Eredivisie
AZ wint van Cambuur en blijft meedoen in titelstrijd
AZ blijft koploper Feyenoord op de voet volgen. De Alkmaarse formatie van trainer Pascal Jansen won zaterdag op eigen veld met moeite van SC Cambuur, de nummer laatst van de ranglijst van de Eredivisie. Het werd 2-1 voor de thuisclub.
AZ heeft nu nog een achterstand van 2 punten op de Rotterdamse koploper.
Vangelis Pavlidis opende vlak voor rust de score voor AZ. De Griekse spits was succesvol met een poging van net buiten het strafschopgebied, met een wat ‘verdekt’ schot.
Bijna werd het in de eerste helft zelfs nog 2-0, maar de Friese keeper Robbin Ruiter redde bij een kopbal van dichtbij van Jens Odgaard.
Daarvoor al waren de beste kansen voor AZ geweest, hetgeen niet als een verrassing kwam. Het schortte aanvankelijk echter aan de afwerking. Zo werd Pavlidis voor zijn treffer al twee keer goed van de flanken bediend. De eerste keer kopte hij echter naast, de tweede keer maaide hij in goede positie over de bal heen.
Cambuur kwam er af en toe gevaarlijk uit, onder meer via Bjørn Johnsen. De Noorse spits stuitte echter op de Australische doelman Mathew Ryan.
Dreigende momenten
Tegen een nog steeds aardig meespelend Cambuur zorgde Tijjani Reijnders voor de eerste dreigende momenten voor AZ na de hervatting. Eerst ging een schot van de middenvelder over, vervolgens werd hij bij een solo pas op het laatste moment tegen gehouden.
Ongeveer een kwartier voor tijd werd het dan toch 2-0. Wouter Goes tikte de bal in na een originele ‘scrimmage’, waarbij de bal aanvankelijk nog twee keer net voor de doellijn was weggehaald. Het betekende het eerste doelpunt van de jonge verdediger in de Eredivisie.
Uit een strafschop, toegekend na een overtreding van Pantelis Hatzidiakos, maakte Bjørn Johnsen er vervolgens nog 2-1 van.
In de extra tijd kreeg Mees Hoedemakers van Cambuur de rode kaart.
Stand
Feyenoord speelt zondagmiddag tegen Fortuna Sittard. AZ had vorige week nog het topduel bij Feyenoord met 2-1 verloren.
Cambuur kwam door de nederlaag ‘vaster’ op de laatste plaats te staan, aangezien nummer 17 FC Groningen eerder op de dag van Excelsior had gewonnen.