Aantal gemeenten Zuid-Holland en Friesland naar stembus
Bijna 250.000 mensen in delen van Friesland en Zuid-Holland kunnen woensdag hun stem uitbrengen voor gemeenteraadsverkiezingen. Die zijn nodig omdat een aantal gemeenten opnieuw worden ingedeeld. De rest van Nederland stemt pas in maart volgend jaar.
In Zuid-Holland gaat het om Alphen aan den Rijn, Rijnwoude en Boskoop. Vanaf 1 januari bestaat daar alleen nog de gemeente Alphen aan den Rijn.
In Friesland is de situatie iets ingewikkelder. Daar krijgen Leeuwarden en Heerenveen een deel van de gemeente Boarnsterhim, die wordt opgeheven. Verder wordt de nieuwe gemeente De Friese Meren gevormd met Skarsterlân, Lemsterland en Gaasterlân-Sleat. In al deze gemeenten vinden herindelingsverkiezingen plaats.
Verder gaat er met een grenscorrectie nog een deel van Boarnsterhim naar Súdwest-Fryslân. Die gemeente doet mee aan de reguliere gemeenteraadsverkiezingen in maart.
De stembureaus zijn op de meeste plekken open van 7.30 uur tot 21.00 uur.