ATLETIEK...

ATLETIEK

Mannen, finales.

4 x 100 m: 1. Jamaica (Carter/Frater/Bolt/Powell) 37,10 (wr), 2. Trinidad en Tobago (Bledman/Burns/Callender/Thompson) 38,06, 3. Japan (Tsukahara/Suetsugu/Takahira/Asahara) 38,15, 4. Brazilië 38,24, 5. Duitsland 38,58, 6. Canada 38,66. Gediskwalificeerd: Nederland (Heisen/Hoogmoed/Van Luijk/Douglas), China. 50 km snelwandelen: 1. Schwazer (Ita) 3.37.09, 2. Tallent (Aus) 3.39.27, 3. Nizjegorodov (Rus) 3.40.14, 4. Garcia (Spa) 3.44.08, 5. Tysse (Noo) 3.45.08, 6. Nava (Mex) 3.45.21, 7. Yamazaki (Jap) 3.45.47, 8. Fedaczynski (Pol) 3.46.51. Polsstokhoog: 1. Hooker (Aus) 5,96 meter (OR), 2. Loekjanenko (Rus) 5,85, 3. Joertsjenko (Oek) 5,70, 4. Miles (VSt) 5,70, 5. Starodoebtsev (Rus) 5,70, 6. Ecker (Dui) 5,70, 7. Clavier (Fra) 5,60, 8. Holzdeppe (Dui) 5,60, 9. Pavlov (Rus) 5,60, 10. Kudlicka (Tsj) 5,45, 11. Czerwinski (Pol) 5,45. Tienkamp (100m, ver, kogel, hoog, 400m, 110m horden, discus, polsstok, speer, 1500 m): 1. Clay (VSt) 8791 punten (10,44-7,78-16,27-1,99-48,92-13,93-53,79-5,00-70,79-5.06,59), 2. Krautsjanka (WRu) 8551 (10,96-7,61-14,39-2,11-47,30-14,21-44,58-5,00-60,23-4.27,47), 3. Suarez (Cub) 8527 (10,90-7,33-14,49-2,05-47,91-14,15-44,45-4,70-73,98-4.29,17), 4. Pogorelov (Rus) 8328, 5. Barras (Fra) 8253, 6. Sebrle (Tsj) 8241, 7. Kasianov (Oek) 8238, 8. Niklaus (Dui) 8220, 14. Martineau (Ned) 8055 (11,19-7,19-13,78-1,99-49,99-14,73-44,09-4,70-71,44-4.37,96).

Vrouwen, finales.

5000 m: 1. Dibaba (Eth) 15.41,40, 2. Abeylegesse (Tur) 15.42,74, 3. Defar (Eth) 15.44,12, 4. Kibet (Ken) 15.44,96, 5. Cheruiyot (Ken) 15.46,32, 6. Sjoboetsjova (Rus) 15.46,62, 7. Bekele (Tur) 15.48,48, 8. Melkamu (Eth) 15.49,03, 9. Goucher (VSt) 15.49,39, 10. Flanagan (VSt) 15.50,80, 11. Jepleting Cherono (Ken) 15.51,78, 12. Galkina-Samitova (Rus) 15.56,97, 13. Fei Xue (Chn) 16.09,84, 14. Rhines (VSt) 16.34,63, 15. Metcalfe (Can) 17.06,82. 4 x 100 m: 1. Rusland (Poljakova/Fedoriva/Goesjtsjina/ Tsjermosjanskaja) 42,31, 2. België (Borlée/Mariën/Ouedraogo/Gevaert) 42,54, 3. Nigeria (Idoko/Kemasuode/Ismaila/Osayomi) 43,04, 4. Brazilië 43,14, 5. Duitsland 43,28. Niet gefinisht: Groot-Brittannië, Jamaica. Gediskwalificeerd: Polen. Ver: 1. Maggi (Bra) 7,04 meter, 2. Lebedeva (Rus) 7,03, 3. Okagbare (Nig) 6,91, 4. Hammond (Jam) 6,79, 5. Reese (VSt) 6,76, 6. Oedmoertova (Rus) 6,70, 7. Johnson (GBr) 6,64, 8. Upshaw (VSt) 6,58, 9. Klüft (Zwe) 6,49, 10. Charles (Can) 6,47, 11. Costa (Bra) 6,43, 12. Jimoh (VSt) 6,29. Zevenkamp: 1. Dobrinska (Oek) 6733 pnt, 2. Fountain (VSt) 6619, 3. Tsjernova (Rus) 6591, 4. Sotherton (GBr) 6517, 5. Zelinka (Can) 6490, 6. Bogdanova (Rus) 6465, 9. Keizer (Ned) 6370 (13,90-1,83-15,15-23,97-6,15-42,76-2.15,21). Uitgevallen: Hoos (Ned). Uitslag aangepast na diskwalificatie Ljoedmila Blonska (Oek).

BASKETBAL

Halve finales mannen: Spanje - Litouwen 91-86, Verenigde Staten - Argentinië 101-81.

BEACHVOLLEYBAL

Finale mannen: Rogers/Dalhausser (VSt/2) - Marcio Araujo/Fabio Luiz (Bra/4) 23-21 17-21 15-4. Om derde plaats: Ricardo/Emanuel (Bra/4) - Geor/Gia (Geo) 21-15 21-10.

FIETSCROSS

Finale BMX mannen: 1. Strombergs (Let) 36,190, 2. Day (VSt) 36,606, 3. Robinson (VSt) 36,972, 4. Jimenez (Col) 39,137, 5. Van den Wildenberg (Ned) 39,772, 6. Graves (Aus) 2.19,233. Uitgevallen: Nhlapo (ZAf), Godet (Fra). Uitgeschakeld in halve finales: Van der Biezen (Ned).

Finale BMX vrouwen: 1. Chausson (Fra) 35,976 seconden, 2. Le Corguillé (Fra) 38,042, 3. Kintner (VSt) 38,674, 4. Walker (NZl) 38,805, 5. Diaz (Arg) 39,747, 6. Callisto (Aus) 1.19,609. Uitgevallen: Cools (Can), Reade (GBr). Uitgeschakeld in halve finales: Klaus (Ned).

HANDBAL

Mannen, om plaats 5 t/m 8: Rusland - Denemarken 28-27 (11-13), Polen - Zuid-Korea 29-26 (14-12). Halve finales: Frankrijk - Kroatië 25-23 (12-11), IJsland - Spanje 36-30 (17-15).

HOCKEY

Vrouwen.

Finale: Nederland - China 2-0 (0-0). 51. Van As 1-0 (sc), 62. Goderie 2-0. Scheidsrechters: Iparraguirre (Arg), De la Fuente (Arg). Toeschouwers: 11.500. Nederland: De Roever; Polkamp, Booij, Schopman en Paumen; Goderie, Smabers en Mulder; De Goede, Hoog en Moreira de Melo; Wissels: Van Geenhuizen, Dijkstra, Welten, Van As, Agliotti.

Om brons: Argentinië - Duitsland 3-1 (2-0); om vijfde plaats: Australië - Groot-Brittannië 2-0 (1-0).

HONKBAL

Halve finales: Zuid-Korea - Japan 6-2, Cuba - Verenigde Staten 10-2.

KANOVAREN

Mannen, K1, 1000 m: 1. Brabants (GBr) 3.26,323, 2. Veraas Larsen (Noo) 3.27,342, 3. Wallace (Aus) 3.27,485. K2, 1000 m: 1. Hollstein/Ihle (Dui) 3.11,809, 2. Knudsen/Poulsen (Den) 3.13,580, 3. Facchin/Scaduto (Ita) 3.14,750. C1, 1000 m: 1. Vajda (Hon) 3.50,467, 2. Cal (Spa) 3.52,751, 3. Hall (Can) 3.53,653. C2, 1000 m: 1. Bachdanovitsj/Bachdanovitsj (WRu) 3.36,365, 2. Gille/Wylenzek (Dui) 3.36,588, 3. Kozmann/Kiss (Hon) 3.40,258.

Vrouwen, K4, 500 m: 1. Duitsland 1.32,231, 2. Hongarije 1.32,971, 3. Australië 1.34,704.

MODERNE VIJFKAMP

Vrouwen: 1. Schöneborn (Dui) 5792 pnt, 2. Fell (GBr) 5752, 3. Terestsjoek (Oek) 5672, 4. Samoesevitsj (WRu) 5640, 5. Chen Qian (Chn) 5612, 6. Boenisz (Pol) 5564, 7. Livingston (GBr) 5548, 8. Medany (Egy) 5544.

TAEKWONDO

Mannen, tot 80 kg, om brons: Zhu Guo (Chn) wint van Cook (GBr), Lopez (VSt) wv Agmadov (Aze). Finale: Saei (Irn) wv Sarmiento (Ita).

Vrouwen, tot 67 kg, om brons: Epangue (Fra) wint van Morgan (VSt), Saric (Kro) wv Ocasio Rodriguez (PRi). Finale: Hwang (ZKo) wv Sergerie (Can).

TAFELTENNIS

Mannen, kwartfinales: Ma Lin (Chn) - Oh Sang-eun (ZKo) 4-0 (11-3 11-5 11-9 12-10), Wang Liqin (Chn) - Tan Ruiwu (Kro) 4-0 (11-7 11-5 11-8 11-8), Persson (Zwe) - Primorac (Kro) 4-1 (7-11 11-6 11-8 14-12 11-9), Wang Hao (Chn) - Ko Lai Chak (HKo) 4-1 (11-7 8-11 11-6 11-7 11-9).

Vrouwen, halve finales: Zhang Yining (Chn) - Li Jia Wei (Sin) 4-1 (9-11 11-8 12-10 11-8 11-5), Wang Nan (Chn) - Guo Yue (Chn) 4-2 (3-11 11-8 4-11 11-7 11-3 11-6). Finale: Zhang Yining - Wang Nan 4-1 (8-11 13-11 11-8 11-8 11-3).

VOETBAL

Mannen, om het brons: Brazilië - België 3-0 (2-0). 27. Diego 1-0, 45. Jô 2-0, 90. Jô 3-0.

VOLLEYBAL

Mannen, halve finales: Verenigde Staten - Rusland 3-2 (25-22 25-21 25-27 22-25 15-13), Brazilië - Italië 3-1 (19-25 25-18 25-21 25-22).

WATERPOLO

Mannen.

Om elfde plaats: Canada - China 8-7 (1-1 3-1 1-2 3-3). Om zevende tot tiende plaats: Australië - Italië 17-16 na verlenging (4-2 1-5 4-0 1-3/3-3 4-3). Halve finales: Hongarije - Montenegro 11-9 (3-4 3-3 3-0 2-2), Verenigde Staten - Servië 10-5 (3-3 2-1 2-1 3-0).

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden