ATLETIEK.

ATLETIEK

800 meter

Finale: 1. Van Langen (Ned) 1.55,54 (Nederlands record), 2. Noeroetdinova (GOS) 1.55,99, 3. Quirot (Cub) 1.56,80, 4. Jevsjejeva (GOS) 1.57,20, 5. Mutola (Moz) 1.57,49, 6. Kovacs (Roe) 1.57,95, 7. Clark (VSt) 1.58,06, 8. Goerina (GOS) 1.58,13.

Mannen

1500 meter

Eerste ronde (eerste vijf plus vier tijdsnelsten naar halve finales): eerste serie: 1. Ruiz (Spa) 3.37,04, 2. Hanneck (Zim) 3.37,65, 3. Spivey (VSt) 3.38,01, 4. El-Basir (Mar) 3.38,01, 5. Birir (Ken) 3.38,29. tweede serie: 1. Morcelli (Alg) 3.37,98, 2. Holman (VSt) 3.38,38, 3. Silva (Por) 3.38,57, 4. Oztuerk (Tur) 3.38,68, 5. Yates (GBr) 3.38,73. derde serie: 1. Chesire (Ken) 3.44,06, 2. Hood (Can) 3.44,44, 3. Zorko (Kro) 3.44,47, 4. Di Napoli (Ita) 3.44,55, 5. Stenzel (Dui) 3.44,70. vierde serie: 1. Kibet (Ken) 3.36,32, 2. Sulaiman (Qat) 3.36,72, 3. Herold (Dui) 3.36,76, 4. O'Sullivan (Ier) 3.37,07, 5. McKay (GBr) 3.37,39, Van Helden (Ned) uitgestapt. Tijdsnelsten: Fuhlbrugge (Dui), De Oliveira (Bra), Rakipov (GOS), Pancorbo (Spa).

400 meter horden

Eerste ronde (eerste twee plus twee tijdsnelsten naar halve finales): eerste serie: 1. Young (VSt) 48,76, 2. Caristan (Fra) 49,16. tweede serie: 1. Matete (Zam) 49,89, 2. Hense (Dui) 49,97. derde serie: 1. Keter (Ken) 48,28, 2. Diagana (Fra) 48,41. vierde serie: 1. Neal (VSt) 49,13, 2. Kohrbruck (Dui) 49,37. vijfde serie: 1. Nylander (Zwe) 49,49, 2. Patrick (VSt) 49,56. zesde serie: 1. Akabusi (GBr) 48,98, 2. Nunes de Araujo (Bra) 49,10. zevende serie: 1. Graham (Jam) 48,51, 2. Wallenlind (Zwe) 48,71. Tijdsnelsten: Tverdokhleb (GOS), Kinyor (Ken).

BADMINTON

Halve finales:

Vrouwen enkelspel: Susanti (Indo/1) - Huang Hua (Chi/3-4) 11-4 11-1, Bang Soo-hyun (ZKo/3/4) - Tang Jiuhong (Chi/2) 11-3 11-2.

Dubbelspel: Weizhen/Qunhua (Chi/2) - Yuongah/Eun-jung (ZKo/3-4) 15-12 2-15 15-8, Hye Young Hwang/So-Young Chung (ZKo) - Yanfen Lin/Fen Yao (Chi) 15-9 15-8.

Mannen enkelspel: Kusuma (Indo) - Stuer-Lauridsen (Den) 18-14 15-8, Wiranata (Indo/3-4) - Susanto (Indo/5-8) 10-15 15-9 15-9,

Dubbelspel: Kim Moon-soo/Park Joo-bong (ZKo/1) - Sidek/Sidek (Mal/3/4) 15-11 1513.Hartono/Gunawan (Indo) - Yongbo Li/Bingyi Tian (Chi) 15-9 15-8.

BASKETBAL

Vrouwen

Groep A: GOS - Brazilie 76-64 (48-33), Cuba - Italie 60-53 (36-26). Eindstand: 1. Cuba 3-6, 2. GOS 3-4, 3. Brazilie 3-2, 4. Italie 3-0. Cuba en Gos naar halve eindstrijd.

Groep B: Tsjechoslowakije - China 7072. Verenigde Staten - Spanje 114-59. Stand: VS 3-6, China 3-5, Spanje 3-3, Tsjechoslowakije 3-3.

Mannen

Groep A: Verenigde Staten - Spanje 122-81 (6535). Eindstand: 1. Verenigde Staten 5-10, 2. Kroatie 5-8, 3. Brazilie 5-4, 4. Duitsland 5-4, 5. Angola 5-2, 6. Spanje 5-2.

Indeling kwartfinales: Verenigde Staten - Puerto Rico, GOS - Duitsland, Kroatie - Australie, Litouwen - Brazilie.

BOKSEN

Kwartfinales:

Lichtvlieggewicht (tot 48 kg): Velasco (Fil) w.o.p. (176) van Williams (GBr), Marcelo Garcia (Cub) w.o.p. (113) van Lozano Munoz (Spa), Bojinov (Bul) w.o.p (178) van Lakatos (Hon), Quast (Dui) w.o.p. (157) van Barbu (Roe).

Bantamgewicht (tot 54 kg): McCullough (Ier) w.o.p (3113) van Sabo (Nig), Li Gwangsik (NKo) w.o.p. (1615) van Todorov (Bul), Johnson (Cub) wint op k.o. in eerste ronde van Jalnaiz (Fil), Achik (Mark) w.o.p (155) van Ferreyra (Arg).

Lichtgewicht (tot 60 kg): Bayarsaikhan (Mon) w.o.p (96) van Matumla (Tan), Rudolph (Dui) w.o.p. (1310) Lorcy (Fra), De La Hoya (VSt) w.o.p (167) van Tontsjev (Bul), Sung Sik Hong (ZKo) wint op k.o. in eerste ronde van Chavez (Fil).

Weltergewicht (tot 67 kg): Carruth (Ier) w.o.p. (66/3522) van Otto (Dui), Chenglai (Tha) w.o.p. (96) van Karpaciauskas (Lit), Acevedo (PRi) w.o.p. (209) van Vastag (Roe), Hernandez (Cub) wint van Antman (Zwe) na interventie van de arbiter in tweede ronde.

Middengewicht (tot 75 kg): Johnson (Can) wint van Trendafilov (Bul) na interventie van de arbiter in de eerste ronde, Byrd (VSt) w.o.p (212) van Dine (Alg), Hernandez (Cub) w.o.p van Ottke (146) (Dui), Lee Bung Bae (ZKo) w.o.p. (153) van Papilaya (Indo)

Zwaargewicht (tot 91 kg): Vanderlijde (Ned) wint van Douglas (Ier) na medische interventie in de eerste ronde, Tua wint van Ruckschloss (Tsj) na interventie van de arbiter in derde ronde, Inzonritei (Nig) w.o.p. (9-5) van Johnson (Can), Savon (Cub) w.o.p. (13-11) van Nicholson (VSt).

BOOGSCHIETEN

Mannen, 12 pijlen 70 meter.

Eerste ronde: Verstegen (Ned) - Fairweather (Aus) 107-98. Tweede ronde: Barrs (VSt) - Verstegen 106-104. Kwartfinales: Chung Jae-hun (ZKo) - Setijawan (Indo) 106-104, Terry (GBr) - Barrs (VSt) 108-108 (Terry wint playoff), Flute (Fra) - Lipponen (Fin) 109-103, Grov (Noo) - Sjikarev (GOS) 109-104. Halve finales: Chung - Terry 108-102, Flute - Grov 110-107. Finale: Flute - Chung 110-98, om derde plaats: Terry - Grov 109-103. Eindstand: 1. Flute, 2. Chung, 3. Terry, 4. Grov, 9. Verstegen.

GEWICHTHEFFEN

Tot 110 kg: 1. Weller (Dui) 432,5 kg (192,5 kg trekken, 240,0 kg stoten), 2. Akojew (Gos) 430,0 (195,0/235,0), 3. Botew (Bul) 417,5 (190,0/227,5), 4. Vlad (Roe) 405,0, 5. Osuch (Pol) 397,5, 6. Seipelt (Dui) 390,0, 7. Saltsidis (Gri) 385,0, 8. Dekaj (Alb) 380,0.

HANDBAL

Vrouwen

Groep A: Verenigde Staten - Nigeria 23-21 (129), GOS - Duitsland 28-22 (14-13). Eindstand: 1. GOS 3-6, 2. Duitsland 3-4, 3. Verenigde Staten 32, 4. Nigeria 3-0.

Groep B: Noorwegen - Oostenrijk 19-17 (9-10), Zuid-Korea - Spanje 28-18 (15-7). Eindstand: 1. Zuid-Korea 3-5, 2. Noorwegen 3-4, 3. Oostenrijk 3-3, 4. Spanje 3-0.

Indeling halve finales: GOS - Noorwegen, Duitsland - Zuid-Korea.

HOCKEY

Mannen

Groep A

Australie - Groot-Brittannie 6-0 (2-0), India - Egypte 2-1 (2-0), Duitsland - Argentinie 2-1 (0-0).

Eindstand: 1. Australie 5-9, 2. Duitsland 5-9, 3. Groot Brittannie 5-6, 4. India 5-4, 5. Argentinie 52, 6. Egypte 5-0. Australie en Duitsland in halve finales.

Groep B

Nederland Maleisie 60 (30). 7. Van den Honert 1-0 (sc) 13. Delissen 2-0 (sb), 33. Delissen 30, 43. Delissen 4-0, 51. van den Honert 5-0, 69. Van den Honert 6-0. Scheidsrechters: Seidler (Dui) en Nash (GBr). Toeschouwers: 1000.

Nederland: Leistra (68. Looije); Bovelander; Poortenaar, Van Ede (68. Kwinten) en Van Pelt; Brinkman, Delisen en Diepeveen; Van den Honert, Veen (57. Van Grimbergen) en Weterings.

Malaysia: Zainal; Tai (46. Mayavu); Karim (57. Siva), Abu en Fidelis; Lim, Sarjit Singh en Ramu (46. Kanniah); Nasiruddin, Abdul en Nawawi.

Gos - Nieuw-Zeeland 1-2 (0-0), Spanje - Pakistan 1-6 (0-1).

Eindstand: 1. Pakistan 5-10, 2. Nederland 5-8, 3. Spanje 5-6, 4. GOS 5-2, 5. Nieuw-Zeeland 5-2, 6. Maleisie 5-2.

Halve finales: Nederland - Australie, Duitsland - Pakistan.

HONKBAL

Verenigde Staten - Japan 1-7, Cuba - Taiwan 8-1.

Eindstand voorronde: 1. Cuba 7-14, 2. Taiwan, Verenigde Staten, Japan 7-10, 5. Puerto Rico 7-4, 6. Dominicaanse Republiek 7-4, 7. Italie 7-2, 8. Spanje 7-2.

KANO

Mannen, K 2500 meter

Eerste ronde (eerste twee naar halve finales): eerste serie: 1. Freimut/Kurpiewski (Pol) 1.34,76, 2. Rossi/Dreossi (Ita) 1.35,04, 3. Mollegaard/Nielsen (Den) 1.37,85, 4. Nijkamp/Weijzen (Ned) 1.40,58.

Herkansing (eerste drie naar halve finales plus vier tijdsnelsten): tweede serie: 1. Sundqvist/Olsson (Zwe) 1.31,12, 2. Da Silva/Queiros (Por) 1.33,57, 3. Lawler/Bourne (GBr) 1.33,96, 4. Nijkamp/Weijzen 1.36,00. Nijkamp/Weijzen uitgeschakeld.

KUNSTZWEMMEN

Voorronde duetten: 1. Josephson/Josephson (VSt) 98,640 pnt, 2. Vilagos/Vilagos (Can) 98,240, 3. Okuno/Takayama (Jap) 97,600, 4. Kozlova/Sedakova (GOS) 95,760, 5. Aeschbacher/Capron (Fra) 95,200, 6. Cardenas Saavedra/Olivera Martinez (Mex) 93,280, 7. Burlando/Celli (Ita) 93,240, 8. Shac klock/Vakil (GBr) 92,880, 9. Guan/Wang (Chi) 92,800, 10. Both/Zwart (Ned) 92,6560.

PAARDESPORT

Dressuur, landenwedstrijd: 1. Duitsland 5.224, 2. Nederland (Bartels/Courage, Van Grunsven/Bonfire, Sanders/Montreux, Bontjes/Larius) 4.742, 3. Verenigde Staten 4.643, 4. Zweden 4.537, 5. Denemarken 4.533, 6. Zwitserland 4.524, 7. Groot-Brittannie 4.522, 8. Italie 4.491.

Individueel, kwalificatie voor Grand Prix Special: 1. Uphoff (Dui) Rembrandt 1.768, 2. Werth (Dui) Gigolo 1.762, 3. Balkenhol (Dui) Goldstern 1.694, 4. Theodorescu (Dui) Grunox 1.676, 5. Van Grunsven (Ned) Bonfire 1.631, 6. Lavell (VSt) Gifted 1.629, 7. Max-Theurer (Oos) Liechtenstein 1.585, 8. Bontjes (Ned) Larius 1.577.

ROLHOCKEY

Derde wedstrijd tweede ronde: Nederland - Italie 1-8 (0-6). Doelpunt Nederland: Marcel Lugtenburg; Italie: Amato 3, Massimo Mariotti 2, Enrico Mariotti 2, Crudeli.

SCHOONSPRINGEN

Vrouwen, 3 meter, Finale: 1. Cao Min (Chi) 572,400 punten, 2. Lasjko (GOS) 514,140, 3. Baldus (Dui) 503,070. 4. Bartova (Tsj) 491,490, 5. Ovenhouse (VSt) 477,840. , 6. Ilina (GOS) 470,670, 7. Koch (Dui) 468,960, 8. Depiero (Can) 449,490, 9. La Face (VSt) 447,750, 10. De Canales (Arg) 447,420, 11. Motobuchi (Jap) 443,760, 12. Pala cios (Spa) 436,470.

PAARDESPORT

Vrouwen

18.50 en 20.00: kwartfinale enkel

21.00: halve finales enkel

Mannen

21.00: halve finales dubbel

TENNIS

Vrouwen

Enkelspel, kwartfinales: Graf (Dui/1) - Appelmans (Bel/16) 6-1 6-0, Fernandez (VSt/4) - Malejeva-Fragniere (Zwi/6) 5-7 6-1 6-0, Sanchez-Vicario (Spa/2) - Martinez (Spa/5) 6-4 6-4, Capriati (VSt/3) - Huber (Dui/7) 6-3 7-6. Halve finales: Graf - Fernandez, Capriati - Sanchez.

Dubbelspel, kwartfinales: McQuillan/Provis (Aus/5) - Novotna/Strnadova (Tsj/3) 6-3 6-3.

Mannen

Enkelspel, kwartfinales: Ivanisevic (Kro/4) - Santoro (Fra) 6-7 6-7 6-4 6-4 8-6, Rosset (Zwi) - Sanchez (Spa/12) 6-4 7-6 3-6 7-6.

Dubbelspel, kwartfinales: Ferreira/Norval (ZAf/4) - Cosac/Pescariu (Roe) 6-0 6-3 6-2.

VOLLEYBAL

Mannen

Groep A

Japan - Canada 3-2, Frankrijk - Spanje 2-3. 21.30: Italie Verenigde Staten Stand: Italie 4-8, Spanje 5-8, VS 4-7, Japan 5-7, Canada 5-6, Frankrijk 5-6.

Groep B

Cuba - Zuid-Korea 3-2, Algerije - Brazilie 0-3, GOS - Nederland 3-1 (8-15 15-9 17-16 15-12). Nederland speelt in de kwartfinale tegen Italie. Eindstand: Brazilie 5-10, Cuba 5-9, Gos 5-8, Nederland 5-7, Zuid-Korea 5-6, Algerije 5-5.

Vrouwen

Indeling kwartfinales: Nederland - Verenigde Staten, Japan - Brazilie. Om plaats zeven: Spanje - China.

WATERPOLO

Groep A

VS - Frankrijk 11-7 (2-0 3-3 3-1 3-3), Duitsland - Tsjechoslowakije 15-9 (2-2 4-1 6-3 3-3), Australie - GOS 9-12 (2-3 3-4 2-1 2-4). Stand: 1. VS 3-6, 2. GOS 3-6, 3. Duitsland 3-3, 4. Australie 3-2, 5. Frankrijk 3-1, 6. Tsjechoslowakije 3-0.

Groep B

Nederland Griekenland 44 (0-0 0-1 2-2 2-1). Doelpunten Nederland: Nieuwenburg en Scherrenburg 2. ; Griekenland: Pateros, Mavrotas, Gian nopoulos en Venetopoulos. Scheidsrechter: Ra denovic (Joe) en Gunell (Can).

Italie - Cuba 11-8 (2-3 2-2 4-2 3-1), Hongarije - Spanje 5-8 (0-2 1-1 3-4 1-1). Stand: 1. Spanje 3-6, 2. Italie 3-5, 3. Hongarije 3-3, 4. Cuba 3-2, 5. Griekenland 3-1, 6. Nederland 3-1.

ZEILEN

Mannen

470klasse, zevende race: 1. Hunger/Schmidt (Dui), 3. Kouwenhoven/Kouwenhoven (Ned). Eindstand: 1. Calafat/Luna (Spa) 50,0, 2. Reeser/Burnham (VSt) 66,7, 3. Toniste/Toniste (Est) 68,7. 18. Kouwenhoven 91.0.

Tornado, zevende race: 1. Sellers/Jones (NZe), 4. Van Teylingen/Manuel (Ned). Eindstand: 1. Loday 40,40, 2. Smyth/Notary (VSt) 42,0, 3. Booth 44,40, 6. Van Teylingen 65,0.

Finn, zevende race: 1. Monk (NZe). Eindstand: 1. Van der Ploeg (Spa) 33,4, 2. Ledbetter 54,7, 3. Monk 64,7, 4. Childerley (GBr) 68,1, 5. Loof 68,7, 6. Von Blumencron (Zwi) 70,0.

Soling, eindstand na matchrace (eerste vier naar halve finales): 1. Mahaney/Brady/Kern (VSt) 5-8, 2. Bank/Secher/Seier (Den) 5-6, 3. Schumann/Flach/Jakel (Dui) 5-6, 4. Smith/Cruikshank/Stewart (GBr) 5-4, 5. Holmberg/Alm/Barne (Zwe) 5-4, 6. Leon/De Borbon/Vazquez (Spa) 5-2.

Vrouwen

470klasse, zevende race: 1. Egnot/Shearer (NZe). , 2. Quarra/Barabino (Ita), 3. Shige/Kinoshi ta (Jap), 4. Moskalenko/Pasjoltsjik (GOS), 5. Isler /Healy (VSt), 6. Swan/Scheel (Bra). Eindstand: 1. Zabell/Guerra (Spa) 30,7, 2. Egnot 39,7, 3. Isler 42,4.

Europe, zevende race: 1. Van Leeuwen (Ned), 2. Armstrong (NZe), 3. Chauvelin (Fra), 4. MeylanLeueque (Zwi), 5. Andersen (Noo), 6. Jensen (Den). Eindstand: 1. Andersen 48,7, 2. Dufresne (Spa) 57,4, 3. Trotman (VSt) 62,7, 4. Armstrong 65,0, 5. Jensen 65,7, 7. Van Leeuwen 67,7.

MEDAILLE-OOGST BIJ WIELRENNEN

Goud Zilver Brons

DUITSLAND4 2 0 ITALIE 2 1 0 AUSTRALIE 1 4 0 ESTLAND 1 0 0 GROOT-BRITTANNIE 1 0 0 SPANJE 1 0 0 NEDERLAND0 2 2 FRANKRIJK 0 1 1 VERENIGDE STATEN 0 0 2 BELGIE 0 0 1 CANADA 0 0 1 DENEMARKEN 0 0 1 LETLAND 0 0 1 NIEUW-ZEELAND 0 0 1

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden