DrinkenGin

Goddelijke gin voor de hele dag

null Beeld

Een vast panel test wijn, bier, whisky en non-alcoholica. Deze week: gin-tonic zonder alcohol.

Dana Ploeger

Ze leerden elkaar kennen in Oeganda, met beiden een glas gin-tonic in de hand. Dat drankje bleef favoriet, maar zoals het meer mensen vergaat: je wordt ouder, gaat gezonder – zelfs vegan – eten, je maakte andere keuzes en voor je het weet zit je met een glas alcoholvrije gin-tonic in de hand en zeg je: “Knappe gin, hoor. Met precies datzelfde bittertje als de echte.”

Die twee dat zijn mijn vrienden Rebke en Evert, die na diverse omzwervingen zijn neergestreken in de Achterhoek, waar ze eigenhandig een voedselbos planten en b&b bouwen. Met de warme Pinksterdagen zeeg ik er neer, aan de rand van dat kersverse bos waar de eerste boompjes nog kniehoog zijn. Maar de zwaluwen zwierden rond, we zagen de zon ondergaan en spraken over de arme baby-uiltjes die waren opgevroten door hun rode kat. Het was nog best wennen dat nieuwe buitenleven met al die onbekende (natuur)wetten. Dus was dat bekende drankje, waar alles mee begonnen was, meer dan welkom. Het werd de stoere fles van Nonadrinks, gebrouwen door de Gentse ingenieur Charlotte Matthys, die zelf een smakelijke alcoholvrije gin miste. Als groot liefhebber van de natuur gebruikte ze diverse kruiden om tot het perfecte brouwsel te komen.

Voor deze rubriek proefde ik vele gins, die vaak deze pagina niet eens haalden omdat ze meer naar afwaswater smaakten dan naar gin. Maar deze Nona June mag er zijn. Met dat juiste bittertje, frisse afdronk en gemengd met citroensap en een blaadje munt uit eigen tuin blijkt het een echte dorstlesser.

Of zoals Rebke, de voedselbosvrouw, zei: “Ik dronk nooit meer echte gin, vanwege het hoge alcoholpercentage, maar deze is goddelijk”. De fles liet ik bij hen achter. Vraag er gerust naar als u het heerlijke plekje in Geesteren eens aandoet: Voedselbos Eik&Linde dus. Als alles meezit, kun je er vanaf 1 juli ook overnachten.

Smakelijke verhalen

Drank – met of zonder alcohol – is er vooral om te nuttigen. Maar op YouTube zijn ook smakelijke filmpjes te zien over Vlaamse en Nederlandse wijnmakers en bierbrouwers. Zo draaien ze bij Uiltje Brewing in Haarlem de hele dag muziek van Johnny Cash – want ‘daar zit ten minste een ziel in, net als in ons bier’, vertellen ze de filmmaker. De filmpjes heten ‘Tasty Tales’.

Nona June Premium
nonadrinks.com
€ 29,99 (70cl)

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden