ATLETIEK.

ATLETIEK

Kwartfinales (eerste vier series naar halve finales): 1. Ashford (VSt) 11,13, 2. Utondu (Nig) 11,31, 3. Hanhijoki (Fin) 11,50, 4. Girard (Fra) 11,54. tweede serie: 1. Cuthbert (Jam) 11,12, 2. Nuneva (Bul) 11,17, 3. Onyali (Nig) 11,28, 4. Vorster (ZAf) 11,44, 5. Cooman (Ned) 11,55. derde serie: 1. Ottey (Jam) 11,15, 2. Torrence (VSt) 11,17, 3. Davis (Bah) 11,31, 4. Bogoslovakaja (Gos) 11,43. vierde serie: 1. Privalova (Gos) 10,98, 2. Devers (VSt) 11,17, 3. Doll (Cub) 11,33, 4. Thompson (Nig) 11,42.

800 meter (eerste twee series plus zes tijdsnelsten naar halve finales).

eerste serie: 1. Grau (Dui) 2.00,31, 2. Noeroetdinova (Gos) 2.00,37, 3. Edwards (GBr) 2.00,39, 4. Wilson (Ind) 2.01,90, 5. Jongmans (Ned) 2.02,26. tweede serie: 1. Clark (VSt) 1.59,62, 2. Van Langen (Ned) 1.59,86, 3. Sacramento (Por) 2.00,57, 4. Wachtel (Dui) 2.01,39. derde serie: 1. Kovacs (Roe) 1.59,88, 2. Vriesde (Sur) 1.59,93, 3. Jenkins (VSt) 1.59,96, 4. Zwiener (Dui) 2.00,87. vierde serie: 1. Evseeva (Gos) 1.58,58, 2. Quirot (Cub) 1.59,06, 3. Crooks (Can) 1.59,52. vijfde serie: 1. Goerina (Gos) 2.00,27, 2. Mutola (Moz) 2.00,83, 3. Rainey (VSt) 2.01,33. Zes tijdsnelsten: Crooks, Jenkins, Edwards, Baker, Sacramento, Zwiener.

Speerwerpen (kwalificatie-norm voor finale 62.50 meter). eerste serie: 1. Wattestad (Noo) 67.20 m.

Mannen

100 meter

Eerste ronde (eerste drie series plus twee tijdsnelsten naar kwartfinales). eerste serie: 1. Burrell (VSt) 10,21, 2. Inoue (Jap) 10,48, 3. Zirigon (Ivo) 10,55. tweede serie: 1. Mitchell (VSt) 10,21, 2. Savin (Gos) 10,29, 3. Nchinda (Cam) 10,41. derde serie: 1. Christie (GBr) 10,48, 2. Silva (Bra) 10,55, 3. Sangouma (Fra) 10,63. vierde serie: 1. Fredericks (Nam) 10,29, 2. Adam (GBr) 10,57, 3. Mahorn (Can) 10,64. vijfde serie: 1. Stewart (Jam) 10,61, 2. Stevens (Bel) 10,63, 3. Myles-Mills (Gha) 10,64. zesde serie: 1. Ezinwa (Nig) 10,31, 2. Johnson (Can) 10,55, 3. Akogyiram (Gha) 10,60. zevende serie: 1. Adeniken (Nig) 10,36, 2. Al-Raheem (Qat) 10,43, 3. Burkart (Zwi) 10,67. achtste serie: 1. Imoh (Nig) 10,47, 2. Cojocaru (Roe) 10,57, 3. Turay (SLe) 10,58. negende serie: 1. Moriniere 10,36, 2. Surin (Can) 10,37, 3. Tuffour (Gha) 10,45. tiende serie: 1. Da Silva (Bra) 10,24, 2. Witherspoon (VSt) 10,27, 3. Galkin (Gos) 10,43. Tijdsnelsten: Zisimidea (Cyp), Aoto (Jap).

Kwartfinales (eerste vier naar halve finales). eerste serie: 1. Whiterspoon (VSt) 10,19, 2. Da Silva (Bra) 10,29, 3. Al-Raheem (Qua) 10,32, 4. Moriniere (Fra) 10,34. tweede serie: 1. Fredericks (Nam) 10,13, 2. Surin (Can) 10,24, 3. Savin (Gos) 10,33, 4. Ezinwa (Nig) 10,38. derde serie: 1. Mitchell (VSt) 10,22, 2. Adeniken (Nig) 10,22, 3. Tuffour (Gha) 10,31, 4. Stewart (Jam) 10,36. vierde serie: 1. Christie (GBr) 10,07, 2. Burrel (VST) 10,08, 3. Imoh (Nig) 10,21, 4. Johnson (Can) 10,30.

Kogelstoten

Geplaatst voor finale: 1. Doehring (VSt) 20,53 m, 2. Gunthor (Zwi) 20,50, 3. Zerbini (Ita) 20,25, 4. Peric (IOD), Liko (Gos) 20,24, 6. Stulce (VSt) 20,18, 7. Klimenko (Gos) 20,16, 8. Andrei (Ita) 20,14, 9. Timmerman (Dui) 19,93, 10. Bodenmul ler (Oos) 19,86, 11. Backes (VSt) 19,71, 12. Tall hem (Zwe) 19,65.

Finale: 1. Stulce (VSt) 21,70, 2. Doehring (VSt) 20,96, 3. Lieko (Gos) 20,94, 4. Gunthor (Zwi) 20,91, 5. Timmermann (Dui) 20,49, 6. Bodenmuller (Oos) 20,48, 7. Peric (Joe) 20,32, 8. Klimenko (Gos) 20,23, 9. Zerbini (Ita) 19,88, 10. Backes (VSt) 19,75.

Mannen, 20 kilometer snelwandelen.

1. Plaza (Spa) 1.21,45, 2. Leblanc (Can) 1.22,25, 3. De Benedictis (Ita) 1.23,11

BADMINTON

Vrouwen enkelspel

Tweede ronde: Julien (Can) - Van der Knaap (Ned) 9-12 11-3 11-9.

BASKERBAL

Vrouwen, groep A: Brazilie - Italie 85-70 (41-35).

Mannen Groep A

11.30: Spanje - Angola 63-83 (36-37)

Groep B: Venezuela - Puerto Rico 82-96 (42-52), Australie - China 88-66 (39-28), Litouwen - Gos 80-92 (38-26). Stand: 1. Gos 4-8, 2. Australie 4-6, 3. Litouwen 4-6, 4. Puerto Rico 4-4, 5. Venezuela 4-0, 6. China 4-0.

BOKSEN

Middengewicht (75 kilo): Tweede ronde: Raymond Joval i(Ned) verliest op punten van Ahmed Dine (Alg): 22-14. Zwaargewicht, tweede ronde: Vanderlijde (Ned) wint op punten (14-13) van Chai (ZKo).

BOOGSCHIETEN

Vrouwen, indivdidueel 60 en 70 meter

(Eerste 32 naar achtste finales), na twee van de vier afstanden: 1. Youn-Jeong (ZKo) 683 punten, 2. Soo-Nyung (ZKo) 671, 3. Eun-Kyung (ZKo) 670, 29. Verstegen (Ned) 622, 36. Van Rozendaal (Ned) 618, 56. Van Dijck (Ned) 570.

Mannen, individueel 70 meter

(Eerste 32 in eindklassement plaatsen zich voor volgende ronde): 1. Sjikarev (Gos) 318 punten, 2. Etsjev (Gos) 314, 3. Lipponen (Fin) 313, 4. Chung Jae-Hun (ZKo) 311, Verstegen (Ned) 298, 34. Vogels (Ned) 287, 39. Camps (Ned) 285.

GEWICHTHEFFEN

Tot 82,5 kg: 1. Dimas (Gri) 370 kg (trekken 167,5 + stoten 202,5), 2. Siemion (Pol) 370 (165 + 205), 3. Samadov (Gos) 370 (167,5 + 202,5).

HANDBAL

Mannen

Groep A: Zuid-Korea - Tsjechoslowakije 20-19 (711), IJsland - Hongarije 22-16 (8-3), Zweden - Brazilie 22-15 (11-7). Groep B: Gos - Egypte 2218 (12-9), Duitsland - Frankrijk 20-23 (9-10), Roemenie - Spanje 20-21 (9-14).

HONKBAL

Dominicaanse Republiek - Taiwan 0-11, Japan - Italie 13-3. Stand: Cuba 4-8, Japan 5-8, Taiwan 58, VS 4-6, Puerto Rico 4-4, Dom. Rep. 5-2, Spanje 4-0, Italie 5-0.

JUDO

Vrouwen, tot 56 kg

Eerste ronde: Gooitske Marsman (Ned) wint van Toropejeva (Gos), yuko; tweede ronde: Marsman verliest van Tateno (Jap), beslissing.

ROEIEN

Herkansingen, vrouwen

Dubbelvier (eerste twee naar finale), eerste serie: 1. Roemenie 6.37,11, 2. Tsjechoslowakije 6.40,18, 3. Denemarken 6.48,76, 4. Bulgarije 6.49,72. tweede serie: 1. VS 6.30,93, 2. Nederland (Vermulst, Pentenga, Meiland, Van Ettekoven) 6.34,78, 3. China 6.38,70.

Acht (eerste vier naar finale): 1. Roemenie 6.10,98, 2. China 6.13,80, 3. VS 6.13,83, 4. Gos 6.14,97, 5. Groot-Brittannie 6.18,99, 6. Tsjechoslowakije 6.22,59.

Halve finales (eerste drie naar finale)

Vrouwen

Skiff, eerste serie: 1. Lipa (Roe) 7.31,71, 2. Marden (VGSt) 7.35,72, 3. Le Moal (Fra) 7.39,78, 4. Eijs (Ned) 7.40,44, 5. Svaier (Gri) 7.42,77, 6. Reid (GBr) 7.44,36. tweede serie: 1. Laumann (Can) 7.30,48, 2. Bredael (Bel) 7.3,97, 3. Brandin (Zwe) 7.36,88, 4. Schramm (Dui) 7.53,22, 5. Yordanova (Bul) 8.01,15, 6. Poplavskaja (Let).

Mannen

Twee met stuurman, eerste serie: 1. GrootBrittannie 6.52,05, 2. Duitsland 6.53,53, 3. Frankrijk 6.53,96, 4. Polen 6.53,97, 5. VS 6.54,78, 6. Spanje 7.03,99. tweede serie: 1. Italie 6.56,29, 2. Roemenie 6.56,90, 3. Cuba 6.59,11, 4. Litouwen 7.03,89, 5. Oostenrijk 7.05,89, 6. Gos 7.06,08.

Vier zonder stuurman, eerste serie: 1. VS 5.58,87, 2. Slowenie 5.59,52, 3. Nederland (Schwarz/Van der Zwan/Krijtenburg/Pieters) 6.00,55, 4. Spanje 6.04,59, 5. Gos 6.05,29, 6. Canada 6.09,20. tweede serie: 1. Australie 5.58,26, 2. Duitsland 5.59,38, 3. Nieuw-Zeeland 6.01,19, 4. Groot-Brittannie 6.02,87, 5. Italie 6.09,72, 6. Frankrijk 6.12,57.

Dubbelvier, eerste serie: 1. Duitsland 5.46,65, 2. Zwitserland 5.48,12, 3. Frankrijk 5.48,72, 4. Gos 5.49,58, 5. Polen 6.05,31, 6. Belgie 6.05,87. tweede serie: 1. Italie 5.48,72, 2. Noorwegen 5.49,53, 3. Nederland (Kelderman/Flrijn/Arisz/Maasdijk) 5.50,12, 4. VS 5.52,48, 5. Australie 5.55,62, 6. Spanje 5.58,77.

Acht, eerste serie: 1. Roemenie 5.33,01, 2. Canada 5.35,11, 3. Australie 5.35,76, 4. Denemarken 5.35,82, 5. Zuid-Afrika 5.45,13, 6. Tsjechoslowakije 5.45,32. tweede serie: 1. Duitsland 5.35,60, 2. VS 5.37,11, 3. Groot-Brittannie 5.39,79, 4. Italie 5.40,89, 5. China 5.44,82, 6. Gos 5.48,41.

SCHERMEN

Vrouwen, floret: 1. Trillini (Ita), 2. Huifeng Wang Chi), 3. Sadowskaja (Gos), 4. Modaine (Fra).

Mannen, floret: 1. Omnes (Fra), Goloebitski (Gos), 3. Gregory (Cub)

SCHIETEN

Mannen, klein kaliber geweer: 1. Petikiane (Gos) 1.267,4, 2. Foth (VSt) 1.226,6 " 3. Koba (Jap) 1.265,9.

TAFELTENNIS

Mannen enkelspel

Tweede speelronde: Groep M: Haldan (Ned) - Suseno (Indo) 21-16 21-19. Stand: 1. Haldan 2-4, 2. Appelgren (Zwe) 2-4, 3. Suseno 2-0, 4. Pales (Spa) 2-0.

Vrouwen enkel

Voorronde: Vriesekoop (Ned) - Guergueltsjeva (Bul) 22-20 21-15

Hrachova (Tsj) - Hooman-Kloppenburg (Ned) 1621 21-18 21-19

Vrouwen dubbelspel

Kwartfinales: Deng/Qiao (Chi/2) - Hooman/Vriesekoop (Ned/12) 21-15 19-21 21-10 21-11, Chen/Gao (Chi/1) - Chai/Chan (HKo/5) 21-6 1421 21-15 21-18, Li/Yu (NKo/4) - Hong/Lee (ZKo/9) 21-16 24-22 14-21 23-21, Hong/Hyun (ZKo/3) - Palina/Timina (Gos/7) 21-12 21-15 2111.

22.00: Bettine Vriesekoop Guergueltsjeva (Bul) 22-20 21-15.

en Mirjam Hooman Hradova (Tsj)

TENNIS

Vrouwen

Enkelspel, tweede ronde: Muns-Jagerman (Ned) - Halard (Fra/15) 7-6 7-6, Huber (Dui/7) - Paulus (Oos) 6-4 6-1, Martinez (Spa/5) - Cecchini (Ita) 64 6-3, Katerina Malejeva (Bul) - Date (Jap/14) 6-2 6-4, Fernandez (VSt/4) - Hy (Can) 6-2 1-6 12-10, Maniokova (Gos) - Goeorguieva Malejeva (Bul) 76 4-6 6-0, Capriati (VSt/3) - Tarabini (Arg) 6-4 6-1, Rittner (Dui) - Tauziat (Fra) 6-3 6-2, Coetzer (ZAf) - Blumberga (Let) 6-2 6-4, Arantxa Sanchez (Spa/2) - Endo (Jap) 6-0 6-1, Basuki (Ind) - Pierce (Fra/13) 0-6 6-3 10-8, .

Dubbelspel, eerste ronde: Gigi Fernandez/Mary-Joe Fernandez (VSt/2) - Schultz/Muns-Jagerman (Ned) 6-0 6-0.

Mannen

Enkelspel, tweede ronde: Koevermans (Ned) - Bruguera (Spa/11) 1-6 6-3 6-3 6-2, Steeb (Dui) - Stich (Dui) 6-4 6-2 4-6 6-3, Lavalle (Mex) - Leconte (Fra) 6-4 3-6 4-6 6-3 10-8, Tsjerkasov (Gos) - Prpic (Kro) 6-4 6-7 6-4 6-3, Furlan (Ita) - Tsjesnokov (Gos) 7-6 6-4 6-4, Sampras (VSt/3) - Yzaga (Per) 6-3 6-0 3-6 6-1, Oncins (Bra) - Chang (VSt/6) 6-2 3-6 6-3 6-3, Arrese (Spa/11) - Gustafsson (Zwe) 6-2 4-6 6-1 3-6 9-7.

Dubbelspel, eerste ronde: Ivanisevic/Prpic (Kro) - Haarhuis/Koevermans (Ned/5) 2-6 6-4 6-2 6-2.

VOLLEYBAL

Groep B

Nederland - China 3-2 (6-15 15-17 15-13 16-14 15-6), Brazilie - Cuba 1-3 (11-15 15-3 13-15 9-15). Stand: Cuba 2-4 (6-2), Nederland 2-3 (4-5), Brazilie 2-3 (4-4), China 2-2 (3-6).

WIELRENNEN

Mannen

Ploegenachtervolging 4 km: , halve finales: Duitsland (Lehmann/Fulst/Glockner/Steinweg) Denemarken (Frost/Madsen/Petersen/Kynde) 4.10,4464.15,860, Australie (Aiken/McGlede /O'Brian/O'Grady) Italie (Beltrami/Brasi/Cerio li/Trezzi) 4.15,7054.18,291.Finale: 1. Duitsland, 2. Australie, 3. Denemarken, 4. Italie.

Sprint: Finale: Fiedler (Dui) - Neiwand (Aus) 10,995/10,778, 3e plaats: Harnett (Can)-Chiappa (Ita) 10,930/11,10. Eindstand: 1. Fiedler, 2. Neiwand, 3. Harnett, 4. Chiappa, 5. Carpenter (VSt), 6. Kovtsj, 7. Lovito (Arg), 8. Moreno (Spa).

Puntenkoers: 1. Lombardi (Ita), 2. Leon van Bon (Ned), 3. Mathy (Bel).

Vrouwen

Achtervolging 3 km, halve finales:

Watt (Aus)-Twigg (VSt) 3.49,790-3.52,429, Rossner (Dui) - Malmberg (Den) 3.48,517-3.53,516. Eindstand: 1. Rossner (Dui), 2. Watt (Aus), 3. Twigg (VSt)

Sprint: Finale: Neumann (Dui) - Salumae (Let) 12,776/12,667-12,244, 3e plaats: Haringa (Ned) - Ballanger (Fra) 12,402/12,410. Eindstand: 1. Salumae, 2. Neumann, 3. Haringa, 4. Ballanger.

ZEILEN

Mannen

Finn, stand na vijfde race: 1. Van der Ploeg 21,7, 2. Rohart 38, 3. Ledbetter (VSt) 40, 4. Muller (Zwi) 42, 5. Childerley (GBr) 47,1, 6. Loof (Zwe) 47,7.

Flying Dutchman, stand na vijfde race: 1. Doreste 9, 2. Foerster/Bourdow (VSt) 11,7, 3. Bojsen 31,7, 4. Batzill/Lang (Dui) 42,7, 5. Nyberg 44,4, 6. Pollen/Frostad (Noo) 50,7, 15. Potma 70.

Star, na vijfde race: 1. Reynolds 8,7, 2. Wallen 25, 3. Davis 35,4, 4. Vogt/Fricke (Dui) 43,7, 5. Andersen 44,7, 6. MacDonald/Jespersen (Can) 51,7, 11. Neeleman 56.

Soling, stand na vijfde race: 1. Mahaney 11,4, 2. Bank 20, 3. Schumann 34,4, 4. Smith/Cruiks hank/Stewart (GBr) 38, 5. Leon/De Borbon/Vaz quez (Spa) 39,4, 6. Hormberg/Alm/Barne (Zwe) 42, 18. Heiner 79.

Tornado tijdens race afgeblazen vanwege over schreden tijdslimiet, 470 rustdag, Lechner afge last vanwege gebrek aan wind.

Vrouwen Europe, na vijfde race: 1. Trotman 16,7, 2. Andersen 20,7, 3. Via Dufesne (Spa) 33,4, 4. Jensen (Den) 36, 5. Kruuv (Est) 40,4, 6. Arm strong (NZl) 44, 12. Van Leeuwen 53,7.

ZWEMMEN

Vrouwen 50 meter vrije slag. Vijfde serie: 3. De Bruijn (Ned) 25,86. zevende serie: 5. Marianne Muis (Ned) 26,43.

Finale: 1. Wenyi (Chi) 24,79 (wereldrecord), 2. Zhuang (Chi) 25,08, 3. Martino (VSt) 25,23, 4. Plewinski (Fra) 25,36, 5. Thompson (VSt) 25,37, 6. Megtsjeriakova (Gos) 25,47, 7. Osygus (Dui) 25,74, 8. De Bruijn (Ned) 25,84. BFinale: 3. Marianne Muis (Ned) 26,24.

200 meter rugslag. Finale: 1. Egerszegi (Hon) 2.07,06, 2. Hase (Dui) 2.09,46, 3. Stevenson (Aus) 2.10,20, 4. Loveless (VSt) 2.11,54, 5. Simcic (NZe) 2.11,99, 6. Szabo (Hon) 2.12,94, 7. Ahrens (CRi) 2.12,97, 8. Habler (Aus) 2.13,68, 22. Elzerman (Ned).

200 meter vlinderslag. Finale: 1. Sanders (VSt) 2.08,67, 2. Wang (Chi) 2.09,01, 3. O'Neill (Aus) 2.09,03, 4. Haruna (Jap) 2.09,88, 5. Shito (Jap) 2.10,24, 6. Wester-Krieg (VSt) 2.11,46, 7. Jacobsen (Den) 2.11.87, 8. Tocchini (Ita) 2.13,78.

Mannen 1500 meter vrije slag. Finale: 1. Perkins (Aus) 14.43,48 (wereldrecord), 2. Housman (Aus) 14.55,29, 3. Hoffmann (Dui) 15.02,29, 4. Pfeiffer (Dui) 15.04,28, 5. Wilson (GBr) 15.13,35, 6. Frostad (VSt) 15.19,12, 7. Majcen (Slo) 15.19,41, 8. Andrejev (Gos) 15.33,94.

200 meter wisselslag. Zesde serie: 1. Czene (Hon) 2.02,05, 2. Anderson (Can) 2.02,63, 3. Lopez-Zubero (Spa) 2.03,07, 6. Wouda (Ned) 2.05,95.

Finale: 1. Darnyi (Hon) 2.00,76, 2. Burgess (VSt) 2.00,97, 3. Czene (Hon) 2.01,00, 4. Sievinen (Fin) 2.01,28, 5. Gessner (Dui) 2.01,97, 6. Karnaugh (VSt) 2.02,18, 7. Dunn (Aus) 2.02,79, 8. Anderson (Can) 2.04,30, 22. Wouda (Ned).

4x100 meter wisselslag. Finale: 1. VS (Rous, Diebel, Morales, Olsen) 3.36,93 (evenaring wereldrecord, startzwemmer Rous 53,86, wereldrecord 100 meter rugslag), 2. Gos (Selkov, Ivanov, Knikin, Popov) 3.38,56, 3. Canada (Tewksbury, Cleveland, Gery, Clarke) 3.39,66, 4. Duitsland 3.40,19, 5. Frankrijk 3.40,51, 6. Hongarije 3.42,03, 7. Australie 3.42,65, 8. Japan 3.43,25.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2022 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden