ATLETIEK...

ATLETIEK

Mannen.

100 meter: 1. Bolt (Jam) 9,69 (wereldrecord), 2. Thompson (Tri) 9,89, 3. Dix (VSt) 9,91, 4. Martina (Ant) 9,93, 5. Powell (Jam) 9,95, 6. Frater (Jam) 9,97, 7. Burns (Tri) 10,01, 8. Patton (VSt) 10,03. 20 km snelwandelen: 1. Bortsjin (Rus) 1.19.01, 2. Perez (Ecu) 1.19.15, 3. Tallent (Aus) 1.19.42. 10.000 m: 1. Bekele (Eth) 27.01,17, 2. Sihine (Eth) 27.02,77, 3. Kogo (Ken) 27.04,11. Kogelslingeren: 1. Kozmus (Slv) 82,02, 2. Deviatovski (WRu) 81,61, 3. Tsichan (WRu) 81,51.

Vrouwen.

100 meter: 1. Fraser (Jam) 10,78, 2. Simpson (Jam) en Stewart (Jam) 10,98, 4. Williams (VSt) 11,03, 5. Lee (VSt) 11,07, 6. Kwakye (GBr) 11,14, 7. Ferguson-McKenzie (Bah) 11,19, 8. Edwards (VSt) 11,20. Marathon: 1. Tomescu (Roe) 2.26.44, 2. Ndereba (Ken) 2.27.06, 3. Zhou Chunxiu (Chn) 2.27.07. 3000 m steeple: 1. Galkina-Samitova (Rus) 8.58,81 (WR), 2. Jepkorir Kertich (Ken) 9.07,41, 3. Volkova (Rus) 9.07,64. Hinkstapspringen: 1. Etone (Kam) 15,39, 2. Lebedeva (Rus) 15,32, 3. Devetzi (Gri) 15,23. Kogelstoten: 1. Vili (NZe) 20,56 meter, 2. Michnevitsj (WRu) 20,28, 3. Ostaptsjoek (WRu) 19,86. Zevenkamp, eindstand (100 m horden, hoog, kogel, 200 m, ver, speer, 800 m): 1. Dobrinska (Oek) 6733 (13,44-1,80-17,29-24,39-6,63-48,60-2.17,72), 2. Blonska (Oek) 6700 (13,31-1,86-14,29-24,14-6,48-47,60-2.09,44), 3. Fountain (VSt) 6619 (12,78-1,89-14,29-24,14-6,38-41,93-2.15,45), 10. Keizer (Ned) 6370 (13,90-1,83-15,15-23,97-6,15-42,76-2.15,21). Uitgevallen: Hoos (Ned).

BADMINTON

Vrouwen, enkelspel, om derde plaats: Yulianti (Ino) - Lu Lan (Chn) 11-21 21-13 21-15. Finale: Zhang Ning (Chn) - Xie Xingfang (Chn) 21-12 10-21 21-18.

Mannen, enkelspel, om derde plaats: Chen Jin (Chn) - Lee Hyunil (ZKo) 21-16 12-21 21-14). Finale: Lin Dan (Chn) - Lee Chong-Wei (Mal) 21-12 21-8.

Dubbelspel, om derde plaats: Lee Jae-jin/Hwang Ji-man (ZKo) - Paaske/Rasmussen (Den) 13-21 21-18 21-17. Finale: Markis Kido/Hendra Setiawan - Cai Yun/Fu Haifeng (Chn) 12-21 21-11 21-16.

Gemengd dubbel, halve finales: Liliyana/Nova Widianto (Ino) - He Hanbin/Yu Yang (Chn) 15-21 21-11 23-21, Lee Hyojung/Lee Yongdae (ZKo) - Limpele/Marissa (Ino) 21-9 12-21 21-17. Om brons: He Hanbin/Yu Yang (Chn/4) - Limpele/Marissa (Ino/3) 19-21 21-17 23-21. Finale: Lee Hyojung/Lee Yongdae (ZKo) - Liliyana/Nova Widianto (Ino) 21-11 21-17.

BASKETBAL

Mannen, voorronden.

Groep A: Australië - Rusland 95-80, Litouwen - Kroatië 86-73, Argentinië - Iran 97-82. Stand: 1. Litouwen 8 pnt, 2. Argentinië 7, 3. Australië 6, 4. Kroatië 6, 5. Rusland 5, 6. Iran 4.

Groep B: Griekenland - Angola 102-61, China - Duitsland 59-55, Spanje - Verenigde Staten 82-119. Stand: 1. Verenigde Staten 8 pnt, 2. Spanje 7, 3. Griekenland 6, 4. China 6, 5. Duitsland 5, 6. Angola 4.

BEACHVOLLEYBAL

Mannen, achtste finales: Schuil/Nummerdor (Ned) - Schacht/Slack (Aus) 21-16 21-14, Rogers/Dalhausser (VSt) - Laciga/Schnider (Zwi) 21-16 21-23 15-13, Klemperer/Koreng (Dui) - Xu/Wu (Chn) 21-15 21-18, Geor/Gia (Geo) - Doppler/Gartmayer (Oos) 19-21 21-16 15-13, Santos/Rego (Bra) - Barsoek/Kolodinski 18-21 25-23 15-12, Gibb/Rosenthal (VSt) - Herrera/Mesa (Spa) 26-24 21-17, Araujo/Luiz (Bra) - Asahi/Shiratori (Jap) 23-21 21-15, Gösch/Horst (Oos) - Samoilovs/Plavins (Let) 21-17 21-18.

GEWICHTHEFFEN

Vrouwen, boven 75 kg: 1. Jang Mi-ran (ZKo) 326 kg (140 trekken, 186 stoten), 2. Korobka (Oek) 277 kg (124,153), 3. Grabovetskaja (Kaz) 270 kg (120,150).

Mannen, tot 94 kg: 1. Ilin (Kaz) 406 kg (180 trekken + 226 stoten), 2. Kolecki (Pol) 403 (179+224), 3. Akkajev (Rus) 402 (185+217).

HOCKEY

Vrouwen, voorronden.

Groep A: Nederland - Australië 2-1 (1-1). 17. Young 0-1, 20. Paumen 1-1 (strafcorner), 46. Paumen 2-1 (strafcorner). China - Zuid-Korea 6-1 (2-0), Spanje - Zuid-Afrika 1-0 (1-0). Stand: 1. Nederland 4-12, 2. China 4-9, 3. Australië 4-9, 4. Spanje 4-6, 5. Zuid-Korea 4-0, 6. Zuid-Afrika 4-0.

Groep B: Verenigde Staten - Nieuw-Zeeland 4-1 (2-0), Argentinië - Duitsland 4-0, Groot-Brittannië - Japan 2-1 (1-0). Stand: 1. Duitsland 4-9, 2. Argentinië 4-8, 3. Groot-Brittannië 4-7, 4. Verenigde Staten 4-5, 5. Japan 4-4, 6. Nieuw-Zeeland 4-0.

Mannen, voorronden.

Groep A: Zuid-Korea - België 3-1 (0-1), China - Nieuw-Zeeland 2-2 (2-1), Duitsland - Spanje 1-0 (1-0). Stand: 1. Spanje 4-9 (7-4), 2. Duitsland 4-8 (9-5), 3. Zuid-Korea 4-7 (12-9), 4. Nieuw-Zeeland 4-7 (9-6), 5. België 4-1 (6-12), 6. China 4-1 (6-13).

Groep B: Nederland - Australië 2-2 (0-0). 55. Taekema 1-0 (sc), 58. Ockenden 1-1, 60. Doerner 1-2 (sc), 70. Taekema 2-2 (sc). Groot-Brittannië - Canada 1-1 (0-0), Pakistan - Zuid-Afrika 3-1 (1-1). Stand: 1. Australië 4-10 (21-4), 2. Nederland 4-10 (12-4), 3. Groot-Brittannië 4-7 (7-4), 4. Pakistan 4-6 (9-9), 5. Canada 4-1 (5-14), 6. Zuid-Afrika 4-0 (1-20).

HONKBAL

Mannen, voorronden: Verenigde Staten - Canada 5-4, Cuba - Taiwan 1-0, Nederland - China 6-4, Zuid-Korea - Japan 5-3. Stand: 1. Cuba 4-8, 2. Zuid-Korea 3-6, Japan 4-4, Verenigde Staten 4-4, 5. China 3-2, 6. Canada 4-2, 7. Nederland 4-2, 8. Taiwan 4-2.

PAARDENSPORT

Individueel, Grand Prix Spécial dressuur: 1. Werth (Dui) Satchmo 75,200, 2. Van Grunsven (Ned) Salinero 74,960, 3. Kemmer (Dui) Bonaparte 72,960, 4. Peters (VSt) Ravel 71,800, 5. Korelova (Rus) Balagur 71,400, 6. Pujals (Mex) Vincent 71,000, 7. Minderhoud (Ned) Nadine 70,920.

Springen, landenwedstrijd, stand na eerste dag: 1. Zwitserland en Verenigde Staten 12 strafpunten, 3. Zweden 13, 4. Groot-Brittannië en Canada 16, 6. Nederland (Hoorn/O'Brien 4, Houtzager/Opium VS 1, Voorn/Alpapillon-Armanie 16, Gerco Schröder/Monaco 12) en Noorwegen 17, 8. Duitsland 20. Individueel, na twee onderdelen: 1. Ward (VSt) Sapphire en Lamaze (Fra) Hickstead 0 strafpunten, 3. Pessoa (Bra) Rufus 1, 4. Lansink (Bel) Cavalor Cumano, Hansen (Noo) Camiro en Lynch (Ier) Lantinus 2, 7. o.a. Houtzager (Ned) Opium VS 3, 16. Hoorn (Ned) O'Brien 8, 35. Voorn (Ned) Alpapillon-Armanie 16, 37. Gerco Schröder (Ned) Monaco 17.

ROEIEN

Mannen, skiff: 1. Tufte (Noo) 6.59,83, 2. Synek (Tsj) 7.00,63, 3. Drysdale (NZe) 7.01,56. Dubbeltwee: 1. Crawshay/Brennan (Aus) 6.27,77, 2. Jaanson/Endrekson (Est) 6.29,05, 3. Wells/Rowbotham (GBr) 6.29,10. Twee-zonder-stuurman: 1. Ginn/Free (Aus) 6.37,44, 2. Calder/Frandsen (Can) 6.39,55, 3. Twaddle/Bridgewater (NZe) 6.44,19. Vier-zonder-stuurman: 1. Groot-Brittannië (James/Williams/Reed/Triggs Hogde) 6.06,57, 2. Australië (Ryan/Marburg/McKenzie-McHarg/Hegerty) 6.07,85, 3. Frankrijk (Despres/Rondeau/Chardin/Mortelette) 6.09,31. Lichte dubbeltwee: 1. Purchase/Hunter (GBr) 6.10,99, 2. Mougios/Polymeros (Gri) 6.11,72, 3. Rasmussen/Hansen (Den) 6.12,45. Lichte vier-zonder-stuurman: 1. Denemarken 5.47,76 (Ebert, Balschmidt, Kruse, Jorgensen), 2. Polen 5.49,39, 3. Canada 5.50,09, 6. Nederland 5.54,06 (Van der Linden, Snijders, Drewes, Godschalk). Dubbelvier: 1. Polen 5.41,33 (Korol, Kolbowicz, Jelinski, Wasielewski), 2. Italië 5.43,57, 3. Frankrijk 5.44,34. Acht: 1. Canada 5.23,89, 2. Groot-Brittannië 5.25,11, 3. Verenigde Staten 5.25,34, 4. Nederland 5.29,26 (Klem/Blink/Siegelaar/Klaassen/Kuiper/Steenman/Van Andel/Simon/Wiersum).

Vrouwen, skiff: 1. Neikova (Bul) 7.22,34, 2. Guerette (VSt) 7.22,78, 3. Karsten 7.23,98 (WRu). Twee-zonder-stuurvrouw: 1. Andrunache/Susanu (Roe) 7.20,60, 2. Wu You/Gao Yulan (Chn) 7.22,28, 3. Bitschik/Helach (WRu) 7.22,91. Dubbeltwee: 1. Evers-Swindell/Evers-Swindell (NZe) 7.07,32, 2. Thiele/Huth (Dui) 7.07,33, 3. Laverick/Bebington (GBr) 7.07,55. Lichte dubbeltwee: 1. Van der Kolk/Van Eupen (Ned) 6.54,74, 2. Sten/Nieminen (Fin) 6.56,03, 3. Kok/Cameron (Can) 6.56,68. Dubbelvier: 1. China 6.16,06 (Tang, Jin, Xi, Zhang), 2. Groot-Brittannië 6.17,37, 3. Duitsland 6.19,56. Acht: 1. Verenigde Staten 6.05,34, 2. Nederland (Dekker, Smulders, Kingma, Repelaer van Driel, Van Rumpt, Tanger, Siegelaar, De Haan, st. Workel) 6.07,22, 3. Roemenië 6.07,25.

SCHERMEN

Vrouwen, landenwedstrijd floret, om het brons: Italië - Hongarije 32-23. Finale: Rusland - Verenigde Staten 28-11.

Mannen, sabel landenwedstrijd, om brons: Italië - Rusland 45-44. Finale: Frankrijk - Verenigde Staten 45-37.

SCHIETEN

Mannen, 25 m pistool snelvuur: 1. Petriv (Oek) 780,2 2. Schumann (Dui) 779,5, 3. Reitz (Dui) 779,3. Skeet, finale: 1. Hancock (VSt) 145, 2. Brovold (Noo) 145, Hancock wint shoot-off met 4-3, 3. Terras (Fra) 144. Klein kaliber geweer 50 meter, drie houdingen: 1. Qiu Jian (Chn) 1272,5, 2. Soekoroekov (Oek) 1272,4, 3. Debevec (Slw) 1271,7.

SCHOONSPRINGEN

Vrouwen, driemeterplank: 1. Guo Jingjing (Chn) 415,35, 2. Pachalina (Rus) 398,60, 3. Wu Minxia (Chn) 389,85.

SOFTBAL

Vrouwen, voorronden.

Vijfde speeldag: Nederland - Australië 0-8, Japan - China 3-0, Verenigde Staten - Taiwan 7-0. Zesde speeldag: Taiwan - China 2-1, Japan - Venezuela 5-2, Australië - Canada 4-0, Nederland - Verenigde Staten 0-8. Stand: 1. Verenigde Staten 6-12, 2. Japan 6-10, 3. Australië 6-8, 4. Canada 6-6, 5. China, Taiwan, Venezuela 6-4, 8. Nederland 6-0.

TAFELTENNIS

Mannen, landenteams.

Halve finales: Duitsland - Japan 3-2, China - Zuid-Korea 3-0.

TENNIS

Mannen, enkelspel, halve finales: Gonzalez (Chi/12) - Blake (VSt/8) 4-6 7-5 11-9, Nadal (Spa/2) - Djokovic (Ser/3) 6-4 1-6 6-4. Om het brons: Djokovic - Blake 6-3 7-6 (4). Finale: Nadal - Gonzalez 6-3 7-6 (2) 6-3.

Dubbelspel, om brons: Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/1) - Clement/Llodra (Fra) 3-6 6-3 6-4. Finale: Federer/Wawrinka (Zwi) - Aspelin/Johansson (Zwe) 6-3 6-4 6-7 (4) 6-3.

Vrouwen, enkelspel, halve finales: Dementjeva (Rus/5) - Zvonareva (Rus/9) 6-3 7-6 (3), Safina (Rus/6) - Li Na (Chn) 7-6 (3) 7-5. Om brons: Zvonareva - Li Na 6-0 7-5. Finale: Dementjeva - Safina 3-6 7-5 6-3.

Vrouwen, dubbelspel, halve finales: Serena Williams/Venus Williams (VSt/2) - Alona Bondarenko/Kateryna Bondarenko (Oek/6) 4-6 6-4 6-1, Medina Garrigues/Virginia Ruano Pascual (Spa/4) - Yan Zi/Zheng Jie (Chn/8) 6-4 7-6 (2). Om brons: Yan Zi/Zheng Jie - Alona Bondarenko/Katerina Bondarenko 6-2 6-2. Finale: Venus Williams/Serena Williams - Medina Garrigues/Ruano Pascual 6-2 6-0.

TURNEN

Mannen.

Vloer: 1. Zou Kai (Chn) 16,050 pnt, 2. Deferr (Spa) 15,775, 3. Golotsoetskov (Rus) 15,725, 4. Hambüchen (Dui) 15,650, 5. Uchimura (Jap) 15,575, 6. Hypolito (Bra) 15,200, 7. Dragulescu (Roe) 14,850, 8. Shatilov (Isr) 14,125. Voltige: 1. Xiao Qin (Chn) 15,875, 2. Ude (Kro) 15,725, 3. Smith (GBr) 15,725, 4. Yang Wei (Chn) 15,450, 5. Tomita (Jap) 15,375, 6. Kim Ji-hoon (ZKo) 15,175, 7. Artemev (VSt) 14,975, 8. Luis Fuentes Bustamante (Ven) 14,650. Vrouwen.

Sprong: 1. Hong Un Jong (NKo) 15,650 pnt, 2. Tsjoesovitina (Dui) 5,575, 3. Cheng Fei (Chn) 15,562, 4. Sacramone (VSt) 15,537, 5. Kaslin (Zwi) 15,050, 6. Giovannini (Ita) 14,550, 7. Barbosa (Bra) 14,487, 8. Pavlova (Rus) 7,812. Vloer: 1. Izbasa (Roe) 15,65, 2. Johnson (VSt) 15,65, 3. Ljoekin (VSt) 15,425, 4. Jian Yuyuan (Chn) 15,35, 5. Kramarenko (Rus) 15,025, 6. Santos (Bra) 14,975, 7. Cheng Fei (Chn) 15,55, 8. Pavlova (Rus) 14,125.

VOETBAL

Mannen, kwartfinales.

Nederland - Argentinië 1-2, na verlenging (1-1). 14. Messi 0-1, 36. Bakkal 1-1, 114. Di Maria 1-2. Scheidsrechter: Marrufo (VSt). Toeschouwers: 56.000. Gele kaart: Sno, Zuiverloon (Nederland), Pareja, Messi (Argentinië).

Nederland: Vermeer; Zuiverloon, Marcellis, Pieters en Jong-A-Pin (118. Sibon); De Guzman, Sno (46. Maduro), Bakkal, Emanuelson en Drenthe (96. Beerens); Babel.

Argentinië: Ustari (72. Romero); Zabaleta, Monzón, Garay en Pareja; Gago, Mascherano, Riquelme en Di María (116. Banega); Messi, Aguero (99. Lavezzi).

België - Italië 3-2 (2-1). 18. Rossi 0-1 (strafschop), 24. Dembele 1-1, 45. Mirallas 2-1, 74. Rossi (strafschop) 2-2, 79. Dembele 3-2. Brazilië - Kameroen 2-0 (0-0) na verlenging. 101. Sobis 1-0, 105. Marcelo 2-0. Nigeria - Ivoorkust 2-0 (1-0). 44. Odemwingie 1-0, 82. Obinna 2-0 (strafschop).

VOLLEYBAL

Mannen.

Groep A: Verenigde Staten - China 3-0 (25-22 25-12 25-18), Italië - Bulgarije 3-0, Venezuela - Japan 3-0 (25-23 25-21 25-23). Stand: 1. Verenigde Staten 4-8, 2. Italië 4-7, 3. Bulgarije 4-6, 4. China 4-6, 5. Venezuela 4-5, 6. Japan 4-4.

Groep B: Rusland - Egypte 3-0 (25-19 25-14 25-18), Servië - Duitsland 3-1 (25-21 27-25 24-26 25-23), Brazilië - Polen 3-0 (30-28 25-19 25-19). Stand: 1. Rusland 4-8, 2. Brazilië 4-7, 3. Polen 4-7, 4. Duitsland 4-5, 5. Servië 4-5, 6. Egypte 4-4.

Vrouwen.

Groep A: Cuba - Venezuela 3-0 (25-20 25-20 25-19), Verenigde Staten - Polen 3-2 (18-25 25-21 19-25 25-19 15-13), China - Japan 3-0 (26-24 25-16 25-14). Stand: 1. Cuba 5-10 (15-3), 2. Verenigde Staten 5-8 (12-9), 3. China 5-6 (13-7), 4. Japan 5-4 (7-11), 5. Polen 5-2 (9-12), 6. Venezuela 5-0 (1-15).

Groep B: Kazachstan - Algerije 3-1 (25-17 25-20 17-25 25-16), Italië - Brazilië 0-3 (16-25 22-25 17-25), Rusland - Servië 3-0 (25-21 25-16 25-20). Stand: 1. Brazilië 5-10 (15-0), 2. Italië 5-8 (12-4), 3. Rusland 5-6 (10-6), 4. Servië 5-4 (6-10), 5. Kazachstan 5-2 (4-13), 6. Algerije 5-0 (1-15).

WATERPOLO

Vrouwen, kwartfinale: Italië - Nederland 8-8 nv (2-2 1-3 3-2 2-1/0-0 0-0), Nederland wint na strafworpen (13-11). Doelpunten Nederland: Cabout 3, De Bruijn 2, Van Belkum, Smit, Van den Berg. Strafworpserie: Van den Ham 0-1, Valkai gestopt, De Bruijn 0-2, Bosurgi 1-2, Van Belkum 1-3, Frassinetti 2-3, Cabout 2-4, Miceli 3-4, Smit 3-5.

Halve finales: Nederland - Hongarije, Australië - Verenigde Staten.

WIELRENNEN

Mannen, puntenkoers: 1. Llaneras (Spa) 60 punten, 2. Kluge (Dui) 58, 3. Newton (GBr) 56, 20. Schep 0. Individuele achtervolging: 1. Wiggins (GBr) 4.16,977, 2. Roulston (NZe) 4.19,611. Om brons: 3. Burke (GBr) 4.20,947, 4. Markov (Rus) 4.24,149. Keirin: 1. Hoy (GBr), 2. Edgar (GBr), 3. Nagai (Jap), 12. Bos (na val), Mulder (uitgeschakeld in herkansing).

Vrouwen, individuele achtervolging, om brons: 3. Kalitovska (Oek) 3.31,413, 4. Shanks (NZe) 3.34,156. Finale: 1. Romero (GBr) 3 km in 3.28,321, 2. Houvenaghel (GBr) 3.30,395.

WORSTELEN

Vrouwen.

Vrije stijl, tot 48 kg, om brons: Stadnik (Aze) w.v. Bakatioek (Kaz), Merleni (Oek) w.v. Chun (VSt). Finale: Huynh (Can) wint van Icho (Jap). Tot 55 kg, om brons: Verbeek (Can) w.v. Nerell (Zwe), Renteria (Col) w.v. Paval (Roe). Finale: Yoshida (Jap) wint van Xu Li (Chn). Tot 63 kg, halve finales: Icho (Jap) - Dugrenier (Can) 3-1, Kartasjova (Rus) - Golliot-Legrand (Fra) 3-1. Finale: Icho - Kartasjova 3-0. Tot 72 kg, halve finales: Wang Jiao (Chn) - Kyoko Hamaguchi (Jap) 5-0, Stanka Zlateva (Bul) - Agnieska Wieszcek (Pol) 3-0. Finale: Wang Jiao - Zlateva 5-0.

ZEILEN

Vrouwen.

470, na tien races: 1. Rechichi/Parkinson (Aus) 25 punten, 2. De Koning/Berkhout (Ned) 43, 3. Oliveira/Swan (Bra) 58. Yngling, eindstand: 1. Ayton/Webb/Wilson (GBr) 24 punten, 2. Mulder/Bes/Witteveen (Ned) 31, 3. Bekatorou/Papadopoulou/Kravariotti (Gri) 48. Laser Radial, na zes races: 1. Volungeviute (Lit) 17, 2. Tunnicliffe (VSt) 23, 3. Aleh (NZe) 24. RS:X, na zeven races: 1. Yin (Chn) 16, 2. Sensini (Ita) 23, 3. Crisp (Aus) 26.

Mannen.

470, na tien races: 1. Wilmot/Page (Aus) 42 punten, 2. Coster/Coster (Ned) 64, 3. Charbonnier/Bausset (Fra) 66. Laser, na zes races: 1. Goodison (GBr) 34, 2. Zbogar (Slv) 37, 3. Alsogaray (Arg) 38, 34. Van Schaardenburg 136. Tornado, na vier races: 1. Echavarri/Paz (Spa) 12, 2. Bundock/Ashby (Aus) 13, 3. Paschalidis/Trigonis (Gri) 26, 5. Booth/Nieuwenhuis 27. Finn, eindstand: 1. Ainslie (GBr) 23, 2. Railey (VSt) 45, 3. Florent (Fra) 58, 14. Postma 93. 49er, eindstand: 1. Warrer/Ibsen (Den) 61, 2. De Lizarduy/Fernandez (Spa) 64, 3. Peckolt/Peckolt (Dui) 66. RS:X, na zeven races: 1. Ashley (NZe) 25, 2. Bontemps (Fra) 30, 3. Zubari (Isr) 31, 14. Bouman 69. Star, na vier races: 1. Kusznierewicz/Zycki (Pol) 21, 2. Rohart/Rambeau (Fra) 22, 3. Loof/Ekstrom (Zwe) 23.

ZWEMMEN

Mannen.

50 m vrij: 1. Cielo Filho (Bra) 21,30, 2. Leveaux (Fra) 21,45, 3. Bernard (Fra) 21,49, 32. Lijesen 22,51. 100 m vlinder: 1. Phelps (VSt) 50,58, 2. Cavic (Ser) 50,59, 3. Lauterstein (Aus) 51,12, 20. Van Aggele 52,26. 1500 m vrij: 1. Mellouli (Tun) 14.40,84, 2. Hackett (Aus) 14.41,53, 3. Cochrane (Can) 14.42,69. 4x100 m wissel: 1. Verenigde Staten 3.29,34 (WR), 2. Australië 3.30,04, 3. Japan 3.31,18.

Vrouwen.

200 m rug: 1. Coventry (Zim) 2.05,24 (WR), 2. Hoelzer (VSt) 2.06,23, 3. Nakamura (Jap) 2.07,13. 800 m vrij: 1. Adlington (GBr) 8.14,10 (WR), 2. Filippi (Ita) 8.20,23, 3. Friis (Den) 8.23,03. 50 m vrij: 1. Steffen (Dui) 24,06, 2. Torres (VSt) 24,07, 3. Campbell (Aus) 24,17, 5. Veldhuis (Ned) 24,26, 7. Schreuder (Ned) 24,65. 4x100 m wissel: 1. Australië 3.52,69 (WR), 2. Verenigde Staten 3.53,30, 3. China 3.56,11, 13. Nederland (Heemskerk, Van Valkengoed, Dekker en Kromowidjojo) 4.04,74.

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2019 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden