ATLETIEK...

ATLETIEK

Zaandam. Dam tot Damloop (tien Engelse mijlen).

Mannen: 1. Tadesse (Eri) 45.52, 2. Kipyego (Ken) 46.21, 3. Rotich (Ken) 46.50, 4. Langat (Ken) 46.56, 5. Maase (Ned) 47.11, 6. Rongo (Ken) 47.51, 12. Butter 48.47, 13. Stitzinger 49.02, 16. Krotwaar 49.33.

Vrouwen: 1. Fikadu (Eth) 52.58, 2. Kibet (Ken) 53.27, 3. Wangui (Ken) 53.44, 4. Chepchirchir (Ken) 54.22, 5. Gracu (Pol) 55.20, 6. Kraoetsova (WRu) 55.50, 9. De Knegt 57.50.

Stuttgart. Wereldfinale.

Mannen.

100 m (-0,3 m/sec): 1. Powell 9,83, 2. Saudy Ndure (Noo) 10,06, 3. Frater (Jam) 10,11, 6. Martina (NAn) 10,23. 400 m: 1. Merritt (VSt) 44,58, 2. Christopher (Can) 44,87, 3. Taylor (VSt) 44,92. 800 m: 1. Saad Kamel (Bhr) 1.45,61, 2. Mulaudzi (ZAf) 1.45,67, 3. Ali Belal (Bhr) 1.45,93. 3000 m: 1. Soi (Ken) 7.48,81, 2. Ebuya (Ken) 7.49,70, 3. Farah (GBr) 7.49,89. 400 mh: 1. Plawgo (Pol) 48,35, 2. Clement (VSt) 48,35, 3. Carter (VSt) 48,36. Kogel: 1. Hoffa (VSt) 20,98, 2. Nelson (VSt) 20,95, 3. Michnevitsj (WRu) 20,88; 6. Smith (Ned) 20,01. Discus: 1. Kanter (Est) 66,54, 2. Alekna (Lit) 64,94, 3. Malachowski (Pol) 65,35. Hinkstapsprong: 1. Davis (VSt) 17,35, 2. Wilson (VSt) 17,34, 3. Evora (Por) 17,30.

Vrouwen.

200 m: 1. Hurtis-Houairi (Fra) 22,73, 2. Ferguson-McKenzie (Bah) 22,74, 3. Moore (VSt) 22,78. 1500 m: 1. Jamal Maryam (Bah) 4.01,23, 2. Soboleva (Rus) 4.05,35, 3. Jamieson (Aus) 4.05,43. 5000 m: 1. Vivian Cheruiyot (Ken) 14.56,94, 2. Jebiwott Kibet (Ken) 14.57,37, 3. Jepleting Cherono (Ken) 14.58,97. 100 mh (-0,3 m/sec): 1. Perry (VSt) 12,68, 2. Onyia (Spa) 12,70, 3. Ennis-London (Jam) 12,72. 3000 m steeple: 1. Jepkorir (Ken) 9.35,03, 2. McGettigan (Ier) 9.35,86, 3. Casandra (Roe) 9.36,38. Ver: 1. Lebedeva (Rus) 6,78, 2. Upshaw (VSt) 6,64, 3. Oedmoertova (Rus) 6,52. Hoog: 1. Vlasic (Kro) 2,00, 2. Di Martino (Ita) 1,97, 3. Tsjitsjerova (Rus) 1,97. Polshoog: 1. Isinbajeva (Rus) 4,87, 2. Pyrek (Pol) 4,82, 3. Feofanova (Rus) 4,82. Speer: 1. Spotakova (Tsj) 67,12, 2. Nerius (Dui) 64,90, 3. Obergföll (Dui) 62,47. Kogel: 1. Moreno (Cub) 73,76, 2. Brklacic (Kro) 73,22, 3. Claretti (Ita) 70,34.

BADMINTON

Taiwan Open.

Vrouwen, halve finale: Wang Chen (Hkg) - Yao Jie (Ned) 21-14 23-21.

Liga: Velo - Slotermeer 6-2, Smashing - Duinwijck 2-6, Zijderveld - Almere 6-2. Stand: Zijderveld 2-14, Duinwijck 2-12, Almere 2-9, Velo 2-8, Smashing 2-8, Slotermeer 2-3, Amersfoort 1-2, BCR’91 1-0.

HANDBAL

Eredivisie vrouwen: Venus (N) - Quintus 20-27, V en L - SEW 22-15, Wings - Kwiek 29-27, E en O - BFC 34-23, Dalfsen - Aalsmeer 26-27, Fortissimo - VOC 2-25. Stand: Quintus 3-6, VOC 3-6, E en O 3-4, V en L 3-4, Fortissimo 3-4, Venus (N) 3-2, Kwiek 3-2, SEW 3-2, Wings 3-2, Aalsmeer 3-2, BFC 3-2, Dalfsen 3-0.

Eredivisie mannen: Tachos - Swift A 32-24, Bevo - Sittardia 30-26, Quintus - V en L 24-21, BFC - E en O 28-35, Venus (N) - Volendam 17-31, Hellas - Aalsmeer 34-30. Stand: Hellas 3-6, Volendam 3-4, Bevo 2-4, E en O 3-4, Tachos 3-4, Venus (N) 3-4, Aalsmeer 3-2, Quintus 3-2, Sittardia 3-2, BFC 3-2, V en L 2-0, Swift 3-0.

HOCKEY

Hoofdklasse vrouwen: Pinoké - Forward 2-2, Amsterdam - SCHC 6-0, HDM - Den Bosch 0-3, Rotterdam - Kampong 3-2, Nijmegen - Oranje Zwart 0-2, Klein Zwitserland - Laren 1-1. Stand: Amsterdam 2-6, Den Bosch 2-4, Rotterdam 2-4, Pinoké 2-4, Klein Zwitserland 2-4, Oranje Zwart 2-3, Nijmegen 2-3, SCHC 2-3, Laren 2-1, Forward 2-1, Kampong 2-0, HDM 2-0.

Hoofdklasse mannen: Bloemendaal - Oranje Zwart 2-3, Den Bosch - HGC 3-3, Pinoké - Voordaan 0-3, Amsterdam - Tilburg 3-1, Kampong - SCHC 2-4, Rotterdam - Laren 9-3. Stand: Amsterdam 2-6, Rotterdam 2-4, SCHC 2-4, Oranje Zwart 2-4, HGC 2-4, Bloemendaal 2-3, Voordaan 2-3, Den Bosch 2-2, Kampong 2-1, Tilburg 2-1, Pinoké 2-0, Laren 2-0.

HONKBAL

Halve finales play-offs: Pirates - Kinheim 1-8, Pioniers - Neptunus 5-0, Kinheim - Pirates 6-11, Neptunus - Pioniers 3-4. Pioniers naar finale Holland Series.

KORFBAL

Hoofdklasse A: SKF - DOS’46 14-21, Nic - Oranje Wit 20-13. Stand: DOS’46 3-5, Nic 3-4, SKF 3-2, Oranje Wit 3-1.

Hoofdklasse B: Die Haghe - Dalto 15-11, Koog Zaandijk - KVS 19-9. Stand: Die Haghe 3-6, Dalto 3-4, Koog Zaandijk 3-2, KVS 3-0.

Hoofdklasse C: PKC - HKV 21-14, DOS/WK - Fortuna 11-19. Stand: PKC 3-5, Fortuna 3-5, HKV 3-1, DOS/WK 3-1.

Hoofdklasse D: Drachten - Deetos 14-16, SCO - Blauw Wit (A) 13-12. Stand: Blauw Wit (A) 3-4, Deetos 3-4, SCO 3-2, Drachten 3-2.

RUGBY

Ereklasse: Castricum - Den Haag 27-15, Dukes - Hilversum 26-8, Amsterdam - ’t Gooi 29-30, Oysters - DIOK 7-37, Etten Leur - Amstelveen 12-3. Stand: ’t Gooi 4-20, Castricum 4-18, DIOK 4-15, Amsterdam 4-11, Hilversum 4-10, Dukes 4-9, Den Haag 3-6, Etten Leur 4-4, Oysters 3-0, Amstelveen 4-0.

TAFELTENNIS

Eredivisie vrouwen: A'dam'78 - Red Stars 5-2, FVT - Hilversum 3-4, Westa - Den Helder 2-5. Stand: Heerlen 4-26, Den Helder 4-20, FVT 4-14, Red Stars 5-13, Hilversum 4-12, A’dam’78 4-10, Brandersstad 4-9, Westa 3-8.

Eredivisie mannen: Messchendorp - Remax/H 3-4, Scylla - SKF 4-3, DTK’70 - Bergeyk 5-2. Stand: DTK’70 4-18, FVT 3-17, Westa 3-15, SKF 4-13, Scylla 4-13, Remax/H 4-12, Messchendorp 4-10, Bergeyk 4-7.

TENNIS

Peking. Vrouwen.

Halve finales: Jankovic (Ser/2) - Davenport (VSt) 6-3 7-5, Agnes Szavay (Hon/6) - Peng Shuai (Chn) 6-1 6-2. Finale: Szavay - Jankovic 6-7 (7) 7-5 6-2.

Portoroz (Slv). Vrouwen.

Halve finales: Srebotnik (Slv/4) - Dulko (Arg/7) 6-2 6-3, Golovin (Fra/1) - Doesjevina (Rus/8) 7-6 (5) 6-2. Finale: Golovin - Srebotnik 2-6 6-4 6-4.

Kolkata (Ina). Vrouwen.

Halve finales: Korittseva (Oek) - Keothavong (GBr) 7-6 (3) 6-3, Kirilenko (Rus/4) - Hantuchova (Slw/2) 4-6 6-2 6-1. Finale: Kirilenko - Korittseva 6-0 6-2.

VOLLEYBAL

Hasselt/Charleroi. EK vrouwen.

Groep D: Servië - Nederland 3-2 (25-18 17-25 25-14 30-32 15-13), België - Slowakije 3-0 (25-14 25-14 26-24). Servië - België 3-2 (22-25 25-20 27-29 25-17 15-5). Eindstand: 1. Nederland 3-4 (8-4), 2. Servië 3-4 (8-7), 3. België 3-2 (6-6), 4. Slowakije 3-2 (3-8). Nederland, Servië en België naar tweede ronde.

WIELRENNEN

Ronde van Spanje. Pro Tour.

Twintigste etappe, tijdrit in Collado Villalba: 1. Sanchez (Spa) 20 km in 22.11 (54,09 km/uur), 2. Mentsjov (Rus) 0.12, 3. Clement (Ned) 0.14, 4. Barredo (Spa) 0.16, 5. Gonzalez (Spa) 0.18, 6. Evans (Aus) 0.19, 7. McCartney (VSt) 0.25, 8. Karpets (Rus) 0.26, 9. Monfort (Bel) 0.28, 10. Hansen (Aus) 0.34; 12. Posthuma 0.40, 23. Terpstra 1.02, 45. Kroon 1.32, 49. Stamsnijder 1.38, 68. De Maar 2.06, 69. Moerenhout, 97. Engels 2.32, 125. Langeveld 2.57, 128. Eltink 3.02. Eenentwintigste etappe, Rivas Vaciamadrid - Madrid: 1. Bennati (Ita) 100 km in 2.37.27, 2. Petacchi (Ita), 3. Usau (WRu), 4. Renshaw (Aus), 5. Vigano (Ita), 6. Greipel (Dui), 7. Fernandez (Spa), 8. Poetsep (Est), 9. Moreno (Spa), 10. Duque (Spa), 58. Clement, 67. Stamsnijder, 80. Posthuma, 82. Eltink, 83. De Maar, 87. Moerenhout, 91. Langeveld, 118. Kroon 0.16, 122. Engels, 141. Terpstra 1.02. Eindklassement: 1. Mentsjov (Rus) 80.59.07, 2. Sastre (Spa) 3.31, 3. Samuel Sanchez (Spa) 3.46, 4. Evans (Aus) 3.56, 5. Mosquera (Spa) 6.34, 6. Vladimir Efimkin (Rus) 7.07, 7. Karpets (Rus) 8.09, 8. Anton (Spa) 8.44, 9. Beltran (Spa) 9.38, 10. Barredo (Spa) 10.12, 32. Clement 50.03, 42. Moerenhout 1.10.09, 52. Kroon 1.17.16, 55. Posthuma 1.20.47, 83. Engels 1.50.51, 95. Eltink 2.07.15, 109. De Maar 2.23.41, 112. Langeveld 2.27.08, 120. Stamsnijder 2.34.02, 142. Terpstra 3.01.30.

Stand Pro Tour: 1. Di Luca (Ita) 242, 2. Evans 227, 3. Contador (Spa) 191, 4. Valverde (Spa) 190, 5. Rebellin (Ita), Mentsjov 172, 18. Dekker 85, 27. Gesink 71, 39. Boogerd 57. Stand teams: 1. Team CSC 363, 2. Caisse d'Epargne 322, 3. Liquigas 320, 7. Rabobank 282.

Drei-Lünder-Tour.

Vierde etappe tijdrit in Tübingen: 1. Dekker (Ned) 23,3 km in 28.15 (50,123), 2. Voigt (Dui) 0.08, 3. Pinotti (Ita) 0.38, 4. Gretsch (Dui) 0.42, 5. Velits (Slv) 0.55. Vijfde etappe, Nürtingen - Bad Dürrheim: 1. Burghardt (Dui) 191 km in 4.32.35, 2. L’hotellerie (Fra) 0.01, 3. Schröder (Dui) 0.06, 4. Clarke (Aus), 5. Totschnig (Oos), 23. Löwik 4.28, 24. Weening, 25. Beima, 27. Veneberg 4.31, 28. Boogerd, 29. Dekker, 34. Berbenbosch, 40. Van Ruitenbeek, 57. Den Bakker. Uitgevallen: Timmer. Eindklassement: 1. Dekker 17.10.57, 2. Voigt (Dui) 0.16, 3. Boogerd 1.54, 4. Franck Schleck (Lux) 2.12, 5. Pfannenberger (Oos) 4.25, 17. Van Ruitenbeek 12.25, 30. Weening 15.02, 35. Den Bakker 15.39, 37. Berkenbosch 15.50, 38. Löwik 16.13, 44. Beima 19.18, 64. Veneberg 27.35.

Spijkenisse. Tour de Rijke.

1. Steegmans (Bel) 198 km in 4.24.30, 2. Brown (Aus), 3. Van Dijk (Ned), 4. Bozicz (Slv), 5. Hayman (Aus), 6. Dehaes (Bel), 7. Vierhouten, 9. De Jongh, 14. Curvers, 17. Pronk, 19. De Jonge.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden