ATLETIEK...

ATLETIEK

Mannen.

1500 m, finale: 1. Ramzi (Bhr) 3.32,94, 2. Asbel Kipruto Kiprop (Ken) 3.33,11, 3. Willis (NZe) 3.34,16, 4. Baala (Fra) 3.34,21, 5. Higuero (Spa) 3.34,44, 6. Iguider (Mar) 3.34,66, 7. Van Deventer (ZAf) 3.34,77, 8. Mansoor Ali (Bah) 3.35,23, 9. Baddeley (GBr) 3.35,37, 10. Choge (Ken) 3.35,50. Hoogspringen, finale: 1. Silnov (Rus) 2,36 meter, 2. Mason (GBr) 2,34, 3. Ribakov (Rus) 2,34, 4. Holm (Zwe) 2,32, 5. Spank (Dui) 2,32, 6. Bába (Tsj) 2,29, 7. Janku (Tsj) 2,29, 8. Parsons (GBr) 2,25, 9. Bernard (GBr) 2,25, 10. Campioli (Ita), De Lima (Bra) 2,20. Discus, finale: 1. Kanter (Est) 68,82 meter, 2. Malachowski (Pol) 67,82, 3. Alekna (Lit) 67,79, 4. Harting (Dui) 67,09, 5. Casanas (Spa) 66,49, 6. Pisjchalnikov (Rus) 65,88, 7. Smith (Ned) 65,39, 8. Fazekas (Hon) 63,43, 9. Pestano (Spa) 63,42, 10. Shafi Al Dosari (Qat) 62,55.

Vrouwen.

400 m, finale: 1. Ohuruogu (GBr) 49,62, 2. Williams (Jam) 49,69, 3. Richards (VSt) 49,93, 4. Goestsjina (Rus) 50,01, 5. Kapatsjinskaja (Rus) 50,03, 6. Firova (Rus) 50,11, 7. Whyte (Jam) 50,68, 8. Montsho (Bot) 51,18. 100 m horden, finale: 1. Harper (VSt) 12,54, 2. McLellan (Aus) 12,64, 3. Lopes-Schliep (Can) 12,64, 4. Cherry (VSt) 12,65, 5. Ennis-London (Jam) 12,65, 6. Foster-Hylton (Jam) 12,66, 7. Jones (VSt) 12,72, 8. Claxton (GBr) 12,94.

BASKETBAL

Vrouwen.

Kwartfinales: China - Wit-Rusland 77-62, Australië - Tsjechië 79-46, Verenigde Staten - Zuid-Korea 104-60, Rusland - Spanje 84-65.

BEACHVOLLEYBAL

Vrouwen.

Halve finales: May-Treanor/Walsh (VS) - Talita/Renata (Bra) 21-12 21-14, Tian Jia/Wang Jie (Chn) - Xue Chen/Zhang Xi (Chn) 22-24 29-27 15-8.

GEWICHTHEFFEN

Mannen, klasse boven 105 kg. Finale: 1. Steiner (Dui) 461 kg (203 trekken + 258 stoten), 2. Tsigisjev (Rus) 460 (210+250), 3. Scerbatihs (Let) 448 (206+242).

HANDBAL

Vrouwen.

Kwartfinales: Noorwegen - Zweden 31-24 (16-10), Hongarije - Roemenië 34-30 (16-14), Zuid-Korea - China 31-23 (16-12), Rusland - Frankrijk 32-31 (12-16). Halve finales: Noorwegen - Zuid-Korea, Hongarije - Rusland.

HOCKEY

Mannen.

Groep A: Duitsland - Nieuw-Zeeland 3-1 (2-0), Zuid-Korea - Spanje 1-2 (0-1), China - België 1-3 (1-2). Eindstand: 1. Spanje 5-12 (9-5), 2. Duitsland 5-11 (12-6), 3. Zuid-Korea 5-7 13-11), 4. Nieuw-Zeeland 5-7 (10-9), 5. België 5-4 (9-13), 6. China 5-1 (7-16).

Groep B: Nederland - Pakistan 4-2 (0-1). 27. Imran 0-1 (sc), 41. Matthijs Brouwer 1-1, 46. Taekema 2-1 (sc), 58. Taekema 3-1 (sc), 65. Maqsood 3-2 (sc), 69. Hertzberger 4-2.

Canada - Zuid-Afrika 5-3 (2-2), Australië - Groot-Brittannië 3-3 (0-1). Eindstand: 1. Nederland 5-13 (16-6), 2. Australië 5-11 (24-7), 3. Groot-Brittannië 5-8 (10-7), 4. Pakistan 5-6 (11-13), 5. Canada 5-4 (10-17), 6. Zuid-Afrika 5-0 (4-25).

Halve finales: Nederland - Duitsland, Spanje - Australië.

HONKBAL

Voorlaatste ronde: Nederland - Canada 0-4, Zuid-Korea - Cuba 7-4, Japan - China 10-0, Verenigde Staten - Taiwan 4-2. Stand: 1. Zuid-Korea 6-12, 2. Cuba 6-10, 3. Japan, Verenigde Staten 6-8, 5. Canada 6-4, 6. China, Nederland, Taiwan 6-2.

PAARDENSPORT

Dressuur, individueel, finale: 1. Van Grunsven (Ned) Salinero 78,680 punten, 2. Werth (Dui) Satchmo 76,650, 3. Kemmer (Dui/Bonaparte) 74,455, 4. Peters (VSt) Ravel 74,150, 5. Minderhoud (Ned) Nadine 73,035.

SCHOONSPRINGEN

Mannen, driemeterplank, finale: 1. He Chong (Chn) 572,90 punten, 2. Despatie (Can) 536,65, 3. Qin Kai (Chn) 530.

TAFELTENNIS

Vrouwen, tweede ronde: Li Jie (Ned) - Zhu Fang (Spa) 4-1 (8-11 11-4 11-7 14-12 11-5).

TRAMPOLINESPRINGEN

Mannen, individueel: 1. Lu Chunlong (Chn) 41,00 punten, 2. Burnett (Can) 40,70, 3. Dong Dong (Chn) 40,60, 4. Sotomura (Jap) 39,80, 5. Nikitin (Oek) 39,80, 6. Oesjakov (Rus) 38,80, 7. Roesakov (Rus) 38,50, 8. Kazak (WRu) 38,10.

TRIATLON

Mannen: 1. Frodeno (Dui) 1.48.53, 2. Whitfield (Can) 1.48.58, 3. Docherty (NZe) 1.49.05, 4. Gomez (Spa) 1.49.13, 5. Rana (Spa) 1.49.21, 6. Unger (Dui) 1.49.43, 7. Kemper (VSt) 1.49.48, 8. Henning (Den) 1.49.57, 31. Berk (Ned) 1.52.18.

TURNEN

Mannen.

Brug, finale: 1. Li (Chn) 16,450 punten, 2. Yoo (ZKo) 16,250, 3. Fokin (Oez) 16,200, 4. Hambüchen (Dui) 15,975, 5. Petkovsek (Slv) 15,725, 6. Huang (Chn) 15,700, 7. Yang (ZKo) 15,650, 8. Krjoekov (Rus) 15,150. Rek, finale: 1. Zou (Chn) 16,200 punten, 2. Horton (VSt) 16,175, 3. Hambüchen (Dui) 15,875, 4. Cassina (Ita) 15,675, 5. Nakase (Jap) 15,450, 6. Tomita (Jap) 15,225, 7. Zonderland (Ned) 15,000, 8. Chucherat (Fra) 14,825.

Vrouwen.

Balk, finale: 1. Johnson (VSt) 16,225 punten, 2. Liukin (VSt) 16,025, 3. Cheng (Chn) 15,950, 4. Pavlova (Rus) 15,900, 5. Dragoi (Roe) 15,625, 6. Li (Chn) 15,300, 7. Afanasjeva (Rus) 14,825, 8. Tsurumi (Jap) 14,450.

VOETBAL

Mannen, halve finales: Nigeria - België 4-1 (1-0), Argentinië - Brazilië 3-0 (0-0). Finale: Nigeria - Argentinië. Om brons: België - Brazilië.

VOLLEYBAL

Vrouwen.

Kwartfinales: Cuba - Servië 3-0 (26-24 25-19 26-24), Brazilië - Japan 3-0 (25-12 25-20 25-16), China - Rusland 3-0 (25-22 27-25 25-19), Verenigde Staten - Italië 3-2 (20-25 25-21 19-25 25-18 15-6). Halve finales: Cuba - Verenigde Staten, China - Brazilië.

WATERPOLO

Vrouwen.

Halve finales: Hongarije - Nederland 7-8 (2-1 1-3 3-3 1-1). Doelpunten Nederland: Van den Ham 3, Van Belkum 3, Cabout, Sijbring. Verenigde Staten - Australië 9-8 (2-2 2-2 4-1 1-3).

WORSTELEN

Mannen, vrije stijl.

Tot 55 kg. Om brons: Velikov (Bul) wint van Zevdimov (Aze), Koedoechov (Rus) wv Mansoerov (Oez). Finale: Cejudo (VSt) wv Matsunaga (Jap).

Tot 60 kg.

Om brons: Yumoto (Jap) wint van Bazargoeroejev (Kaz), Mohammadi (Irn) wv Hoesejnov (Aze). Finale: Batirov (Rus) wv Fedorisjin (Oek).

WIELRENNEN

Baanwedstrijden.

Mannen, koppelkoers: 1. Argentinië (Curuchet/Perez) 8 pnt, 2. Spanje (Llaneras/Tauler) 7, 3. Rusland (Ignatiev/Markov) 6, 8. Nederland (Mouris/Schep) 6. Sprint: 1. Hoy (GBr), 2. Kenny (GBr), 3. Bourgain (Fra), 4. Levy (Dui), 5. Sireau (Fra), 6. Mulder (Ned), 7. Bos.

Vrouwen, sprint: 1. Pendleton (GBr), 2. Meares (Aus), 3. Shuang Guo (Chn), 4. Kanis (Ned), 5. Sanchez (Fra), 6. Tsilinskaja (WRu), 11. Hijgenaar.

ZEILEN

Mannen.

Laser, eindstand: 1. Goodison (GBr) 63 pnt, 2. Zbogar (Slv) 71, 3. Romero (Ita) 75, 34. Van Schaardenburg 215.

Vrouwen.

Laser radial, eindstand: 1. Tunnicliffe (VSt) 37 pnt, 2. Volungeviciute (Lit) 42, 3. Xu Lijia (Chn) 50.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden