Actiebereidheid leraren niet groot

RIJSWIJK (ANP) - De actiebereidheid onder leraren in het voortgezet onderwijs blijkt woensdag niet groot. De bonden hebben opgeroepen het werk neer te leggen en naar Utrecht te komen voor een protestdemonstratie bij de Veemarkthallen.

De onderwijskrachten eisen vermindering van de werkdruk.

Onderhandelaars van de bonden en de VO-raad maakten in september afspraken over vermindering van het aantal lesuren van docenten. De VO-raad vond die echter bij nader inzien te duur. Dinsdag zaten beide partijen om de tafel, maar de onderhandelingen liepen na ruim twee uur vast.

Animo

Een rondje langs enkele grote steden liet zien dat de animo onder het onderwijzend personeel gering is. Op de Rotterdamse Wolfert van Borselen Scholengroep staakt ongeveer 4 procent van de leraren, aldus een woordvoerder. ,,Veel docenten zijn van mening dat de staking te vroeg is. Ze willen nu nog helemaal niet het werk neerleggen.''

Ook in Amsterdam doen weinig docenten mee. Ongeveer 45 leraren van de Esprit Scholengemeenschap legden het werk neer. Op de elf scholen die hieronder vallen werken in totaal 850 mensen. Op het Montessori College Oost, onderdeel van de Montessori Scholengemeenschap Amsterdam, is de actiebereidheid iets groter. Ongeveer dertig van de zeventig medewerkers staken.

In Den Haag een zelfde beeld. ,,Van onze school doet maar één leraar mee'', aldus een conrector van het Segbroek College. ,,De meeste leraren van onze school zijn verenigd in de groep Leraren in Actie. Zij zijn het niet eens met de eisen van de Algemene Onderwijs Bond (AOB).''

Meer over

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright. Linken kan altijd, eventueel met de intro van het stuk erboven.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2020 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden