ATLETIEK.

ATLETIEK

1500 meter

Halve finales (eerste vijf en twee tijdsnelsten naar finale), eerste serie: 1. Boulmerka (Alg) 4.03,81, 2. Rogasjeva (Gos) 4.03,85, 3. Mutola (Moz) 4.04,20, 4. Liu Li (Chi) 4.04,35, 5. Fidatov (Roe) 4.04,55, 6. Chalmers (Can) 4.04,87, 7. Beclea (Roe) 4.05,46, 8. Vriesde (Sur) 4.09,64, 9. Wade (GBr) 4.11,36, 10. Akraka (Zwe) 4.14,30, 11. Brzezinska (Pol) 4.15.53, 12. Jacons (VSt) 4.21,55, 13. Duros (Fra) 4.26,61. tweede serie: 1. Dorovskikh (Gos) 4.03,79, 2. Rydz (Pol) 4.03,83, 3. Yunkia (Chi) 4.03,86, 4. Podkopajeva (Gos) 4.03,93, 5. Donminguez (Spa) 4.04,00, 6. Plumer (VSt) 4.04,23, 7. Melinte (Roe) 4.04,42, 8. Schnurr (Can) 4.04,80, 9. Sacramento (Por) 4.05,54, 10. Trabaldo (Ita) 4.06,05, 11. O'Sullivan (Ier) 4.06,24, 12. Kiesl (Oos) 4.07,46, 13. Bowler (Aus) 4.12,50.

100 meter horden

Halve finales (eerste vier naar finale), eerste serie: 1. Tolbert (VSt) 13,10, 2. Devers (VSt) 13,14, 3. Kolovanova (Gos) 13,15, 4. Lopez (Cub) 13,16, 5. Piquereau (Fra) 13,32, 6. Russell (Jam) 13,35, 7. Zhang Yu (Chi) 13,39, 8. Patzwahl (Dui) 13,44, 9. Bukovec (Slo) 13,68. tweede serie: 1. Martin (VSt) 12,81, 2. Donkova (Bul) 12,87, 3. Patoulidou (Gri) 12,88, 4. Adams (Cub) 13,14, 5. Aziabina (Gos) 13,22, 6. Roth (Dui) 13,22, 7. Rose (Jam) 13,22, 8. Cinelu (Fra) 13,24, Narotsjilenko niet gestart.

Finale: 1. Patoulidou (Gri) 12,65, 2. Martin (VSt) 12,65, 3. Donkova (Bul) 12,70, 4. Tolbert (VSt) 12,75, 5. Devers (VSt) 12,75, 6. Lopez (Cub) 12,87, 7. Kolovanova (Gos) 13,01, 8. Adams (Cub) 13,57.

Verspringen

Geplaatst voor finale: Drechsler (Dui) 7,08 meter, Moesjailova (Gos) 6,86, Dulgheru (Roe) 6,83, Kravets (Gos) 6,79, Joyner-Kersee (VSt) 6,75, Tiedtke (Dui) 6,74, Medvedeva (Lit) en Hyacinth (Maa) beiden 6,71, Couch (VSt) 6,64, Nielsen (Den) 6,63, Echols (VSt) en Karczmarek (Pol) beiden 6,55.

Hoogspringen

Geplaatst voor finale: Kostadinova (Bul), Henkel, Kahler (beiden Dui), Marti (GBr), Astafei (Roe), Quintero, Costa (beiden Cub), Inverarity (Aus), Gotovska (Let), Tursjak, Sjevsjik (beiden Gos), Jancewicz (Pol), Kirchmann (Oos), Hughes (VSt), Sato (Jap) en Bilac (Slo) allen 1,92 meter.

Mannen

200 meter

Finale: 1. Marsh (VSt) 20,01, 2. Fredericks (Nam) 20,13, 3. Bates (VSt) 20,38, 4. Da Silva (Bra) 20,45, 5. Adeniken (Nig) 20,50, 6. Regis (GBr) 20,55, 7. Kayode (Nig) 20,67, 8. Adam (GBr) 20,80.

1500 meter

Halve finales (eerste vijf plus twee tijdsnelsten naar finale), eerste serie: 1. Morceli (Alg) 3.39,22, 2. El-Basir (Mar) 3.39,26, 3. Chesire (Ken) 3.39,43, 4. Chica (Spa) 3.39,52, 5. Herold (Dui) 3.39,55, 6. Di Napoli (Ita) 3.39,56, 7. Zorko (Kro) 3.39,31, 8. Stenzel (Dui) 3.40,23, 9. Holman (VSt) 3.40,49, 10. McKay (GBr) 3.40,80, 11. Oztuerk (Tur) 3.41,98, 12. De Oliveira (Bra) 3.42,53, 13. Njie (Gam) 4.13,52. tweede serie: 1. Sulaiman (Qat) 3.34,77, 2. Cacho (Spa) 3.34,93, 3. Birir (Ken) 3.35,41, 4. Spivey (VSt) 3.35,55, 5. Kibet (Ken) 3.35,82, 6. Hood (Can) 3.36,12, 7. Rakipov (Gos) 3.36,16, 8. O'Sullivan (Ier) 3.37,16, 9. Silva (Por) 3.38,09, 10. Hanneck (Zim) 3.38,09, 11. Fuhlbrugge (Dui) 3.38,45, 12, Yates (GBr) 3.40,53.

5000 meter

Halve finales (eerste drie en vier tijdsnelsten naar finale), eerste serie: 1. Thiebault (Fra) 13.31,16, 2. Bayisa (Eth) 13.31,24, 3. Rodrigo (Spa) 13.31,48, 4. Ondieki (Ken) 13.31,88, 5. Buckner (GBr) 13.37,14, 6. Doherty (Ier) 13.41,27, 7. Ulmala (Fin) 13.52,52, 8. Kalboussi (Tun) 13.55,01. tweede serie: 1. Bikila (Eth) 13.32,93, 2. Bitok (Ken) 13.36,81, 3. Boutayeb (Mar) 13.37,27, 4. O'Mara (Ier) 13.38,79, 5. Reina (VSt) 13.40,50, 6. Danielson (Zwe) 13.43,91, 7. Santos (Por) 13.48,06, 8. Hazaveh (Ira) 14.04,54. derde serie: 1. Baumann (Dui) 13.20,82, 2. Denmark (GBr) 13.22,41, 3. Issanger (Mar) 13.22,98, 4. Kirui (Ken) 13.24,57, 5. Castro (Por) 13.24,57, 6. Sanchez (Spa) 13.42,94, 7. Chimusasa (Zim) 13.50,16, 8. Prasad (Ind) 13.50,71. vierde serie: 1. Antibo (Ita) 13.33,71, 2. Kennedy (VSt) 13.35,76, 3. Versteeg (Ned) 13.35,95, 4. Sambu (Tan) 13.36,99, 5. Hamer (GBr) 13.40,20, 6. Abebe (Eth) 13.40,76, 7. Fiz (Spa) 13.42,20, 8. Tikhonov (Gos) 13.44,67.

400 meter horden

Finale: 1. Young (VSt) 46,78 (wereldrecord), 2. Graham (Jam) 47,66, 3. Akabusi (Jam) 47,82, 4. Diagana (Fra) 48,13, 5. Wallenlind (Zwe) 48,63, 6. Tverdokhleb (Gos) 48,63, 7. Caristan (Fra) 48,86, 8. Patrick (VSt) 49,26.

Verspringen

Finale: 1. Carl Lewis (VSt) 8.67, 2. Powell (VSt) 8.64, 3. Greene (VSt) 8.34, 4. Pedroso (Cub) 8.11, 5. Jefferson (Cub) 8.08, 6. Konkodimos (Gri) 8.04, 7. Bagdrianov (Gos) 7.98, 8. Huang (Chi) 7.87, 9. Bilac (Slo) 7.76, 10. Chen (Chi) 7.75, 11. Culbert (Aus) 7.73, 12. Tudor (Roe) 7.61.

BASKETBAL

Mannen

Halve finales: Kroatie - Gos 75-74 (30-40), VS - Litouwen 127-76. Plaatsingswedstrijden: Brazilie - Puerto Rico 86-84, Australie - Duitsland 10979 (52-44). Om de 11e plaats: China - Venezuela 97-100. Om de 9e plaats: Angola - Spanje 75-78.

BOKSEN

Halve finales

Papiergewicht: Bojinow (Bul) - Quast (Dui) 15-9, Marcelo Garcia (Cub) wint van Velasco (Fil) door interventie van arbiter in eerste ronde.

Lichtgewicht: Rudolph (Dui) - Bayarsaichan (Mgl) walk-over wegens blessure, De la Hoya (VSt) - Hong (ZKo) 11-10.

Bamtamgewicht: McCullogh (Ier) - Sik (NKo) 2116, Casamayor (Cub) wint van Achik (Mar) wegens blessure in eerste ronde. Weltergewicht: Carruth (Ier) Chenglai (Tha) 11-4, Hernandez Sierra (Cub) - Acevedo Santiago (Pri) 11-2.

Middengewicht: Byrd (VS) - Johnson (Can) 17-3, Hernandez Ascuy (Cub) - Seung Bae (ZKo) 14-1.

Zwaargewicht: Izonritei (Nig) - Tua (NZe) 12-7, Savon (Cub) - Vanderlijde 23-3.

HANDBAL

Vrouwen

Halve finales: Noorwegen - Gos 24-23 (12-11), Zuid-Korea - Duitsland 26-25 (17-13).

Mannen

Halve finales: Zweden - Frankrijk 25-22 (11-10), Gos - IJsland 23-19 (11-9)

HOCKEY

Vrouwen

Om vijfde plaats: Nederland Australie 02 (00). 48. Powell 0-1 (sc), 49. Annan 0-2. Scheidsrechters: Robertson (Eng) en Lanning (Can).

Nederland: Toxopeus; Koenen, Lejeune-Van der Ben, Fokke en Van Nieuwenhuyze-Leenders; Steenberghe, Benninga en Holsboer (40. Thate); Ohr, Wolff en De Ruiter (54. Vinke).

Australie: Naughton; Belbin, Dobson, Tooth en Hager; Buchanan, Hawkes en Powell (66. Sullivan); Haslam (64. Carbon), Pereira en Annan.

Om zevende plaats: Canada - Nieuw-Zeeland 2-0 (2-0).

Mannen

Om vijfde plaats: Spanje - Groot-Brittannie 2-1 (0-0). Om zevende plaats: Nieuw-Zeeland - India 2-3 (1-2).

HONKBAL

Finale: Cuba - Taiwan 11-1.

Eindstand: 1. Cuba, 2. Taiwan, 3. Japan, 4. Verenigde Staten, 5. Puerto Rico, 6. Dominicaanse Republiek, 7. Italie, 8. Spanje.

KANO

Mannen

K1, 1000 meter, halve finales, eerste serie: 1. Barton (VSt) 3.36,34, 2. Nielsen (Den) 3.36,35, 3. Popescu (Roe) 3.37,30, 4. Bonomi (Ita) 3.37,53, 5. Crichlow (Can) 3.38,40. tweede serie: 1. Holmann (Noo) 3.35,21, 2. Robinson (Aus) 3.36,59, 3. Garcia (Por) 3.37,34, 4. Vieta (Lit) 3.37,54.

K2, 1000 meter, halve finales, eerste serie: 1. Olsson/Sundqvist (Zwe) 3.16,66, 2. Kotowicz/Bialkowski (Pol) 3.18,55, 3. Kucera/Hruska (Tsj) 3.19,75, 4. Mangas/De Castro (Spa) 3.20,30. tweede serie: 1. Bluhm/Gutsche (Dui) 3.17,64, 2. Barton/Bellingham (VSt) 3.17,93, 3. Luschi/Scarpa (Ita) 3.18,52, 4. Bartfai/Rajna (Hon) 3.19,28, 5. Ferguson/Macdonald (NZe) 3.19,89.

K4, 1000 meter, halve finales, eerste serie: 1. Reineck/Von Appen/Kegel/Wohllebe (Dui) 2.54,80, 2. Csipes/Gyulay/Fidel/Abraham (Hon) 2.55,39, 3. Barlow/Hamilton/Herbert/Kent (VSt) 2.56,57, 4. Turza/Kadnar/Erban/Szabo (Tsj) 2.56,62, 5. Kazanov/Godev/Evlogiev/Gueorguiev (Bul) 2.57,42. tweede serie: 1. Stoian/Petcu/Magyar/Serban (Roe) 2.56,80, 2. Grate/Fager/Ohlsen/Olsson (Zwe) 2.58,27, 3. Graham/Rowling/Wood/Andersson (Aus) 2.58,83, 4. Freimut/Kurpiewski/Kaleta/Krawcow (Pol) 2.59,20.

C1, 1000 meter, halve finales, eerste serie: 1. Roder (Dui) 4.02,94, 2. Boukhalow (Bul) 4.03,46, 3. Klementjevs (Let) 4.04,12, 4. Zala (Hon) 4.05,29, 5. Partnoi (Roe) 4.06,58. tweede serie: 1. Sylvoz (Fra) 4.06,83, 2. Giles (Can) 4.08,05, 3. Bartunek (Tsj) 4.08,44, 4. Train (GBr) 4.09,94.

C2, 1000 meter, halve finales, eerste serie: 1. Palizs/Kolonics (Hon) 3.43,96, 2. Machado/Delgado (Spa) 3.46,01. tweede serie: 1. Marinov/Stojanov (Bul) 3.39,58, 2. Igrajev/Gromovitsj (Gos) 3.39,66, 3. Cain/Frost (Can) 3.40,86.

Vrouwen

K4, 500 meter, halve finales, eerste serie: 1. Borchert/Schmidt/Von Seck/Portwich (Dui) 1.37,48, 2. Samojlova/Savenko/Vaag/Tisjtsjenko (Gos) 1.38,56, 3. Wood/Cooper/Lehumann/Mayes (Aus) 1.39,81. tweede serie: 1. Brunet/Herst/Macaskill/Stafford (Can) 1.37,86, 2. Toma/Nicula/Simion/Iordache (Roe) 1.38,21.

KUNSTZWEMMEN

Finale, solo: 1. Babb-Sprague (VSt) 191,848 punten, 2. Frechette (Can) 191,717, 3. Okuno (Jap) 187,056, 4. Sedakova (Gos) 185,106, 5. Capron (Fra) 182,449, 6. Thalassinidou (Gri) 180,244, 7. Shacklock (GBr) 179,839, 8. Both (Ned) 179,354.

SCHERMEN

Mannen

Teams degen.

Kwartfinales: Frankrijk - Spanje 8-2, Hongarije - Canada 8-8 (69-67), Duitsland - Italie 8-2, Gos - Zweden 9-1. Halve finales: Hongarije - Frankrijk 9-3, Duitsland - Gos 8-7. Brons: Gos - Frankrijk 8-8 (70-66). Finale: Duitsland - Hongarije 8-4.

Eindstand: 1. Duitsland, 2. Hongarije, 3. Gos, 4. Frankrijk, 5. Italie, 6. Spanje, 7. Canada, 8. Zweden.

TAFELTENNIS

Mannen

Enkelspel, finale: Waldner - Gatien 21-10 21-18 25-23. Eindstand: 1. Waldner, 2. Gatien, 3. Soo (Zko) en Ma Wenge (Chi).

TENNIS

Vrouwen

Dubbelspel, halve finales: Gigi Fernandez/Mary-Joe Fernandez (VSt/2) - Mesjki/Zvereva (Gos/4) 6-4 7-5, Sanchez/Martinez (Spa/1) - Provis/McQuillan (Aus) 6-1 6-2.

Mannen

Enkel, halve finales: Rosset (Zwi) - Ivanisevic (Kro/4) 6-3 7-5 6-2, Arrese (Spa/16) - Tsjerkasov (Gos/13) 6-4 7-6 3-6 6-3.

VOLLEYBAL

Vrouwen

Om vijfde en zesde plaats:

Nederland - Japan 1-3 (0-15 15-11 13-15 10-15)

Halve finales:

Cuba - VS 3-2 (8-15, 15-9, 6-15, 15-5, 15-11), 21.00: Gos - Brazilie 3-1 (15-10 13-15 15-5 15-5).

Mannen

Vijfde tot en met achtste plaats:

Italie - Spanje 3-0 (15-4 15-12 15-4), Japan - Gos 3-2 (15-8 9-15 51-13 12-15 17-16)

WATERPOLO

Groep A

Australie - Tsjechoslowakije 15-9 (5-2 2-2 3-1 54), Verenigde Staten - Duitsland 7-2 (1-0 2-0 3-2 1-0), Gos - Frankrijk 9-5 (3-2 1-0 2-1 3-2).

Eindstand: 1. Gos 5-10, 2. Verenigde Staten 5-8, 3. Australie 5-5, 4. Duitsland 5-4, 5. Frankrijk 5-3, 6. Tsjechoslowakije 5-0.

Groep B

Nederland Hongarije 1313 (3-5 4-3 3-1 3-4). Doelpunten Nederland: Scherrenburg 4, Van Belkum 4, Wagenaar, Jansen, Van der Meer, Havekotte en De Vries; Hongarije: Benedik 4, Laszlo Toth 3, Imre Toth 2, Peter, Vincze, Schmiedt en Petovary.

Italie - Griekenland 8-6 (2-2 1-1 3-2 2-1), Spanje - Cuba 12-10 (2-3 4-3 4-2 2-2)

Eindstand: 1. Spanje 5-9, 2. Italie 5-8, 3. Hongarije 5-6, 4. Cuba 5-4, 5. Nederland 5-2, 6. Griekenland 5-1.

Halve finales: Gos - Italie, Spanje - Verenigde Staten.

Om plaats 58: Australie - Cuba, Duitsland - Hongarije.

Om plaats 912: Nederland - Tsjechoslowakije, Griekenland - Frankrijk.

WORSTELEN

Vrije stijl, finale

Tot 48 kg: 1. Il Kim (NKo), 2. Jong-Shin Kim (ZKo), 3. Oroedjev (Gos), 4. Rasovan (Roe), 5. Vanni (VSt), 6. Heugabel (Dui), 7. Martinez (Cuba), 8. Khosbayar (Mon).

Tot 74 kg: 1. Jang-Soon Park (ZKo), 2. Monday (VSt), 3. Azghadi (Iran), 4.Gadjiev (Gos), 5. Walencik (Pol), 6. Holmes (Can), 7. Nagy (Hon), 8. Enkhbayar (Mon).

Boven 100 kg: 1. Baumgartner (VSt), 2. Thue (Can), 3. Gobedistsjvilli (Gos), 4. Demir (Tur), 5. Schroder (Dui), 6. Soleimani (Iran), 7. Wang (Chi), 8. Sung Park (ZKo).

MEDAILLEVERDELING

GOUD ZILVER BRONS

GOS 35 29 23 VERENIGDE STATEN 27 32 27 DUITSLAND 19 16 23 CHINA 16 20 15 HONGARIJE 10 8 2 ZUID-KOREA 10 5 10 SPANJE 10 2 0 FRANKRIJK 8 5 13 AUSTRALIE 6 8 9 CANADA 6 3 6 ITALIE 5 5 7 CUBA 5 3 8 GROOT-BRITTANNIE 5 3 7 ROEMENIE4 5 7 JAPAN 3 7 10 POLEN 3 4 7

TSJECHOSLOWAKIJE 3 2 1 NOORD-KOREA 3 0 3 NEDERLAND 2 3 6 INDONESIE 2 2 1 NOORWEGEN 2 2 0 TURKIJE 2 1 2 GRIEKENLAND 2 0 0 BULGARIJE 1 6 4 NIEUW-ZEELAND1 4 4 ZWEDEN 1 4 3 KENIA 1 2 1 BRAZILIE1 1 0 DENEMARKEN 1 0 3 ESTLAND 1 0 1 LITOUWEN1 0 0 MAROKKO 1 0 0

JAMAICA 0 3 1 NAMIBIE 0 2 0 OOSTENRIJK 0 2 0 BELGIE 0 1 2 JOEGOSLAVIE 0 1 2 FINLAND 0 1 1 ISRAEL 0 1 1 LETLAND 0 1 1 PERU 0 1 0 TAIWAN 0 1 0 SLOVENIE 0 0 2 BAHAMAS 0 0 1 COLOMBIA0 0 1 ETHIOPIE 0 0 1 IRAN 0 0 1 MALEISIE0 0 1

MONGOLIE0 0 1 SURINAME0 0 1

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2021 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden