ATLETIEK...

ATLETIEK

Mannen.

400 m horden: 1. Taylor (VSt) 47,25, 2. Clement (VSt) 47,98, 3. Jackson (VSt) 48,06, 4. McFarlane (Jam) 48,30, 5. Van Zyl (ZAf) 48,42, 6. Plawgo (Pol) 48,52, 7. Buckley (Jam) 48,60, 8. Iakovakis (Gri) 49,96. 3000 m steeple: 1. Kiprop Kipruto (Ken) 8.10,34, 2. Mekhissi Benabbad (Fra) 8.10,49, 3. Kipkemboi Mateelong (Ken) 8.11,01, 4. Jarso (Eth) 8.13,47,5. Tahri (Fra) 8.14,79, 6. Abdi (Aus) 8.16,36, 7. Kemboi (Ken) 8.16,38, 8. Kamal (Qat) 8.16,59, 9. Kiplagat (Oeg) 8.20,27, 10. Mohamed (Zwe) 8.20,69, 11. Taher (Bah) 8.21,59, 12. Luchianov (Mol) 8.27,82, 13. Famiglietti (VSt) 8.31,21, 14. Ramolefi (ZAf) 8.34,58, 15. Hachlaf (Mar) 9.02,06. Verspringen: 1. Saladino (Pan) 8,34 m, 2. Mokoena (ZAf) 8,24, 3. Camejo (Cub) 8,20, 4. Makusha (Zim) 8,19, 5. Martinez (Cub) 8,19, 6. Badji (Sen) 8,16, 7. Meliz (Spa) 8,07, 8. Novotny (Tsj) 8,00, 9. Garenamotse (Bot) 7,85, 10. Rutherford (GBr) 7,84, 11. Al Saba (VAE) 7,80. Tsatoumas (Gri) geen afstand.

Vrouwen.

Discus: 1. Brown Trafton (VSt) 64,74 meter, 2. Barrios (Cub) 63,64, 3. Antonova (Oek) 62,59, 4. Song (Chn) 62,20, 5. Cechlova (Tsj) 61,75, 6. Zvereva (WRu) 60,82, 7. Li (Chn) 60,68, 8. Robert Michon (Fra) 60,66, 9. Samuels (Aus) 60,15, 10. Thurmond (VSt) 59,80, 11. Jatsjenko (WRu) 59,27, 12. Grasu (Roe) 58,63. 800 m, finale: 1. Jelimo (Ken) 1.54,87, 2. Jepkosgei (Ken) 1.56,07, 3. Benhassi (Mar) 1.56,73, 4. Klioeka (Rus) 1.56,94, 5. Mutola (Moz) 1.57,68, 6. Sinclair (Jam) 1.58,24, 7. Krevsoen (Oek) 1.58,73, 8. Andrianova (Rus) 2.02,63. Polsstokhoog: 1. Isinbajeva (Rus) 5,05 (WR), 2. Stuczynski (VSt) 4,80, 3. Feofanova (Rus) 4,75, 4. Goloebtsjikova (Rus) 4,75, 5. Pyrek (Pol) 4,70, 6. Hingst (Dui) 4,65, 7. Spiegelburg (Dui) 4,65, 8. Steiner-Bennett (VSt) 4,55, 9. Boslak (Fra) 4,55, 10. Murer (Bra), Rogowska (Pol) 4,45, 12. Gao (Chn) 4.45.

BASKETBAL

Mannen, voorrondes.

Groep A: Kroatië - Iran 91-57, Australië - Litouwen 106-75, Argentinië - Rusland 91-79. Eindstand: 1. Litouwen 5-9, 2. Argentinië 5-9, 3. Kroatië 5-8, 4. Australië 5-8, 5. Rusland 5-6, 6. Iran 5-5.

Groep B: Griekenland - China 91-77, Spanje - Angola 98-50, Verenigde Staten - Duitsland 106-57. Eindstand: 1. Verenigde Staten 5-10, 2. Spanje 5-9, 3. Griekenland 5-8, 4. China 5-7, 5. Duitsland 5-6, 6. Angola 5-5.

Kwartfinales: Spanje - Kroatië, Litouwen - China, Argentinië - Griekenland, Verenigde Staten - Australië.

BEACHVOLLEYBAL

Mannen, kwartfinales: Geor/Gia (Geo/15) - Nummerdor/Schuil (Ned/5) 21-19 21-19, Rogers/Dalhausser (VSt/2) - Klemperer/Koreng (Dui/8) 21-13 25-23, Araujo/Luiz (Bra) - Gosch/Horst (Oos) 22-20 21-17, Ricardo/Emanuel (Bra) - Gibb/Rosenthal (VSt) 21-18 21-16.

GEWICHTHEFFEN

Mannen, tot 105 kg: 1. Aramnau (WRu) 436 kilogram wr (200kg wr+236kg wr), 2. Klokov (Rus) 423kg (193+230), 3. Lapikov (Rus) 420kg (190+230), 4. Dolega (Pol) 420kg (195+225), 5. Achmetov (Kaz) 415kg (190+225), 6. Razoronov (Oek) 410kg (187+223).

HOCKEY

Vrouwen, voorrondes.

Groep A: Nederland - Spanje 2-0 (1-0), Zuid-Korea - Zuid-Afrika 5-2 (4-0), China - Australië 2-2 (1-0). Eindstand: 1. Nederland 5-15, 2. China 5-10, 3. Australië 5-10, 4. Spanje 5-6, 5. Zuid-Korea 5-3, 6. Zuid-Afrika 5-0.

Groep B: Duitsland - Japan 1-0 (0-0), Groot-Brittannië - Verenigde Staten 0-0, Argentinië - Nieuw-Zeeland 3-2 (1-1). Eindstand: 1. Duitsland 5-12, 2. Argentinië 5-11, 3. Groot-Brittannië 5-8, 4. Verenigde Staten 5-6, 5. Japan 5-4, 6. Nieuw-Zeeland 5-0.

Halve finales: Nederland - Argentinië, Duitsland - China.

HONKBAL

Mannen, groepsfase: Nederland - Cuba 3-14, Zuid-Korea - Taiwan 9-8, Japan - Canada 1-0, Verenigde Staten - China 9-1. Stand: 1. Cuba, Zuid-Korea 5-10, 3. Japan, Verenigde Staten 5-6, 5. Nederland, China, Canada, Taiwan 5-2.

PAARDENSPORT

Springen, landenwedstrijd, eindstand: 1. Verenigde Staten 0 strafpunten, 2. Canada 8, zonder barrage: 3. Noorwegen 27, 4. Zwitserland 30, 5. Nederland (Hoorn/O'Brien 8, Houtzager/Opium 5, Voorn/Alpapillon-Armanie 27, Gerco Schröder/Monaco 4) en Duitsland 34.

Individueel na drie onderdelen: 1. Hanssen (Noo) Camiro 3, 2. Lansink (Bel) Cavalor Cumano, Ward (VSt) Sapphire, Alexander (Aus) Itot du Chateau, Lamaze (Can) Hickstead 4, 6. Maher (GBr) Rolette 5, 8. Houtzager/Opium 8, 18. Hoorn/O'Brien 16, 29. 29. Gerco Schröder/Monaco 21, 44. Voorn/Alpapillon-Armanie 43. Beste 35 naar finale. Alle combinaties beginnen op nul.

SOFTBAL

Vrouwen, groepsfase: Nederland - Taiwan 4-2, Canada - Japan 0-6, Venezuela - Australië 2-9, China - Verenigde Staten. Eindstand: 1. Verenigde Staten 7-14, 2. Japan 7-12, 3. Australië 7-10, 4. Canada 7-6, 5. Taiwan 7-4, 6. China 7-5, 7. Venezuela 7-4, 8. Nederland 7-2.

TAFELTENNIS

Mannen, finale teams: China - Duitsland 3-0. Wang Hao - Ovtcharov 3-0 (11-4 11-8 11-7), Ma Lin - Boll 3-1 (11-7 8-11 11-4 11-7), Wang Liqin/Wang Hao - Sü/Boll 3-1 (11-13 11-5 11-8 11-7). Om brons: Zuid-Korea - Oostenrijk 3-1.

TRIATLON

Vrouwen (1,5 km zwemmen, 40 km fietsen, 10 km lopen): 1. Snowsill (Aus) 1.58.27, 2. Fernandes (Por) 1.59.34, 3. Moffatt (Aus) 1.59.55, 45. Mensink 2.10.18.

TURNEN

Mannen.

Ringen: 1. Chen Yibing (Chn) 16,600, 2. Yang Wei (Chn) 16,425, 3. Vorobiov (Oek) 16,325, 4. Coppolino (Ita) 16,225, 5. Rodrigues (Fra) 16,225, 6. Morandi (Ita) 16,200, 7. Stanescu (Roe) 15,825, 8. Jovtsjev (Bul) 15,525. Sprong: 1. Blanik (Pol) 16,537 punten, 2. Bouhail (Fra) 16,537, 3. Golotsoetskov (Rus) 16,475, 4. Dragulescu (Roe) 16,225, 5. Caranobe (Fra) 16,062, 6. Kasperovitsj (WRu) 16,050, 7. Koczi (Roe) 15,925, 8. Botella (Spa) 15,737.

Vrouwen.

Brug: 1. He Kexin (Chn) 16,725 punten, 2. Liukin (VSt) 16,725, 3. Yang Yilin (Chn) 16,650, 4. Tweddle (GBr) 16,625, 5. Koval (Oek) 16,375, 6. Semenova (Rus) 16,325, 7. Nistor (Roe) 15,575, 8. Sgoba (Oek) 14,875. Trampoline individueel: 1. He Wenna (Chn) 37,80, 2. Cockburn (Can) 37,00, 3. Khilko (Oez) 36,90, 4. Movchan (Oek) 36,60, 5. Karavaeva (Rus) 36,20, 6. Golovina (Geo) 36,10, 7. MacLennan (Can) 35,50, 8. Dogonadze (Dui) 18,90.

VOETBAL

Vrouwen, halve finales: Brazilië - Duitsland 4-1 (1-1), Verenigde Staten - Japan 4-2 (2-1).

VOLLEYBAL

Mannen.

Groep A: Bulgarije - Venezuela 3-1 (23-25 25-19 25-16 25-22), China - Italië 2-3 (17-25 23-25 25-21 25-20 14-16), Japan - Verenigde Staten 0-3 (18-25 12-25 21-25). Eindstand: 1. Verenigde Staten 5-10 (15-4), 2. Italië 5-8 (13-6), 3. Bulgarije 5-6 (10-9), 4. China 5-4 (9-13), 5. Venezuela 5-2 (8-12), 6. Japan 5-0 (4-15).

Groep B: Brazilië - Duitsland 3-0 (25-22 25-21 25-23), Polen - Rusland 3-2 (17-25 26-24 24-26 25-23 15-12), Servië - Egypte 3-0 (25-16 25-13 25-17). Eindstand: 1. Brazilië 5-9 (13-4), 2. Rusland 5-9 (14-7), 3. Polen 5-9 (12-6), 4. Servië 5-7 (9-10), 5. Duitsland 5-6 (6-12), 6. Egypte 5-5 (0-15).

WIELRENNEN

Baanwedstrijden.

Vrouwen, puntenkoers: 1. Vos (Ned) 30 punten, 2. Gonzalez (Cub) 18, 3. Olaberria (Spa) 13, 4. Calle (Col) 13, 5. Kalitovska (Oek) 10, 6. Bates (Aus) 10, 7. Jeuland (Fra), 8. Sljoesareva (Rus) 8.

Mannen, ploegachtervolging, om brons: 3. Nieuw-Zeeland 3.57,776, 4. Australië 3.59,006. 5. Nederland (Mouris, Stroetinga, Heimans, Slippens). Finale: 1. Groot-Brittannië (Clancy, Manning, Thomas, Wiggins) 3.53,314 (WR), 2. Denemarken 4.00,040.

ZEILEN

Vrouwen.

470, eindstand na elf races: 1. Rechichi/Parkinson (Aus) 43 punten, 2. De Koning/Berkhout (Ned) 53, 3. Oliveira/Swan (Bra) 60. RS:X, stand na negen races: 1. Sensini (Ita) 30, 2. Yin (Chn) 32, 3. Alabau (Spa) 37. Laser Radial, stand na negen races: 1. Tunnicliffe (VSt) 33, 2. Volungeciute (Lit) 40, 3. Xu (Chn) 44.

Mannen.

470, eindstand na elf races: 1. Wilmot/Page (Aus) 44, 2 Rogers/Glanfield (GBr) 75, 3. Charbonnier/Bausset (Fra) 78, 4. Coster/Coster 78. Tornado, stand na zeven races: 1. Echavarri/Paz (Spa) 20, 2. Bundock/Ashby (Aus) 20, 3. Paschalidis/Trigonis (Gri) 32, 7. Booth/Nieuwenhuis 34. Star, stand na zeven races: 1. Loof/Ekstrom (Zwe) 23, 2. Percy/Simpson (GBr) 26, 3. Rohart/Rambeau (Fra) 32. RS:X, stand na negen races: 1. Ashley (NZe) 38, 2. Dempsey (GBr) 41, 3. Bontemps (Fra) 42, 12. Bouman 91. Laser, stand na negen races: 1. Goodison (GBr) 45, 2. Myrgren (Zwe) 63, 3. Lima (Por) 66, 34. Van Schaardenburg 216.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden