 4. Booth/Forbes (Aus), 5. Konowalov/Krawtsov (Gos), 6. Hagara/Hagara (Oos), 10. Van Teylingen/Manuel (Ned). Stand: 1. Smyth 3.0, 2. Loday 13.0, 3. Sweeney//Smith (Can) 23.0, 8. Van Teylingen 26.0.

Soling, tweede race: 1. Smith/Cruikshank/Stewart (GBr), 2. Bank/Secher/Seier (Oos), 3. Hodder/Dorning/Mottl (Aus), 4. Leon/De Borbon/Vazquez (Spa), 5. Holmberg/Alm/Barne (Zwe), 6. Thomson/Flinn/Gow (Can), 17. Heiner/Bergsma/Burggraaff (Ned). Stand: 1. Bank 6.0, 2. Mahaney/Brady/Kern (VSt) 13.0, 3. Hodder 18.7, 17. Heiner 82.0.

Star, derde race: 1. Wallen/Lohse (Zwe), 2. Vogt/Fricke (Dui), 3. Reynolds/Haenel (VSt), 7. Neeleman/Schrier (Ned). Stand: 1. Reynolds 8.7, 2. Davis 23.7, 3. Howlett 29.7, 8. Neeleman 46.0.

FD, derde race: 1. Foerster/Bourdow (VSt), 2. Jones/Knowles (NZe), 3. Nyberg/Lindell (Zwe), 12. Potma/Potma (Ned). Stand: 1. Foerster 11.7, 2. Doreste/Manrique (Spa) 18.0, 3. Batzill 29.7, 17. Potma 83.0.

ZWEMMEN

Mannen

200 meter schoolslag:

Eerste serie: 1. Chi (HKo) 2.30,74, 2. Desmarais (Mau) 2.31,52, 3. Zavoli (SMa) 2.34,87. tweede serie: 1. Rutherfurd (HKo) 2.24,29, 2. Flock (Ber) 2.24,85, 3. Lindemeier (Nam) 2.24,88. derde serie: Lehtinen (Fin) 2.20,27, 2. Concepcion (Phi) 2.20,33, 3. Koh (Sig) 2.21,87. vierde serie: 1. Suominen (Fin) 2.18,01, 2. Mgnaterra (Arg) 2.18,17, 3. Yokochi (Por) 2.18,97. vijfde serie: 1. Guttler (Hon) 2.14,31, 2. Watanabe (Jap) 2.14,35, 3. Rogers (Aus) 2.14,39. zesde serie: 1. Gillingham (GBr) 2.13,42, 2. Miro (Spa) 2.14,68, 3. Santos (VSt) 2.14,71. zevende serie: 1. Barrowman (VSt) 2.11,48, 2. Rozsa (Hon) 2.12,95, 3. Hayashi (Jap) 2.14,61.

Finale: 1. Barrowman (VSt) 2.10,16 (wereldrecord), 2. Rozsa (Hon) 2.11,23, 3. Gillingham (GBr) 2.11,29, 4. Miro (Spa) 2.13,29, 5. Guttler (Hon) 2.13,32, 6. Rogers (Aus) 2.13,59, 7. Watanabe (Jap) 2.14,70, 8. Hayashi (Jap) 2.15,11.

400 meter vrije slag

Eerste serie: 1. Al Massri (Syr) 4.00,69, 2. Ortiz (Gua) 4.11,48, 3. Gantier (Bol) 4.11,77. tweede serie: 1. Wouda (Ned) 3.55,70, 2. Koedriavtsev (Gos) 3.57,07, 3. Costa (Por) 3.58,80. derde serie: 1. De Farique (Fra) 3.55,66, 2. Ogata (Jap) 3.57,91, 3. Ergenekan (Tur) 3.58,43. vierde serie: 1. Wojdat (Pol) 3.51,66, 2. Kasvio (Fin) 3.51,74, 3. Palmer (GBr) 3.51,93. vijfde serie: 1. Sadovyi (Gos) 3.49,37, 2. Holmertz (Zwe) 3.49,95, 3. Pfeiffer (Dui) 3.49,99, 4. Loader (NZe) 3.50,05, 5. Brown (Aus) 3.50,12. zesde serie: 1. Perkins (Aus) 3.49.24, 2. Wiese (Dui) 3.50.73, 3. Podkoscielny (Pol) 3.52,07.

Finale: 1. Sadovyi (Gos) 3.45,00 (wereldrecord), 2. Perkins (Aus) 3.45,16, 3. Holmertz (Zwe) 3.46,77, 4. Wojdat (Pol) 3.48,10, 5. Brown (Aus) 3.48,79, 6. Wiese (Dui) 3.49,06, 7. Pfeiffer (Dui) 3.49,75, 8. Loader (NZe) 3.49,97.

4 x 100 meter vrije slag

Eerste serie: 1. VS 3.18,50, 2. Brazilie 3.20,50, 3. Italie 3.23,43. tweede serie: 1. Zweden 3.18,92, 2. Duitsland 3.19,61, 3. Groot-Brittannie 3.21,41. derde serie: 1. Gos 3.17,48, 2. Frankrijk 3.22,01, 3. Australie 3.22,24.

Finale: 1. VS (Hudepohl, Biondi, Jager, Olsen) 3.16,74, 2. Gos (Knykin, Prigoda, Basjkatov, Popov) 3.17,56, 3. Duitsland (Troger, Richter, Zesner, Pinger) 3.17,90, 4. Frankrijk 3.19,16, 5. Zweden 3.20,10, 6. Brazilie 3.20,99, 7. Groot-Brittannie 3.21,75, 8. Australie 3.22,04.

Vrouwen

100 meter schoolslag

Eerste serie: 1. Kaae (Gua) 1.16,78, 2. Ponzoni (Per) 1.17,80, 3. Madero (Ecu) 1.20,76. tweede serie: 1. Nemec (Oos) 1.13,34, 2. Leigh Smatt (Ber) 1.13,94, 3. Phuvichit (Tha) 1.14,69. derde serie: 1. Bulten (Ned) 1.11,81, 2. Sanchis (Spa) 1.13,11, 3. Manhalova (Tsj) 1.13,96. vierde serie: 1. Cloutier (Can) 1.09,89, 2. Brendel (Dui) 1.10,49, 3. Csepe (Hon) 1.10,58. vijfde serie: 1. Roedkovskaja (Gos) 1.08,75, 2. Riley (Aus) 1.09,38, 3. Flood (Can) 1.10,95. zesde koers: 1. Nall (VSt) 1.09,32, 2. Dalla Valle (Ita) 1.09,78, 3. Dorries (Dui) 1.10,00.

Finale: 1. Roedkovskaja (Gos) 1.08,00, 2. Nall (VSt) 1.08,17, 3. Riley (Aus) 1.09,25, 4. Cloutier (Can) 1.09,71, 5. Dorries (Dui) 1.09,77, 6. Csepe (Hon) 1.10,19, 7. Dalla Valle (Ita) 1.10,39, 8. Brendel (Dui) 1.11,05.

100 meter vlinderslag

Eerste serie: 1. Margetic (Bos) 1.06,26, 2. Pickering (Fij) 1.06,35, 3. Anja Dahl (Nam) 1.06,58. tweede serie: 1. Yeo (Sin) 1.03,82, 2. Ooi (Sin) 1.04,14, 3. Minpraphal (Tha) 1.04,28. derde serie: 1. Uryniuk (Pol) 1.02,50, 2. Solana (Spa) 1.02,83, 3. Meshkovska (IOD) 1.04,16. vierde serie: 1. Moravcova (Tsj) 1.02,11, 2. Kriel (ZAf) 1.02,49, 3. Ureche (Roe) 1.02,72. vijfde serie: 1. Van Almsick (Dui) 1.00,02, 2. Plewinski (Fra) 1.00,03, 3. Sanders (VSt) 1.00,38, 4. De Bruijn (Ned) 1.01,12. zesde serie: 1. Wang (Chi) 59,34, 2. O'Neill (Aus) 59,95, 3. Shito (Jap) 1.01,04. zevende serie: 1. Qian (Chi) 59,37, 2. AhmannLeighton (VSt) 1.00,10, 3. Curry-Kenny (Aus) 1.01,07, 5. Brienesse (Ned) 1.01,33.

Finale: 1. Qian (Chi) 58,62, 2. Ahmann-Leighton (VSt) 58,74, 3. Plewinski (Fra) 59,01, 4. Wang (Chi) 59,10, 5. O'Neill (Aus) 59,69, 6. Sanders (VSt) 59,82, 7. Van Almsick (Dui) 1.00,70, 8. Shito (Jap) 1.01,16. Bfinale: 1. De Bruijn 1.01,02, 2. Brienesse 1.01,20.

800 meter vrije slag

Eerste serie: 1. Pineda (Hon) 9.10,54, 2. Sridama (Tha) 9.10,58. tweede serie: 1. Henke (Dui) 8.35,11, 2. Hansen (VSt) 8.36,56, 3. Splichalova (Tsj) 8.42,16. derde serie: 1. Langrell (NZl) 8.38,43, 2. Dalby (Noo) 8.38,58, 3. Kielgass (Dui) 8.43,52. vierde serie: 1. Evans (VSt) 8.32,69, 2. Lewis (Aus) 8.33,04, 3. Arnould (Bel) 8.40,86. geplaatst voor finale: 1. Evans 8.32,69, 2. Lewis 8.33,04, 3. Henke 8.35,11, 4. Hansen 8.36,56, 5. Langrell 8.38,43, 6. Dalby 8.38,58, 7. Arnould 8.40,86, 8. Splichalova 8.42,16.

MEDAILLEVERDELING

GOUD ZILVER BRONS

GOS15 7 4 VERENIGDE STATEN 7 6 8 CHINA 6 9 2 HONGARIJE5 4 1 ZUID-KOREA 4 0 1 POLEN 3 2 0 DUITSLAND2 2 6 CUBA2 1 1 SPANJE 2 0 0 BULGARIJE1 3 0 JAPAN 1 2 3 AUSTRALIE1 2 3 GROOT-BRITTANNIE 1 1 2 NOORWEGEN 1 1 0 TURKIJE 1 0 0 FRANKRIJK0 3 6

ITALIE 0 3 4 ZWEDEN 0 3 3 ROEMENIE 0 1 3 BRAZILIE 0 1 0 PERU0 1 0 NEDERLAND 0 0 3 JOEGOSLAVIE 0 0 2 BELGIE 0 0 1 CANADA 0 0 1 FINLAND 0 0 1 MONGOLIE 0 0 1 NIEUW-ZEELAND 0 0 1 SURINAME 0 0 1

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden