Uw profiel is aangemaakt

U heeft een e-mail ontvangen met een activatielink. Vergeet niet binnen 24 uur uw profiel te activeren. Veel leesplezier!

VOETBALSEIZOEN 2002-2003

Home

Na een seizoen waarin supportersrellen weer in alle hevigheid de kop opstaken, is het vooruitzicht voor het nieuwe voetbalcompetitie niet zonder zorgen. Al ruim voor de eerste wedstrijd in de eredivisie, komende vrijdag, zijn de eerste kogelbrieven de deur uit en hebben boze fans zich alweer laten gelden.

Ook in sportief opzicht lijkt er weinig nieuws onder de zon. Mede door de weinig rooskleurige financiële situatie bij de meeste clubs bleven opzienbarende transfers achterwege. Ook bij de traditionele topdrie veranderde er niet veel. Grote vraag is of Hiddink bij PSV voor Zuid-Koreaanse toestanden kan zorgen. Of steken Ronald Koeman en Van Marwijk daar stokjes voor? En nu de hoogste afdeling van het betaalde voetbal is omgedoopt tot Holland Casino Eredivisie is een gokje wel op zijn plaats. Vooruit dan maar: 1. Ajax, 2. PSV, 3. Feyenoord. AJAX

Stadion: Arena (51.000)

Trainer: Ronald Koeman

Doel: Bogdan Lobont (Roe), Joe Didulica (Aus), Maarten Stekelenburg, Henk Timmer.

Verdediging: Andre Bergdolmo (Noo), Cristian Chivu (Roe), John Heitinga, Jelle van Damme (Bel), Maxwell (Bra), Petri Pasanen (Fin), Hatem Trabelsi (Tun), Ferdi Vierklau.

Middenveld: Tomas Galasek (Tsj), John O'Brien (VSt), Rafael van der Vaart, Richard Witschge, Steven Pienaar (ZAf), Stefano Seedorf, Aron Winter, Abubakari Yakubu (Gha), Jan van Halst.

Aanval: Nourdin Boukhari (Mar), Victor Sikora, Daniel Cruz (Col), Ahmed Hossam (Egy), Zlatan Ibrahimovic (Zwe), Nikos Machlas (Gri), Nando Rafael (Ang), Andy van der Meyde, Wamberto (Bra).

Vertrokken: Richard Knopper (Aris, uitgeleend), Christopher Kanu (onbekend), Jason Culina (De Graafschap, uitgeleend), Pius Ikedia (FC Groningen, uitgeleend), Ruud Kras (FC Zwolle, uitgeleend), Ole Tobiassen (AZ), Mitchel Piqué (RBC Roosendaal, uitgeleend).

AZ

Stadion: Alkmaarderhout (8317)

Trainer: Henk van Stee.

Doel: Oscar Moens, Theo Zwarthoed.

Verdediging: Jose Fortes Rodriquez (Spa), Abdelkrim El Hadrioui (Mar), Olaf Lindenbergh, Barry Opdam, Peter Wijker, Juha Reini (Fin), Ole Tobiasen (Den), Joost Volmer, Martijn Meerdink, Jannes Wolters, Michael Buskermolen.

Middenveld: Barry van Galen, Jan Kromkamp, Miel Mans, Reinier Robbemond.

Aanval: Max Huiberts, Robin Nelisse, Kenneth Perez (Den), Ali Elkhattabi (Mar).

Vertrokken: John Bosman (gestopt), Dries Boussatta (Excelsior), Arnold Nijkamp (onbekend), Paul Matthijs (FC Groningen), Jamal Dibi (Go Ahead Eagles, uitgeleend), Jeroen Ketting (Haarlem), Henk Timmer (Ajax, verhuurd).

EXCELSIOR

Stadion: Stadion Stad Rotterdam Verzekeringen (3800)

Trainer: Adrie Koster

Doel: Jorg van Nieuwenhuijzen, Cor Varkevisser, Zbigniew Malkowski (Pol).

Verdediging: Shelton Martis, Danny Buijs, Jan Frederiksen (Den), Dennis Jos, Pascal de Nijs, Steve Olfers, Michel Breuer.

Middenveld: Said Boutahar, Ronnie Nouwen, René van Dieren, Bart Fiegel, Gill Swerts (Bel).

Aanval: Leo Koswal, Cecilio Lopes, Brett Holman (Aus), Patrick Mtiliga (Den), Dick Tijdeman, Dries Boussatta, Mounir el Hamdaoui.

Vertrokken: John Feskens (gestopt), Thomas Buffel (Feyenoord), Youssef El Akchaoui (Union Berlin), Michel Kruijer (Go Ahead Eagles), Carlo l'Ami (Feyenoord), Sam de Meester (Cercle Brugge), Chima Onyeike (TOP Oss), Raphael Supusepa (Haarlem), Dennis van der Pol (ASWH), Brian Pinas (Feyenoord), Daniel Rijaard (ADO Den Haag).

FEYENOORD

Stadion: De Kuip (51.177)

Trainer: Bert van Marwijk

Doel: Patrick Lodewijks, Carlo l'Ami, Edwin Zoetebier.

Verdediging: Pieter Collen (Bel), Brett Emerton (Aus), Civard Sprockel, Christian Gyan (Gha), Ferry de Haan, Ramon van Haaren, Glenn Loovens, Tomasz Rzasa (Pol), Kees van Wonderen.

Middenveld: Paul Bosvelt, Leonardo (Bra), Shinji Ono (Jap), Thomas Buffel (Bel), Patrick Paauwe, Sebastian Pardo (Chl), Ferne Snoyl.

Aanval: Anthony Lurling, Robin van Persie, Brian Pinas, Leonardo Dos Santos (Bra),

Johan Elmander (Zwe), Pierre van Hooijdonk, Bonaventure Kalou (Ivo), Ebi Smolarek (Pol).

Vertrokken: Jurek Dudek (Liverpool), Zbigniew Malkowski (Excelsior), Henk Timmer (AZ), Jean-Paul van Gastel (Como), Jon Dahl Tomasson (AC Milan), Jan de Visser (gestopt), Ulrich van Gobbel (gestopt),

Stephen Laybutt (Olympic Sharks), Tininho (onbekend), Radoslav Samardzic (Heerenveen), Said Boutahar (Excelsior), Ronald Graafland (onbekend), Igor Korneev (onbekend), Mauricio Aros (onbekend).

DE GRAAFSCHAP

Stadion: Vijverberg (11.000)

Trainer: Peter Bosz

Doel: Martijn Besselink, Jurgen Wevers.

Verdediging: Milan Berck Beelenkamp, Tim Bakens, Harald Berendsen, Rene Bot, Edwin Hermans, Michael van der Kruis, Jan Vreman, Cihan Yalcin.

Middenveld: John van den Brom, Jason Culina (Aus), Damiën Hertog, Wouter Jansen, Willem Hupkes, Ilja van Leerdam, Arvid Smit, Arno Splinter, Ruslan Valeev (Oek).

Aanval: Matthieu Antolini (Fra), Dennis Schulp, Rody Turpijn, Peter van Vossen, Dave Zafarin, Hans van der Haar.

Vertrokken: Michel Nok (onbekend), Bakary Diakité (onbekend), Purrel Frünkel (Vitesse), Martijn Meerdink (AZ), Stefan Postma (Aston Villa), Marino Promes (FC Zwolle).

FC GRONINGEN

Stadion: Oosterpark Stadion (13.000)

Trainer: Dwight Lodeweges

Doel: Roy Beukenkamp, Egbert Darwinkel.

Verdediging: Joost Broerse, Claus Boekweg, Kurt Elshot, Mathias Florén (Zwe), Raymond Bronkhorst, Magnus Johansson (Zwe), Erwin van de Looi, Arnold Kruiswijk, Melchior Schoenmakers.

Middenveld: Mohammed Allach, Sander van Gessel, Johannes Hardarsson (IJs), Jordi Hoogstrate, Hugo (Bra), Paul Matthijs, Mile Krstev (Mac).

Aanval: Dejan Curovic (Joe), Martin Drent, Ignacio Tuhuteru, Pius Ikedia (Nig), Pedro Kamata (Fra), Rolf Landerl (Oos), Glen Salmom (ZAf).

Vertrokken: Gabor Torma (Roda JC), Hans Visser (gestopt), Paul Janssen (gestopt), Arjan Bisseling (Veendam), Ali Boussaboun (NAC), Wouter van den Herik (Go Ahead Eagles), Arjen Robben (PSV), Bert Zimmerman (Veendam), Anton Jongsma (Veendam).

HEERENVEEN

Stadion: Abe Lenstra Stadion (14.025)

Trainer: Foppe de Haan

Doel: Jacob de Vries, Boy Waterman, Hans Vonk (ZAf).

Verdediging: Petter Hansson (Zwe), Arjan Ebbinge, Erik Edman (Zwe), Johan Hansma, Mark Hegeman, Tieme Klompe, Gérard de Nooijer, Said Bakkati.

Middenveld: Jesper Hakansson (Den), Allan Bak Jensen (Den), Arek Radomski (Pol), Mika Vayrynen (Fin), Ronnie Venema.

Aanval: Radoslav Samardzic (Joe), Romano Denneboom, Daniel Jensen (Den), Niels Kokmeijer, Santi Kolk, Mika Nurmela (Fin), Jeffrey Talan, Stefan Selakovic (Zwe).

Vertrokken: Marcus Allbück (Aston Villa), Barry Ditewig (Emmen), Anthony Lurling (Feyenoord), Dennis de Nooijer (NEC), Sander van Gessel (FC Groningen), Rafael Vieira (Denizlispor), Lionel Lord (Cambuur), Thomas Holm (Vülerengen).

NAC

Stadion: Fujifilm Stadion (16.400)

Trainer: Henk ten Cate

Doel: Gabor Babos (Hon), Arjan Christianen, Peter Zois (Aus).

Verdediging: Jürgen Colin, Jean-Philip Becht, Csaba Feher (Hon), Levi Risamasu, Kofi Mensah, Rob Penders, Mark Schenning.

Middenveld: Adnan Barakat, Robbie Haemhouts (Bel), Anouar Diba, Orlando Engelaar, Nebojsa Gudelj (Joe), Marcel Koning, Tamas Petö (Hon), Alfred Schreuder, Cedric Seedorf, Rick Versteeg, Arne Slot.

Aanval: Kevin Bobson, Earnest Stewart (VSt), Bart van den Eede (Bel), Ali Boussaboun (Mar), Anouar Hamdi (Mar), Faysal Houba.

Vertrokken: Jeffrey van As (ADO Den Haag), Arno Doomernik (gestopt), Cristiano (Roda JC), Glen Salmon (FC Groningen), Regillio Simons (Willem II), Youssouf Hersi (NEC), Sergio Pacheco (Roda JC).

NEC

Stadion: De Goffert (12.500)

Trainer: Johan Neeskens

Doel: Dennis Gentenaar, Henry Timmer, Albert van der Sleen.

Verdediging: Gary Spier, Danny Hesp, Mike Owusu (Zwe), Jeffrey Leiwakabessy, Peter Wisgerhof.

Middenveld: Youssouf Hersi, Marc Peters, Ivo Rossen, Resit Schuurman, Dejan Govedarica (Joe), Rob Wielaert, Jarda Simr (Tsj), Erik Wegh, Mike Zonneveld.

Aanval: Patrick Ax, Frank Demouge, Gjorgi Hristov (Mac), Dennis de Nooijer, Rene van Rijswijk, Zico Tumba (Con).

Vertrokken: Kevin Moeiliker (Helmond Sport), Marchanno Schultz (Telstar/Stormvogels), Bart Latuheru (Al Wahda), Adilson dos Santos (onbekend), Richard Goulooze (FC Lisse), Stefan Jansen (FC Den Bosch), Marcel Koning (NAC), Luuk Maes (JVC Cuyk).

PSV

Stadion: Philips Stadion (33.500)

Trainer: Guus Hiddink

Doel: Gino Coutinho, Jelle ten Rouwelaar, Ronald Waterreus.

Verdediging: Eric Addo (Gha), Kasper Bogelund (Den), Jurgen Dirkx, Ernest Faber, Jan Heintze (Den), Kevin Hofland, Michael Lamey, André Ooijer, Leon Hese, Wilfred Bouma.

Middenveld: Remco van der Schaaf, Mark van Bommel, Robert Fuchs, Georgi Gakhokidze (Geo), John de Jong, Theo Lucius, Adil Ramzi (Mar), Johann Vogel (Zwi), Lindsay Wilson (Aus).

Aanval: Klaas-Jan Huntelaar, Arnold Bruggink, Mateja Kezman (Joe), Marquinho (Bra), Edson (KVe), Dennis Rommedahl (Den), Jan Vennegoor of Hesselink, Arjen Robben, Claudio (Bra).

Vertrokken: Ivica Kralj (onbekend), Patrick Lodewijks (Feyenoord), Youri Nikiforov (RKC), Rob Wielaert (NEC), Guido Budziak (TOP Oss), Jurgen Colin (NAC), Nyron Wau (MVV).

RBC ROOSENDAAL

Stadion: VastGoed Stadion (5000)

Trainer: Chris Dekker

Doel: Maikel Aerts, Wim de Ron, Erwin Friebel.

Verdediging: Melvin Fleur, David Nascimento (Por), Eric Hellemons, Sander Keller, Azubike Oliseh (Nig), Juan Viedma, Pascal Heije, Sampo Koskinen (Fin).

Middenveld: Edwin de Graaf, Peter Maseland, Mitchell Piqué, Marcel van de Sloot.

Aanval: Bjorn Daelemans (Bel), Ramon Luyten, Geert den Ouden, Henk Vos, Jeroen van Wetten 02-jan-80

Vertrokken: Jacob van den Belt (VVV), John van Loenhout (RKC), Erwin van der Woerdt (onbekend), Raymond de Waard (ASWH), Jeffrey Kooistra (gestopt), Mark Verhoeven (onbekend), Marvin Brunswijk (onbekend), Gijs Cales (ADO Den Haag), Remco Heerkens (ADO Den Haag), Damien Hertog (De Graafschap), Winston Bakboord (onbekend), Nicky Ruymgaart (Haarlem).

RKC WAALWIJK

Stadion: Mandemakers Stadion (6.100)

Trainer: Martin Jol

Doel: Rob van Dijk, Khalid Sinouh (Mar), Chris Ottoy (Bel).

Verdediging: Peter van den Berg, Jean Paulo Brustolin (Bra), Serginho Greene, Khalid Boulahrouz, Emmanuel Nwakire (Nig), Virgilio Teixeira (Por), Carlos van Wanrooy.

Middenveld: Patrick van Diemen, Tim Aelbrecht (Bel), Garry de Graef (Bel), Robert Fuchs, Koen van der Heyden (Bel), John van Loenhout, Michael van der Heijden, Rogier Molhoek, Fabian Peppinck, Zeljko Petrovic (Joe).

Aanval: Yuri Cornelisse, Ivar van Dinteren, Rick Hoogendorp, Jochen Janssen (Bel), Youri Petrov (Rus), Iwan Redan, Eddy Putter, Jason Oost.

Vertrokken: Darije Kalezic (onbekend), Giovanni Franken (onbekend), Abdeslam Assouiki (onbekend), Jeremy Geleijns (onbekend), Dejan Govedarica (NEC), Joey Gudjonsson (Betis Sevilla), Santi Kolk (Heerenveen), Michael Lamey (PSV), David Nascimento (RBC).

RODA JC

Stadion: Parkstad Limburg Stadion (20.000)

Trainer: Wiljan Vloet

Doel: Vladan Kujovic (Joe), Taylan Aydogan (Dui), Bas Roorda.

Verdediging: Roel Brouwers, Mark Luijpers, Humphrey Rudge, Ger Senden, Fatih Sonkaya (Tur), Vincent Lachambre (Bel), Donovan Maury (Bel).

Middenveld: Jerome Colinet (Bel), Kevin van Dessel (Bel), Gregoor van Dijk, Alain van Mieghem (Bel), Sergio (Bra), Sven Vandenbroeck (Bel), Ivan Vicelich (NZe).

Aanval: Yannis Anastasiou (Gri), Frederik Berglund (Zwe), Diego Jongen, Marc Nygaard (Den), Cristiano (Bra), Tom Soetaers (Bel), Edrissa Sonko (Gam), Jordy Reneerkens.

Vertrokken: Regillio Vrede (Iraklis Saloniki), Gabor Torma (onbekend), Bernard Tchoutang (Metalurg Donetsk), Bas Jacobs (VVV), Zeljko Kalac (Perugia), Garba Lawal (Levski Sofia), Eric van der Luer (Alemannia Aachen), Dave Zafarin (De Graafschap), Igor Tomasic (Racing Genk).

FC TWENTE

Stadion: Arke Stadion (13.350)

Trainer: René Vandereycken (Bel)

Doel: Sander Boschker, Cees Paauwe, Mikko Rahkamaa.

Verdediging: Faouzi el-Brazi (Mar), Spira Grujic, Jeroen Heubach, Rahim Ouedraego (BFa), Sjaak Polak, Jan Verlinden (Bel), Patrick Pothuizen, Ramon Zomer, Chris van der Weerden.

Middenveld: Simon Cziommer (Dui), Björn van der Doelen, Nelson (Dui), Tom van der Leegte, Kurt van de Paar (Bel).

Aanval: Scott Booth (Sch), Ellery Cairo, Thijs Houwing, Chris de Witte (Bel), Jeffrey de Visser, Jack de Gier.

Vertrokken: Erik ten Hag (gestopt), Boudewijn Pahlplatz (Quick'20), Jan-Willem van Ede (gestopt), Dennis Hulshoff (Go Ahead Eagles), Arjen van der Laan (ADO Den Haag).

FC UTRECHT

Stadion: Nieuw Galgenwaard (14.217)

Trainer: Foeke Booy

Doel: René Ponk, Harald Wapenaar.

Verdediging: Pascal Bosschaart, Alje Schut, Robert Roest, Etienne Shew A Tjon, Stijn Vreven (Bel), Patrick Zwaanswijk.

Middenveld: Arno Arts, Arco Jochemsen, Jean-Paul de Jong, Tom van Mol (Bel), Stefaan Tanghe (Bel), Karim Touzani, Jordy Zuidam.

Aanval: Dave van den Bergh, Igor Gluscevic (Joe), Dirk Kuyt, Paulus Roiha (Fin), Marinus Dijkhuizen, Rodney Cairo.

Vertrokken: Dennis van der Ree (onbekend), Azubike Oliseh (RBC), Ruud Berger (Emmen), Tibor Dombi (Debrecen), Donny de Groot (Emmen).

VITESSE

Stadion: Gelredome (29.000)

Trainer: Mike Snoei

Doel: Jimmy van Fessem, Dragoslav Jevric (Joe).

Verdediging: Tim Cornelisse, Michael Dingsdag, Ruud Knol, Purrel Frünkel, Stefan Nanu (Roe), Michael Jansen, Dejan Stefanovic (Joe), Marian Zeman (Slw).

Middenveld: Gert Claessens (Bel), Nick Hofs, Theo Janssen, Louis Laros, Alexander Rankovic (Joe).

Aanval: Matthew Amoah (Gha), Kalle Sone (Kam), Jhonny van Beukering, Didier Martel (Fra), Emile Mbamba (Kam), Riga Mustapha, Bob Peeters (Bel), Jevgeni Levtsjenko (Oek), Mamadou Zongo (BFa).

Vertrokken: Edwin Zoetebier (Feyenoord), Victor Sikora (Ajax), Remco van der Schaaf (PSV), Tijjani Babangida (onbekend), Carlos Fortes (onbekend), Michel Kreek (AEK Athene), Mahamadou Diarra (Olympique Lyon), Marc van Hintum (Hannover '96), Martijn Kuiper (Go Ahead Eagles).

WILLEM II

Stadion: Willem II Stadion (14.700)

Trainer: Mark Wotte

Doel: Christophe Martin (Bel), Geert de Vlieger (Bel), Joost Peijnenburg.

Verdediging: Kew Jaliens, Frank van Kouwen, Joris Mathijsen, Emile van de Meerakker, Guy Veldeman (Bel), Raymond Victoria.

Middenveld: Nelson Wau, Tom Caluwé (Bel), Chris Janssens (Bel), Denny Landzaat, Youssef Mariana (Mar), Danny Mathijssen, Marcel Meeuwis, Jos van Nieuwstadt, Tarik Sektioui (Mar), Dmitri Sjoekov (Rus), David Johnson (VSt).

Aanval: Brahim Bouhadan, Mourad (Mar), Jattoo Ceesay (Gam), Ozkan Ozkaya, James Quinn (NIe), Regillio Simons.

Vertrokken: Mariano Bombarda (gestopt), Yassine Abdellaoui (onbekend), Ousmane Sanou (Sparta), Geoffrey Prommayon (Eindhoven), Hendrik van Beelen (Helmond Sport), Wout van Steenveldt (onbekend).

FC ZWOLLE

Stadion: Oosterenk Stadion (6834)

Trainer: Peter Boeve

Doel: Diederik Boer, Henry Louwdijk, Johan van der Werff.

Verdediging: Michel Doesburg, Albert van der Haar, Erik-Jan Lijzen, Ruud Kras, Remco Schol, Robert-Jan Ravensbergen, Robert Wijnands.

Middenveld: Marcel Boudesteyn, Morten Karlsen (Den), André de Ridder, Marco Roelofsen, Martijn Jansen, Henk van Steeg.

Aanval: Kare Becker, Peter Blom, Arjan Bosschaart, Ivan Tzvetkov (Bul), Dominggus Lim-Duan, Richard Roelofsen, Bert Zuurman, Marino Promes.

Vertrokken: Nick Hoekstra (onbekend), Martijn Blom (onbekend), Suni Olsen (onbekend), Claus Boekweg (FC Groningen), John den Dunnen (Dordrecht '90), Rahim Ouedraego (FC Twente), Arne Slot (NAC).

PROGRAMMA EREDIVISIE

Speelronde 1

vr 16-08: RBC-Zwolle; za 17-08: Twente-Willem II, Excelsior-PSV, NAC-Roda JC, AZ-Heerenveen; zo 18-08: Groningen-Vitesse, Ajax-Utrecht, Feyenoord-NEC, RKC-De Graafschap.

Speelronde 2

vr 23-08: NEC-AZ; za 24-08: Roda JC-Feyenoord, PSV-Groningen, De Graafschap-RBC, Heerenveen-RKC, Zwolle-Excelsior; zo 25-08: Willem II-NAC, Vitesse-Ajax, Twente-Utrecht.

Speelronde 3

vr 30-08: RKC-Twente; za 31-08: Roda JC-Willem II, NAC-NEC, Zwolle-Vitesse; zo 01-09: RBC-Heerenveen, Utrecht-De Graafschap, Groningen-Ajax; di 10-09: AZ-PSV, Feyenoord-Excelsior.

Speelronde 4

vr 13-09: Vitesse-RBC; za 14-09: Excelsior-Groningen, Willem II-Utrecht, Heerenveen-NAC, PSV-RKC, Twente-Feyenoord; zo 15-09: De Graafschap-AZ, Ajax-Zwolle, NEC-Roda JC.

Speelronde 5

vr 20-09: Excelsior-AZ; za 21-09: RBC-Ajax, NAC-Twente, Zwolle-PSV, Willem II-NEC; zo 22-09: Groningen-Utrecht, Feyenoord-De Graafschap, Roda JC-Heerenveen, Vitesse-RKC.

Speelronde 6

vr 27-09: AZ-Groningen; za 28-09: PSV-De Graafschap, RBC-Feyenoord, Willem II-Zwolle, Twente-Roda JC; zo 29-09: Utrecht-Vitesse, Ajax-NAC, NEC-Heerenveen, RKC-Excelsior.

Speelronde 7

wo 02-10: NEC-Groningen; vr 04-10: RKC-Zwolle; za 05-10: De Graafschap-Twente, Roda JC-Excelsior, NAC-PSV; zo 06-10: AZ-Vitesse, Utrecht-RBC, Feyenoord-Ajax, Heerenveen-Willem II.

Speelronde 8

vr 18-10: De Graafschap-NEC; za 19-10: PSV-Roda JC, Twente-Heerenveen, Willem II-RBC, Ajax-AZ, Vitesse-Feyenoord; zo 20-10: Excelsior-Utrecht, Groningen-RKC, Zwolle-NAC.

Speelronde 9

vr 25-10: NAC-Vitesse; zo 26-10: Heerenveen-Excelsior, Roda JC-De Graafschap, RKC-Ajax, NEC-PSV, AZ-Twente; zo 27-10: Utrecht-Zwolle, Feyenoord-Willem II, RBC-Groningen.

Speelronde 10

di 22-09: Vitesse-Roda JC; vr 01-11: Zwolle-AZ; za 02-11: Excelsior-NEC, Twente-PSV, RBC-RKC; Utrecht-NAC, Ajax-Willem II, Groningen-Feyenoord, Heerenveen-De Graafschap.

Speelronde 11

vr 08-11: Roda JC-Ajax; za 09-11: Willem II-Vitesse, PSV-Heerenveen, AZ-RBC, De Graafschap-Excelsior, NAC-Groningen; zo 10-11: Feyenoord-Zwolle, NEC-Twente, RKC-Utrecht.

Speelronde 12

vr 15-11: Willem II-RKC; za 16-11: RBC-Roda JC, Vitesse-Heerenveen, Groningen-Graafschap; zo 17-11: PSV-Feyenoord, Ajax-NEC, Zwolle-Twente, Utrecht-AZ, Excelsior-NAC.

Speelronde 13

vr 22-11: Excelsior-Willem II; za 23-11: Heerenveen-Ajax, De Graafschap-NAC, Twente-Vitesse, RBC-PSV, Roda JC-AZ; zo 24-11: RKC-Feyenoord, Zwolle-Groningen, Utrecht-NEC.

Speelronde 14

vr 29-11: Roda JC-Zwolle; za 30-11: Vitesse-Excelsior, AZ-RKC, PSV-Willem II, NAC-RBC; zo 01-12: Feyenoord-Utrecht, Ajax-Twente, Groningen-Heerenveen.

Speelronde 15

vr 06-12: RBC-Excelsior; za 07-12: Willem II-AZ, Heerenveen-Feyenoord, De Graafschap-Ajax; zo 08-12: Twente-Groningen, NEC-Vitesse, RKC-Roda JC.

Speelronde 16

vr 13-12: Groningen-Roda JC; za 14-12: NAC-RKC, Zwolle-NEC, De Graafschap-Willem II, Excelsior-Twente; zo 15-12: Feyenoord-AZ, Heerenveen-Utrecht, Ajax-PSV.

Speelronde 17

vr 20-12: Twente-RBC; za 21-12: De Graafschap-Zwolle, NEC-RKC, PSV-Vitesse, Willem II-Groningen; zo 22-12: Roda JC-Utrecht, NAC-Feyenoord, Excelsior-Ajax.

Speelronde 18

vr 31-01: PSV-RBC; za 01-02: NAC-Heerenveen, Excelsior-Roda JC, AZ-NEC, Vitesse-Zwolle; zo 02-02: De Graafschap-Utrecht, RKC-Groningen, Willem II-Ajax, Feyenoord-Twente.

Speelronde 19

vr 07-02: Roda JC-Vitesse; za 08-02: Heerenveen-AZ, RKC-PSV, RBC-De Graafschap, Zwolle-Willem II; zo 09-02: Ajax-Feyenoord, Groningen-Twente, Utrecht-Excelsior, NEC-NAC.

Speelronde 20

vr 14-02: RBC-Utrecht; za 15-02: AZ-Feyenoord, De Graafschap-Heerenveen, NAC-Excelsior, PSV-Zwolle, Willem II-Roda JC; zo 16-02: RKC-Vitesse, Ajax-FC Groningen, Twente-NEC.

Speelronde 21

vr 21-02: NEC-De Graafschap; za 22-02: Excelsior-RBC, PSV-NAC, Roda JC-Twente, Vitesse-AZ; zo 23-02: Utrecht-Ajax, Zwolle-RKC, Feyenoord-Groningen.

Inhalen

di 25-02: NEC-Willem II, Utrecht-Heerenveen.

Speelronde 22

vr 28-02: RBC-Willem II; za 01-03: Heerenveen-PSV, De Graafschap-Roda JC, Excelsior-RKC, Twente-AZ; zo 02-03: Feyenoord-NAC, Ajax-Vitesse, Groningen-Zwolle.

Speelronde 23

vr 07-03: AZ-Roda JC; za 08-03: Willem II-Twente, PSV-NEC, Excelsior-Feyenoord, NAC-De Graafschap; zo 09-03: Zwolle-Ajax, RKC-Heerenveen, Vitesse-Utrecht, Groningen-RBC.

Speelronde 24

vr 14-03: De Graafschap-RKC; za 15-03: Zwolle-RBC, Roda JC-NAC, Heerenveen-Twente, Vitesse-PSV; zo 16-03: AZ-Utrecht, Groningen-Willem II, Ajax-Excelsior, NEC-Feyenoord.

Speelronde 25

vr 21-03: Excelsior-Zwolle; za 22-03: Roda JC-NEC, RBC-Vitesse, Feyenoord-Heerenveen, Twente-RKC, AZ-De Graafschap; zo 23-03: PSV-Ajax, NAC-Willem II, Utrecht-Groningen.

Speelronde 26

vr 04-04: NEC-Excelsior; za 05-04: Twente-NAC, Graafschap-Feyenoord, Vitesse-Groningen, Heerenveen-Roda; zo 06-04: RKC-AZ, Zwolle-Utrecht, Willem II-PSV, Ajax-RBC.

Speelronde 27

vr 11-04: Roda JC-PSV; za 12-04: AZ-Zwolle, Twente-De Graafschap, Feyenoord-Vitesse, Heerenveen-NEC; zo 13-04: Groningen-Excelsior, Utrecht-Willem II, RKC-RBC, NAC-Ajax.

Speelronde 28

vr 18-04: Utrecht-RKC; za 19-04: RBC-AZ, Willem II-De Graafschap, PSV-Twente, Excelsior-Heerenveen, Ajax-Roda JC; zo 20-04: Vitesse-NEC, Zwolle-Feyenoord, Groningen-NAC.

Speelronde 29

vr 25-04: RKC-Willem II; za 26-04: Heerenveen-Vitesse, De Graafschap-PSV, Twente-Excelsior, NAC-Zwolle, Roda JC-Groningen; zo 27-04: NEC-Utrecht, AZ-Ajax, RBC-Feyenoord.

Speelronde 30

vr 02-05: Excelsior-De Graafschap; zo 03-05: Willem II-Heerenveen, Ajax-RKC, Zwolle-Roda JC, Vitesse-NAC, PSV-AZ; zo 04-05: Utrecht-Feyenoord, RBC-Twente, Groningen-NEC.

Speelronde 31

vr 09-05: Heerenveen-Groningen; za 10-05: Twente-Zwolle, De Graafschap-Vitesse, NAC-Utrecht, PSV-Excelsior, Roda JC-RBC; zo 11-05: AZ-Willem II, NEC-Ajax, Feyenoord-RKC.

Speelronde 32

vr 16-05: Utrecht-Roda JC: za 17-05: RBC-NEC, Zwolle-Heerenveen, Vitesse-Twente, Willem II-Excelsior; zo 18-05: Feyenoord-PSV, Groningen-AZ, RKC-NAC, Ajax-De Graafschap.

Speelronde 33

zo 25-05: Willem II-Feyenoord, Twente-Ajax, De Graafschap-Groningen, NEC-Zwolle, PSV-Utrecht, NAC-AZ, Excelsior-Vitesse, Heerenveen-RBC, Roda JC-RKC.

Speelronde 34

do 29-05: Feyenoord-Roda JC, Vitese-Willem II, Ajax-Heerenveen, RBC-NAC, Zwolle-De Graafschap, Utrecht-Twente, Groningen-PSV, AZ-Excelsior, RKC-NEC.

PROGRAMMA EERSTE DIVISIE

Speelronde 1

vr 16-08: Fortuna S-Eindhoven, Cambuur-Veendam, Telstar-VVV, MVV-Dordrecht, Helmond Sport-Volendam, Emmen-Sparta, Heracles-Haarlem; zo 18-08: ADO Den Haag-Den Bosch; di 10-09: TOP-Go Ahead.

Speelronde 2

vr 23-08: Eindhoven-MVV, Dordrecht-ADO Den Haag, Volendam-Emmen, Go Ahead-Helmond Sport, Haarlem-Cambuur, VVV-Heracles, Veendam-TOP; zo 08-09: Sparta-Fortuna S; di 10-09: Den Bosch-Telstar.

Speelronde 3

vr 30-08: Cambuur-VVV, Emmen-Go Ahead, Volendam-Sparta, Helmond Sport-Veendam, MVV-Fortuna S, Telstar-Dordrecht, TOP-Haarlem, ADO Den Haag-Eindhoven; za 31-08: Heracles-Den Bosch.

Speelronde 4

vr 13-09: Go Ahead-Volendam, Haarlem-Helmond Sport, Fortuna S-ADO Den Haag, Eindhoven-Telstar, Dordrecht-Heracles, Veendam-Emmen, Sparta-MVV, VVV-TOP; za 14-09: Den Bosch-Cambuur.

Speelronde 5

vr 20-09: Go Ahead-Veendam, ADO Den Haag-Sparta, Cambuur-Eindhoven, Volendam-Haarlem, Heracles-Fortuna S, Telstar-MVV, TOP-Dordrecht, Emmen-VVV; ma 23-09: Helmond Sport-Den Bosch.

Speelronde 6

vr 27-09: VVV-Helmond Sport, Veendam-Volendam, Fortuna S-Telstar, Dordrecht-Cambuur, Eindhoven-Heracles, Haarlem-Emmen, MVV-ADO Den Haag, Sparta-Go Ahead; zo 29-09: Den Bosch-TOP.

Speelronde 7

vr 04-10: Cambuur-Fortuna S, Volendam-VVV, Go Ahead-Haarlem, Emmen-Den Bosch, Helmond Sport-Dordrecht, Sparta-Veendam, Heracles-MVV, TOP-Eindhoven; zo 06-10: Telstar-ADO Den Haag.

Speelronde 8

vr 18-10: MVV-Cambuur, Den Bosch-Volendam, Dordrecht-Emmen, Fortuna S-TOP, ADO Den Haag-Heracles, Telstar-Sparta, VVV-Go Ahead, Eindhoven-Helmond Sport, Veendam-Haarlem.

Speelronde 9

vr 25-10: Emmen-Eindhoven, Helmond Sport-Fortuna S, Heracles-Telstar, TOP-MVV, Volendam-Dordrecht, Cambuur-ADO Den Haag, Haarlem-Sparta, Veendam-VVV; zo 27-10: Go Ahead-Den Bosch.

Speelronde 10

vr 01-11: ADO Den Haag-TOP, Telstar-Cambuur, Sparta-Heracles, MVV-Helmond Sport, Fortuna S-Emmen, Eindhoven-Volendam, Den Bosch-Veendam, VVV-Haarlem, Dordrecht-Go Ahead.

Speelronde 11

vr 08-11: Veendam-Dordrecht, Cambuur-Heracles, Emmen-MVV, Volendam-Fortuna S, Go Ahead-Eindhoven, TOP-Telstar, VVV-Sparta; zo 10-11: Haarlem-Den Bosch; ma 11-11: Helmond Sport-ADO Den Haag.

Speelronde 12

vr 15-11: MVV-Volendam, Sparta-Cambuur, Heracles-TOP, Fortuna S-Go Ahead, Eindhoven-Veendam, Den Bosch-VVV, ADO Den Haag-Emmen, Dordrecht-Haarlem, Telstar-Helmond Sport.

Speelronde 13

vr 22-11: TOP-Cambuur, Helmond Sport-Heracles, Haarlem-Eindhoven, Go Ahead-MVV, Veendam-Fortuna S, VVV-Dordrecht, Den Bosch-Sparta, Emmen-Telstar; zo 24-11: Volendam-ADO Den Haag.

Speelronde 14

vr 29-11: Telstar-Volendam, ADO Den Haag-Go Ahead, Cambuur-Helmond Sport, Dordrecht-Den Bosch, Eindhoven-VVV, Fortuna S-Haarlem, Heracles-Emmen, Sparta-TOP, MVV-Veendam.

Speelronde 15

vr 06-12: Emmen-TOP, Den Bosch-Fortuna S, Dordrecht-Eindhoven, Go Ahead-Heracles, Sparta-Helmond Sport, VVV-MVV, Veendam-Telstar; zo 08-12: Haarlem-ADO Den Haag, Volendam-Cambuur.

Speelronde 16

vr 13-12: Helmond Sport-Emmen, Heracles-Veendam, MVV-Den Bosch, Cambuur-Go Ahead, Fortuna S-Dordrecht, ADO Den Haag-VVV, TOP-Volendam, Eindhoven-Sparta; zo 15-12: Telstar-Haarlem.

Speelronde 17

vr 20-12: Den Bosch-Eindhoven, Dordrecht-Sparta, Volendam-Heracles, VVV-Fortuna S, Helmond Sport-TOP, Haarlem-MVV, Go Ahead-Telstar, Emmen-Cambuur, Veendam-ADO Den Haag.

Speelronde 18

vr 31-01: Go Ahead-TOP, Volendam-Helmond Sport, Sparta-Emmen, Haarlem-Heracles, Dordrecht-MVV, Veendam-Cambuur, VVV-Telstar; za 01-02: Eindhoven-Fortuna S; zo 02-02: Den Bosch-ADO Den Haag.

Speelronde 19

vr 07-02: TOP-Veendam, MVV-Eindhoven, Fortuna S-Sparta, Emmen-Volendam, ADO Den Haag-Dordrecht, Cambuur-Haarlem, Heracles-VVV; zo 09-02: Telstar-Den Bosch; ma 10-02: Helmond Sport-Go Ahead.

Speelronde 20

vr 14-02: VVV-Emmen, Veendam-Go Ahead, Den Bosch-Helmond Sport, Dordrecht-TOP, Eindhoven-Cambuur, Fortuna S-Heracles, Haarlem-Volendam, MVV-Telstar; zo 16-02: Sparta-ADO Den Haag.

Speelronde 21

vr 21-02: ADO Den Haag-Fortuna S, Cambuur-Den Bosch, TOP-VVV, Emmen-Veendam, Heracles-Dordrecht, MVV-Sparta, Telstar-Eindhoven; zo 23-02: Volendam-Go Ahead; ma 24-02: Helmond Sport-Haarlem.

Speelronde 22

wo 26-02: Fortuna S-MVV; do 27-02: Eindhoven-ADO Den Haag; vr 28-02: Haarlem-TOP, Sparta-Volendam, Go Ahead-Emmen, Dordrecht-Telstar, Veendam-Helmond Sport, VVV-Cambuur, Den Bosch-Heracles.

Speelronde 23

vr 07-03: Telstar-Fortuna S, Volendam-Veendam, Emmen-Haarlem, Go Ahead-Sparta, Helmond Sport-VVV, Heracles-Eindhoven, ADO Den Haag-MVV, Cambuur-Dordrecht; zo 09-03: TOP-Den Bosch.

Speelronde 24

vr 14-03: MVV-Heracles, ADO Den Haag-Telstar, Veendam-Sparta, Den Bosch-Emmen, Dordrecht-Helmond Sport, Eindhoven-TOP, Haarlem-Go Ahead, VVV-Volendam, Fortuna S-Cambuur.

Speelronde 25

vr 21-03: Cambuur-MVV, Haarlem-Veendam, Helmond Sport-Eindhoven, Heracles-ADO Den Haag, Sparta-Telstar, TOP-Fortuna S, Go Ahead-VVV, Emmen-Dordrecht; zo 23-03: Volendam-Den Bosch.

Speelronde 26

vr 04-04: VVV-Veendam, Dordrecht-Volendam, Eindhoven-Emmen, Fortuna S-Helmond Sport, Telstar-Heracles, ADO Den Haag-Cambuur, Den Bosch-Go Ahead, MVV-TOP; zo 06-04: Sparta-Haarlem.

Speelronde 27

vr 11-04: Haarlem-VVV, Cambuur-Telstar, Emmen-Fortuna S, Volendam-Eindhoven, Go Ahead-Dordrecht, Helmond Sport-MVV, TOP-ADO Den Haag, Heracles-Sparta, Veendam-Den Bosch.

Speelronde 28

vr 18-04: ADO Den Haag-Helmond Sport, Sparta-VVV, MVV-Emmen, Heracles-Cambuur, Eindhoven-Go Ahead, Den Bosch-Haarlem, Telstar-TOP, Dordrecht-Veendam; zo 20-04: Fortuna S-Volendam.

Speelronde 29

vr 25-04: Cambuur-Sparta, Volendam-MVV, Go Ahead-Fortuna S, Haarlem-Dordrecht, Helmond Sport-Telstar, TOP-Heracles, VVV-Den Bosch, Veendam-Eindhoven, Emmen-ADO Den Haag.

Speelronde 30

vr 02-05: Fortuna S-Veendam, ADO Den Haag-Volendam, Cambuur-TOP, Eindhoven-Haarlem, Heracles-Helmond Sport, MVV-Go Ahead, Dordrecht-VVV, Telstar-Emmen; zo 04-05: Sparta-Den Bosch.

Speelronde 31

vr 09-05: Volendam-Telstar, VVV-Eindhoven, TOP-Sparta, Haarlem-Fortuna Sittard, FC Den Bosch-Dordrecht, Emmen-Heracles, Helmond Sport-Cambuur, Veendam-VVV; zo 11-05: Go Ahead Eagles-ADO Den Haag.

Speelronde 32

vr 16-05: Cambuur-Emmen, ADO Den Haag-Veendam, Sparta-Dordrecht, Telstar-Go Ahead, Eindhoven-Den Bosch, Fortuna S-VVV, Heracles-Volendam, TOP-Helmond Sport, MVV-Haarlem.

Speelronde 33

vr 23-05: VVV-ADO Den Haag, Veendam-Heracles, Emmen-Helmond Sport, Den Bosch- MVV, Dordrecht-Fortuna S, Volendam-TOP, Go Ahead-Cambuur, Haarlem-Telstar, Sparta-Eindhoven.

Speelronde 34

vr 30-05: Eindhoven-Dordrecht, TOP-Emmen, Telstar-Veendam, ADO Den Haag-Haarlem, Cambuur-Volendam, Fortuna S-Den Bosch, MVV-VVV, Heracles-Go Ahead, Helmond Sport-Sparta.

KNVB BEKER

di 06-08 t/m di 27-08: vooorronden

di 05-11 en wo 06-11: eerste ronde

di 03-12 en wo 04-12: tweede ronde

di 04-02 en wo 05-02: achtste finales

di 04-03 en wo 05-03: kwartfinales

di 15-04 en wo 16-04: halve finales

zo 01-06: finale

CHAMPIONS LEAGUE

di 13-08 en wo 14-08: 3de voorronde, 1e wedstrijd

di 27-08 en wo 28-08: 3de voorronde, 2de wedstrijd

Eerste ronde

di 17-09 en wo 18-09: groepswedstrijden

di 24-09 en wo 25-09: groepswedstrijden

di 01-10 en wo 02-10: groepswedstrijden

di 22-10 en wo 23-10: groepswedstrijden

di 29-10 en wo 30-10: groepswedstrijden

di 12-11 en wo 13-11: groepswedstrijden

Tweede ronde

di 26-11 en wo 27-11: groepswedstrijden

di 10-12 en wo 12-12: groepswedstrijden

di 18-02 en wo 19-02: groepswedstrijden

di 25-02 en wo 26-02: groepswedstrijden

di 11-03 en wo 12-03: groepswedstrijden

di 18-03 en wo 19-03: groepswedstrijden

Kwartfinales

di 08-04 en wo 09-04: heenwedstrijden

di 22-04 en wo 23-04: returns

Halve finales

di 06-05 en wo 07-05: heenwedstrijden

di 13-05 en wo 14-05: returns

Finale

wo 28-05: Old Trafford, Manchester

UEFA CUP

do 15-08: voorronde, heenwedstrijden

do 29-08: voorronde, returns

do 19-09 en do 03-10: eerste ronde

do 31-10 en do 14-11: tweede ronde

do 28-11 en do 12-12: derde ronde

do 20-02 en do 27-02: vierde ronde

do 13-03 en do 20-03: kwartfinales

do 10-04 en do 24-04: halve finales

wo 21-05: finale in Olimpico Stadion, Sevilla

NEDERLANDS ELFTAL

EK-kwalificatie

za 07-09: Nederland-Wit-Rusland

wo 16-10: Oostenrijk-Nederland

za 29-03: Nederland-Tsjechië

wo 02-04: Moldavië-Nederland

za 07-06: Wit-Rusland-Nederland

za 06-09: Nederland-Oostenrijk

wo 10-09: Tsjechië-Nederland

za 11-10: Nederland-Moldavië

Vriendschappelijk

wo 21-08: Noorwegen-Nederland

wo 20-11: Duitsland-Nederland

Deel dit artikel