ATLETIEK...

ATLETIEK

Mannen, finales.

800 meter: 1. Bungei (Ken) 1.44,65, 2. Ismail (Sud) 1.44,70, 3. Yego (Ken) 1.44,82, 4. Reed (Can) 1.44,94, 5. Kamel (Bur) 1.44,95, 6. Lopez (Cub) 1.45,88, 7. Madi (Alg) 1.45,96, 8. Manseur (Alg) 1.47,19. 5000 meter: 1. Kenenisa Bekele (Eth) 12.57,82 (OR), 2. Kipchoge (Ken) 13.02,80, 3. Cheruiyot Soi (Ken) 13.06,22, 4. Kipsiro (Oeg) 13.10,56, 5. Cherkos (Eth) 13.16,46, 6. Tariku Bekele (Eth) 13.19,06, 7. Barrios (Mex) 13.19,79, 8. Kwalia C'Kurui (Qat) 13.23,48, 9. Lagat (VSt) 13.26,89, 10. Tadesse (Eri) 13.28,40, 11. Bezabeh (Spa) 13.30,48, 12. Longosiwa (Ken) 13.31,34, 13. Tegenkamp (VSt) 13.33,13, 14. Espana (Spa) 13.55,94. Marathon: 1. Wanjiru (Ken) 2.06.32, 2. Gharib (Mar) 2.07.16, 3. Kebede (Eth) 2.10.00, 4. Merga (Eth) 2.10.21, 5. Lel (Ken) 2.10.24, 6. Röthlin (Zwi) 2.10.35, 7. Asfaw (Eth) 2.10.52, 8. Asmerom (Eri) 2.11.11, 9. Ritzenheim (VSt) 2.11.59, 10. Hall (VSt) 2.12.33, 39. Maase 2.20.30. 4 x 400 meter: 1. Verenigde Staten (Merritt, Taylor, Neville, Wariner) 2.55,39 (OR), 2. Bahama's (Bain, Mathieu, Williams, Brown), 3. Rusland (Dildin, Frolov, Kokorin, Aleksejev) 2.58,06, 4. Groot-Brittannië 2.58,81, 5. België 2.59,37, 6. Australië 3.00,02, 7. Polen 3.00,32, 8. Jamaica 3.01,45. Speer: 1. Thorkildsen (Noo) 90,57, 2. Kovals (Let) 86,64, 3. Pitkümüki (Fin) 86,16, 4. Jarvenpaa (Fin) 83,95, 5. Wirkkala (Fin) 83,46, 6. Bannister (Aus) 83,45, 7. Korotkov (Rus) 83,15, 8. Kazloe (WRu) 82,06, 9. Vasilevskis (Let) 81,32, 10. Russell (Can) 80,90, 11. Arvidsson (Zwe) 80,16, 12. Vesely (Tsj) 76,76.

Vrouwen, finales.

1500 meter: 1. Jebet Langat (Ken) 4.00,23, 2. Lisjtsjinska (Oek) 4.01,63, 3. Tobias (Oek) 4.01,78, 4. Dobriskey (GBr) 4.02,10, 5. Jamal (Bhr) 4.02,71, 6. Rodriguez (Spa) 4.03,19, 7. Rowbury (VSt) 4.03,58, 8. Fuentes-Pila (Spa) 4.04,86, 9. Misjenko (Oek) 4.05,13, 10. Hilali (Mar) 4.05,57, 11. Alminova (Rus) 4.06,99, 12. Btissam Lakhouad (Mar) 4.07,25. 4 x 400 meter: 1. Verenigde Staten (Wineberg, Felix, Henderson, Richards) 3.18,54, 2. Rusland (Goesjtsjina, Litvinova, Firova, Kapatsjinskaja) 3.18,82, 3. Jamaica (Williams, Lloyd, Whyte, Williams) 3.20,40, 4. Wit-Rusland 3.21,85, 5. Groot-Brittannië 3.22,68, 6. Cuba 3.23,21, 7. Nigeria 3.23,74, 8. Duitsland 3.28,45. Hoog: 1. Hellebaut (Bel) 2,05, 2. Vlasic (Kro) 2,05, 3. Tsjitsjerova (Rus) 2,03, 4. Slesarenko (Rus) 2,01, 5. Palamar (Oek) 1,99, 6. Howard (VSt) 1,99, 7. Beitia (Spa) 1,96, 7. Friedrich (Dui) 1,96, 9. Green (Zwe) 1,96, 10. Aitova (Kaz) 1,93, 10. Di Martino (Ita) 1,93, 12. Strakova (Tsj) 1,93, 12. Stjopina (Oek) 1,93, 14. Scholina (Rus) 1,93, 15. Dubnova (Tsj) 1,89.

BASKETBAL

Mannen, finale: Verenigde Staten - Spanje 118-107 (69-61). Om brons: Argentinië - Litouwen 87-75 (46-34).

Vrouwen, finale: Verenigde Staten - Australië 92-65 (47-30).

BOKSEN

Finale tot 48 kg: Zou Shiming (Chn) wint van Purevdorj (Mon). Tot 51 kg: Jongjohor (Tha) w.v. Laffita (Cub). Tot 54 kg: Enkhbat (Mon) w.v. Leon Alarcon (Cub). Tot 57 kg: Lomasjenko (Oek) w.v. Djelkhir (Fra). Tot 60 kg: Tisjtsjenko (Rus) w.v. Sow (Fra). Tot 64 kg: Diaz (Dom) w.v. Boonjumnong (Tha). Tot 69 kg: Sarsechbajev (Kaz) w.v. Banteaux (Cub). Tot 75 kg: Degale (GBr) w.v. Correa (Cub). Tot 81 kg: Zhang Xiaoping (Chn) w.v. Egan (Ier). Tot 91 kg: Tsjachkiev (Rus) w.v. Russo (Ita). Boven 91 kg: Cammarelle (Ita) w.v. Zhang Zhilei (Chn).

HANDBAL

Mannen, finale: Frankrijk - IJsland 28-23 (15-10). Om brons: Spanje - Kroatië 35-29.

Vrouwen, finale: Noorwegen - Rusland 34-27 (18-13). Om brons: Zuid-Korea - Hongarije 33-28 (20-13).

HOCKEY

Mannen, finale: Duitsland - Spanje 1-0 (1-0). 16. Zeller 1-0 (sc). Om derde plaats: Australië - Nederland 6-2 (4-2). 5. Ockenden 1-0, 6. Ockenden 2-0, 9. Abbott 3-0, 12. Taekema 3-1 (sc), 27. De Nooijer 3-2, 28. Ockenden 4-2, 42. Hammond 5-2, 62. Doerner 6-2 (sc).

HONKBAL

Finale: Zuid-Korea - Cuba 3-2. Om brons: Verenigde Staten - Japan 8-4.

KANOVAREN

Mannen, finales.

K1 500m: 1. Wallace (Aus) 1.37,252, 2. Van Koeverden (Can) 1.37,630, 3. Brabants (GBr) 1.37,671. K2 500m: 1. Craviotto/Perez (Spa) 1.28,736, 2. Rauhe/Wieskötter (Dui) 1.28,827, 3. Piatroesjenka/Matsjnev (WRu) 1.30,005. C1 500m: 1. Opalev (Rus) 1.47,140, 2. Cal (Spa) 1.48,397, 3. Tsjeban (Oek) 1.48,766. C2 500m: 1. Meng Guanliang/Wenjun Yang (Chn) 1.41,025, 2. Oelegin/Kostoglod (Rus) 1.41,282, 3. Gille/Wylenzek (Dui) 1.41,964.

Vrouwen, finales.

K1 500m: 1. Osipenko-Radomska (Oek) 1.50,673, 2. Idem (Ita) 1.50,677, 3. Wagner-Augustin (Dui) 1.51,022. K2 500m: 1. Kovacs/Janic (Hon) 1.41,308, 2. Mikolajczyk/Konieczna (Pol) 1.42,092, 3. Delattre/Viard (Fra) 1.42,128.

MOUNTAINBIKE

Mannen: 1. Absalon (Fra) acht ronden in 1.55.59, 2. Peraud (Fra) 1.07, 3. Schurter (Zwi) 1.53, 4. Sauser (Zwi) 1.55, 5. Fontana (Ita) 4.00, 6. Soukup (Oos) 4.12, op twee ronden: 34. Van Houts, 37. Brentjens.

Vrouwen: 1. Spitz (Dui) zes ronden in 1.45.11, 2. Wloszczowska (Pol) 0.41, 3. Kalentjeva (Rus) 1.17, 4. Pendrel (Can) 1.26, 5. Ren (Chn) 2.29, 6. Henzi (Zwi) 3.30, 7. McConneloug (VSt) 5.23, 8. Gould (VSt) 5.40, 14. Van Rooij-Vink 8.19.

RITMISCHE GYMNASTIEK

Meerkamp: 1. Kanajeva (Rus) 75,500, 2. Zjoekova (WRu) 71,925, 3. Bessonova (Oek) 71,875.

Landenteams: 1. Rusland 35,550, 2. China 35,225, 3. Wit-Rusland 34,900.

SCHOONSPRINGEN

Mannen, toren: 1. Mitcham (Aus) 537,95 punten, 2. Zhou Luxin (Chn) 533,15, 3. Galperin (Rus) 525,80.

SYNCHROONZWEMMEN

Landenteams, finale: 1. Rusland 99,500 punten, 2. Spanje 98,251, 3. China 97,334.

TAEKWONDO

Mannen, boven 80 kg, finale: Cha Dong-min (ZKo) w.v. Nikolaidis (Gri). Om brons: Tsjilmanov (Kaz) w.v. Matos (Cub), Yagazie Chukwumerije (Nig) w.v. Irgasjev (Oez).

Vrouwen, boven 67 kg, finale: Del Rosario Espinoza (Mex) w.v. Solheim (Noo). Om brons: Falavigna (Bra) w.v. Kedzierska (Zwe), Stevenson (GBr) w.v. Abdrabo (Egy).

TAFELTENNIS

Mannen, finale: Ma Lin (Chn) - Wang Hao (Chn) 4-1. Om brons: Wang Liqin (Chn) - Persson (Zwe) 4-0.

VOETBAL

Mannen, finale: Argentinië - Nigeria 1-0 (0-0). 58. Di Maria 1-0.

VOLLEYBAL

Mannen, finale: Verenigde Staten - Brazilië 3-1. Om brons: Rusland - Italië 3-0.

Vrouwen, finale: Brazilië - Verenigde Staten 3-1. Om brons: China - Cuba 3-1.

WATERPOLO

Mannen, finale: Hongarije - Verenigde Staten 14-10 (6-4 3-4 2-1 3-1). Om brons: Servië - Montenegro 6-4 (2-0 2-1 2-1 0-2). Om vijfde plaats: Spanje - Kroatië 11-9 (0-2 5-3 3-1 3-3). Om zevende plaats: Griekenland - Australië 9-8 (3-2 2-2 1-3 3-1). Om negende plaats: Italië - Duitsland 10-8 (4-3 1-1 1-1 4-3).

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden