Uw profiel is aangemaakt

U heeft een e-mail ontvangen met een activatielink. Vergeet niet binnen 24 uur uw profiel te activeren. Veel leesplezier!

VOETBALSEIZOEN 2000-2001

Home

PSV was vorig seizoen de grote winnaar en boekte ook in de zomermaanden fikse winst. Trainer Eric Gerets haalde de beste talenten uit de Nederlandse competitie (Kevin Hofland, John de Jong en Adil Ramzi) naar de kampioen, die voor komend seizoen slechts één grote zorg heeft. Wie werpen zich, na het vertrek van Luc Nilis en de langdurige blessure van Ruud van Nistelrooij, op als de doelpuntenmakers? De andere twee van de traditionele topdrie, Feyenoord en Ajax, versterkten zich niet zozeer maar verwachten wel veel van hun nieuwe trainers, respectievelijk Bert van Marwijk en Co Adriaanse.

AJAX

Stadion: De ArenA (51324)

Voorzitter: Michael van Praag

Trainer: Co Adriaanse

Selectie: Joe Dudilica, Fred Grim, Bogdan Lobont (Rapid Boekarest), André Bergdolmo (Rosenborg), Christian Chivu, Tim de Cler, Jan van Halst, John Nieuwenburg, Petri Pasanen (Lahti), Tom Sier, Ole Tobiasen, Ferdi Vierklau, Tomás Galásek (Willem II), Richard Knopper, John O'Brien, Steven Pienaar (Ajax Cape Town), Rafael van der Vaart, Aron Winter, Abubakari Yakubu, Shota Arveladze,

Tijani Babangida, Kevin Bobson, Dani, Jesper Gronkjaer, Cedric van der Gun, Peter Hoekstra, Brutil Hosé, Nikos Machlas (Gri), Andy van der Meyde, Wamberto.

Vertrokken: Verlaat (Werder Bremen), Laudrup (gestopt), Piqué (FC Twente).

AZ

Stadion: Alkmaarderhout (8390)

Voorzitter: Dirk Scheringa

Trainer: Gerard van der Lem

Selectie: Oscar Moens, Henk Timmer (FC Zwolle), José Fortes Rodriquez, Abdelkrim El Hadrioui, Jan Kromkamp (GA Eagles), Urvin Lee, Olaf Lindenbergh, Barry Opdam, Peter Wijker, Elbekay Bouchiba, Michael Buskermolen, Barry van Galen, Miel Mans, Paul Matthijs (FC Groningen), Arno Schaap (Dordrecht '90), Jannes Wolters (Emmen), John Bosman, Dries Boussatta, Canigia, Jamal Dibi (Telstar), Youssef Fertout, Max Huiberts, Robin Nelisse (Cambuur), Kenneth Perez.

Vertrokken: Van den Berg (RKC Waalwijk), Ricksen (Glasgow Rangers), Jensen (West Bromwich Albion), Hernandez (onbekend).

FEYENOORD

Stadion: De Kuip (51133)

Voorzitter: Jorien van den Herik

Trainer: Bert van Marwijk

Selectie: Jurek Dudek, Zbigniew Malkowski (Stomil Olsztyn), Cor Varkevisser, Rene van Dieren, Brett Emerton (Sydney Olympic), Ulrich van Gobbel, Christian Gyan, Ferry de Haan, Stephen Laybutt (Hiratsuka Bellmare), Steve Olfers, Tomasz Rzasa, Kees van Wonderen, Paul Bosvelt, Thomas Buffel, Jean-Paul van Gastel, Arco Jochemsen (Vitesse), Igor Kornejev, Patrick Paauwe, Jon Dahl Tomasson, Jan de Visser, Leonardo Vitor Santiago, Julio Ricardo Cruz, Johan Elmander (Orgryte IS), Bonaventure Kalou, Radoslav Samardzic, Somalia, Tininho, Peter van Vossen.

Vertrokken: Konterman (Glasgow Rangers), Cairo (FC Twente), Zoetebier (Vitesse)

FORTUNA SITTARD

Stadion: Wagner en Partners (12500)

Voorzitter: Jules Coenen

Trainer: Henk Duut

Selectie: Davy Bertjens, Roger Juffing, Mark Zegers (Excelsior), Marcel Akerboom (Ajax, jeugd), Jo Geerinckx (Verbroedering Geel), Edwin Hermans, Jochem van der Hoeven (Vitesse), Wim Kiekens, David Klimek (Schalke 04, jeugd) Robert Roest, Rob Schulpen, Joos van Barneveld, Ronald Dassen, Brenny Evers, Stijn Haeldermans (SK Lommel), Cliff Hamers, Marco Heering, Ruud Kool, Jarda Paciorek, Joost Volmer, Pascal Averdijk, Ismael Ayaz (Eindhoven), Dennis Gerritsen, Ronald Hamming, Dennis Krijgsman, Rolf Landerl, Cosmin Maris (Universitate Cluj), George Tychon.

Vertrokken: Hofland (PSV), Amoah (Vitesse), Van der Schaaf (Vitesse), Zegrean (onbekend), Van Zwam (Jubilo Iwata), Gesthuizen (Cambuur).

DE GRAAFSCHAP

Stadion: De Vijverberg (10900)

Trainer: Rob McDonald

Selectie: Martijn Besselink, Stefan Postma (FC Utrecht), Jurgen Wevers (De Graafschap), Milan Berck Beelenkamp, Harald Berendsen, René Bot Purrel Frünkel, Michel Nok, Erik Redeker, Komi Tchangai, Jan Vreman, Marco Appoloni (Vicenza), Willem Hupkes, Martijn Meerdink, Arno Splinter, Dennis den Turk, Ruslan Valeev (Bor. Mönchengladbach), Kostas Dedeletakis (OFI Kreta), Bakary Diakite (VfL Bochum), Jeremy Overbeek-Bloem, Marino Promes (Willem II), Zico Tumba, Rody Turpijn, Ville Vüisünen (Fin), Glenn van Veen, Eric Viscaal.

Vertrokken: Ax (NEC), Fuchs (PSV), Keizer (Emmen), Louhenapessy (Udinese), Emam (Udinese), Olyslager (FC Twente), Roelofsen (FC Zwolle), Schneider (Udinese), Silooy (Unitas), Issah (onbekend).

FC GRONINGEN

Stadion: Oosterparkstadion (13000)

Voorzitter: Jaap van der Linde

Trainer: Jan van Dijk

Selectie: Roy Beukenkamp, Egbert Darwinkel, Joost Broerse (FC Utrecht, jeugd), Kurt Elshot, Paul Janssen, Roel Janssen, Magnus Johansson, Erwin van de Looi, Björn Schilder, Mohammed Allach (Excelsior), Dominique van Dijk, Gregoor van Dijk, Sander van Gessel, Wouter van den Herik, Hugo, Tony Alberda (Emmen), Dejan Curovic (Vitesse), Martin Drent, Mustapha El Idrissi (Santa Clara), Leonardo, Billy Maximiano, Hans Visser.

Vertrokken: Schoenmakers (FC Den Bosch), Matthijs (AZ), Van Dinteren (RKC), Averdijk (Fortuna Sittard).

SC HEERENVEEN

Stadion: Abe Lenstra Stadion (14025)

Voorzitter: Riemer van der Velde

Trainer: Foppe de Haan

Selectie: Barry Ditewig, Kees Kostwinder, Hans Vonk, David Damman, Arjan Ebbinge, Johan Hansma, Max Houttuin, Tieme Klompe, Mile Krstev, Gérard de Nooijer, Harvey Wijngaarden, Harris Huizingh, Jesper Hakansson, Thomas Holm, Allan Jepsen, Anthony Lurling, Arek Radomski, Ronnie Venema, Ian Claes, Romano Denneboom, Mark van Eijk, Daniël Jensen, Santi Kolk, Thomas Myssing, Dennis de Nooijer, Mika Nurmela, Thijs Sluiter, Jeffrey Talan, Ignacio Tuhuteru (FC Zwolle), Rene van de Wey.

Vertrokken: Popovich (FC Haka), Mitrita (onbekend).

NAC

Stadion: Fuji-Film Stadion (16400)

Trainer: Henk ten Cate

Selectie: Gábor Babos (MTK0), Wilco de Vogt, Peter Zois (South Melbourne), Fehér Csaba (Verbroedering), Jeffrey van As, Frank Broers, Dave de Jong, Ahmed Kasmi, Kofi Mensah, Rob Penders, Maurice Steijn, Cristiano, Arno Doomernik (Roda JC), Orlando Engelaar, Remco Frijters, Nebojsa Gudelj, Michael Hansen (Odense BK), Christian Opschoor, Sergio Pacheco (Colegio), Alfred Schreuder, Earnest Stewart, Rick Versteeg, Ferry van Vliet, Glen Salmon, Regillio Simons, Peter Thomson (Lancaster City).

Vertrokken: A. Arveladze (FC Köln), Van Ede (FC Twente).

NEC

Stadion: De Goffert (12500)

Voorzitter: Hans van Delft

Trainer: Johan Neeskens

Selectie: Dennis Gentenaar, Kevin Moeliker, Albert van der Sleen, Pieter Collen, Richard Goulooze, Danny Hesp, Luuk Maes, Mark Oosterhof, Hennie de Romijn, Mark Verhoeven, Peter Wisgerhof (Vitesse), Anton Janssen, Marcel Koning, Jeffrey Leiwakabessy, Pavel Mikhalevitch, Peter van Putten, Frits van Putten, Marchanno Schultz, Mike Zonneveld, Patrick Ax, Jack de Gier, Gjorgi Hristov, Bart Latuheru, René van Rijswijk, Adilson dos Santos.

Vertrokken: Atmodikoro (NAC), Arts (Willem II), Borojevic (SCH), Grootaert (FC VVV), Pothuizen (Vitesse), Roorda (Roda JC), Renfurm (Preston Northend), Rossi (Rennes).

PSV

Stadion: Philips Stadion (34000)

Voorzitter: Harry van Raaij

Trainer: Eric Gerets

Selectie: Ivica Kralj, Ronald Waterreus, Patrick Lodewijks, Eric Addo, Jürgen Dirkx, Ernest Faber, Jan Heintze, Kevin Hofland (Fortuna), Youri Nikiforov, André Ooijer, Chris van der Weerden, Mark van Bommel, Björn van der Doelen, Robert Fuchs, Tomek Iwan, John de Jong (FC Utrecht), Joonas Kolkka, Theo Lucius, Adil Ramzi (Willem II), Ovidiu Stinga, Johann Vogel, Kasper Bogelund, Wilfred Bouma, Arnold Bruggink, Claudio, Mateja Kezman (Partizan Belgrado), Ruud van Nistelrooij, Dennis Rommedahl.

Vertrokken: Valckx (gestopt), Nilis (Aston Villa)

RBC ROOSENDAAL

Stadion: Vast & Goed Stadion (5000)

Voorzitter: Jan Pollemans

Trainer: Robert Maaskant

Selectie: Sieb Dijkstra, Jörg van Nieuwenhuijzen, Winston Bakboord, Marvin Brunswijk, Marcel Cas, Pascal Heije (Ajax 2), Eric Hellemons, Sander Keller, Martijn Kuiper (Vitesse), Sebastien Stassin, Maurice Verberne, Erwin van der Woerdt, Remco Heerkens, Damiën Hertog, Copain Kortland, John Taks, Gijs Cales, Darl Douglas (Ajax 2), Martijn van Galen, Marcel van Helmond, Pieter Huistra (Lierse SK), Glenn Helder (MTK Budapest), Jeffrey Kooistra, Mustapha Riga (Vitesse), Kevin de Vet.

Vertrokken: Van Loenhout (RKC Waalwijk), Redan (RKC Waalwijk), Roeken (Holsteren), Langeveld (Kloetinge), Lammers (gestopt), Bozovic (onbekend)

RKC WAALWIJK

Stadion: Mandemakers Stadion (6100)

Voorzitter: Jan Snoeren

Trainer: Martin Jol

Selectie: Rob van Dijk, Khalid Sinouh, Peter van den Berg, Darije Kalezic, Michael Lamey, David Nascimento, Emmanuel Nwakire, Virgilio Teixeira, Carlos van Wanrooy, Bas Dreef, Dejan Govedarica, Garry de Graef, Johan Gudjonsson, Menno Kans, Roberto Lanckohr, John van Loenhout (RBC), Dennis van der Pennen, Maarten Schops, Wout van Steenveldt, Ron Heesackers, Yuri Cornelisse, Ivar van Dinteren, Giovanni Franken, Rick Hoogendorp, Youri Petrov, Iwan Redan.

Vertrokken: Van Aerde (Dordrecht '90), Beekink (onbekend), Chiemezie (onbekend), Tim Cornelisse (Vitesse), Van Nieuwkerk (Telstar), Van der Leegte (FC Twente), Leemans (Top Oss), Van Zundert (Dordrecht)

RODA JC

Stadion: Parkstad Limburg Stadion (19979)

Voorzitter: Theo Pickée

Trainer: Sef Vergoossen

Selectie: Zeljko Kalac, Bas Roorda (NEC), Jan Vercammen, Marc Eberle, Ramon van Haaren, Mark Luijpers, Humphrey Rudge, Ger Senden, Fatik Sonkaya (VVV), Regillio Vrede, Igor Tomasic, Tim Zuidersma, Kevin van Dessel, Garba Lawal, Eric van der Luer, Sven Vandenbroeck (KV Mechelen), Dave Zafarin, Mark Nygaard, Samir Ouindi, Bob Peeters, Paolo Ramora (Salernitana), Tom Soetaers, Bernard Tchoutang, Gabor Torma.

Vertrokken: Van Houdt (Borussia Mönchengladbach), Valgaeren (Celtic), Doomernik (NAC), Jacobs (FC VVV), 't Hart (FC VVV), Einarsson (IJsland), Delwarte (Maasland)

SPARTA

Stadion: ENECO-Stadion (11000)

Voorzitter: Cor van Rijn

Trainer: Dolf Roks

Selectie: Roland Jansen, Frank Kooiman, Houssin Bezzai, Maurits van Dalen, Richard Elzinga, Steve Goossen, Marilia, Dave van der Meer, Ali Elkhattabi, Yurtcan Kayis, Michel Langerak, David Mendes, Patrick Molendijk, Anders Nielsen, Sieme Zijm, Nordin Boukhari, Fouad Elhamdaoui, Silvan Inia, Bram Marbus, Rui Monteiro, Roy Stroeve.

Vertrokken: Van Duijvenbode (Dordrecht '90), Toet (Scheveningen), Mourad Mghizrat (FC Den Bosch), Smith (onbekend), Usta (onbekend), Van der Linden (onbekend), Noorlander (ADO Den Haag), Dias (ADO Den Haag), Tammer (ADO Den Haag).

FC TWENTE

Stadion: Arke Stadion (13500)

Voorzitter: Herman Wessels

Trainer: Fred Rutten

Selectie: Sander Boschker, Jan-Willem van Ede (NAC), Mark Veurink, Spira Grujic, Erik ten Hag, Jeroen Heubach (MVV), Edwin Hilgerink (Heracles), Dennis Hulshoff, André Karnebeek, Rahim Ouedraego, Mitchell Pique (Ajax 2), Jan Verlinden, Arjan van der Laan, Tom van der Leegte (RKC) Kurt van de Paar, Scott Booth, Ellery Caïro (Feyenoord), Boudewijn Pahlplatz (SC Heerenveen), Jan Vennegoor of Hesselink, Chris de Witte.

Vertrokken: Ter Avest (Borussia Mönchengladbach), De Vries (Emmen), Van der Meyde (Ajax), Steinmann (gestopt).

FC UTRECHT

Stadion: Nieuw Galgenwaard (14000)

Voorzitter: Hans Herremans

Trainer: Frans Adelaar

Selectie: Atam Koroglu, Harald Wapenaar, Pascal Bosschaart, Mitchell van der Gaag, Azubike Oliseh, Alje Schut, Ettiene Shew A Tjon, Stijn Vreven, Patrick Zwaanswijk, Tibor Dombi (Debreceni VSC), Alfons Groenendijk, Jean-Paul de Jong, Leon Kantelberg, Tom van Mol, Reinier Robbemond, Dennis Scharrenburg, Stefaan Tanghe (Excelsior Moeskroen), Karim Touzani, Jordy Zuidam, Ruud Berger, Dave van den Bergh (Rayo Vallecano), Rodney Cairo, Marinus Dijkhuizen, Donny de Groot, Dirk Kuyt.

Vertrokken: Martel (Vitesse), Lucius (PSV), De Jong (PSV), Postma (De Graafschap).

VITESSE

Stadion: Gelredome (30000)

Voorzitter: Jos Vaessen

Trainer: Ronald Koeman

Selectie: Dragoslav Jevric, Bas Wijnen, Edwin Zoetebier (Feyenoord), Tim Cornelisse (RKC), Marc van Hintum, Michel Kreek, Dumitru Nanu, Patrick Pothuizen (NEC), Remco van der Schaaf, Dejan Stefanovic, Menno Willems, Marian Zeman, John van den Brom, Mahamadou Diarra, Nenad Grozdic, Theo Janssen, Louis Laros, Orlando Trustfull, Christof Aelbrecht, Matthew Amoah, Carlos Fortes, Didier Martel (FC Utrecht), Victor Sikora, Mamadou Zongo.

Vertrokken: Collen (NEC), Ax (NEC), Van der Hoeven (Fortuna Sittard), Jochemsen (Feyenoord), De Marchi (Dundee FC), Wisgerhof (NEC), Van Hooijdonk (Benfica), Riga (RBC), Redan (RKC), Chaniotakis (Paniliakos), Bacak (Ethnikos A.), Veldman (onbekend)

WILLEM II

Stadion: Willem II Stadion (14700)

Voorzitter: Jan Vullings

Trainer: Hans Westerhof

Selectie: Jimmy van Fessem, Geert de Vlieger, Marco Gentile, Reinder Hendriks, Delano Hill, Kew Jaliens, Joris Mathijssen, Geoffrey Prommayon, Guy Veldeman (Anderlecht), Raymond Victoria, Nelson Wau, Arno Arts, Tom Caluwé, Danny Landzaat, Youssef Mariana (KAC Marrakesh), Jos van Nieuwstadt, Tarik Sektioui (Neuchâtel Xamax), Dmitri Shoukov, Marcel Valk, Yassine Abdellaoui (Mar), Mariano Bombarda, Jattoo Ceesay, Richard van der Heijden, Ousmane Sanou, Dennis Schulp.

Vertrokken: Ramzi (PSV), Galásek (Ajax), Hermes (FC Den Bosch), Nelis (Omniworld Almere)

PROGRAMMA EREDIVISIE

speelronde 1

vr 18/08: Sparta - Roda JC. za 19/08: NAC - RKC, De Graafschap - PSV, Feyenoord - AZ. zo 20/08: Vitesse - FC Twente, FC Groningen - Willem II, FC Utrecht - SC Heerenveen, RBC - NEC. di 22/08: Ajax - Fortuna S.

wo 23/08: FC Groningen-NEC.

speelronde 2

za 26/08: Willem II - RKC, AZ - RBC, De Graafschap - Roda JC, NAC - FC Groningen, Fortuna S - SC Heerenveen. zo 27/08: NEC - Vitesse, FC Twente - Feyenoord, FC Utrecht - PSV, Sparta - Ajax.

wo 30/08: RBC-NAC. zo 03/09: RKC-RBC.

speelronde 3

di 05/09: PSV - Willem II. wo 06/09: NAC - Roda JC, Ajax - NEC, FC Twente - SC Heerenveen, RKC - AZ, Vitesse - Sparta, FC Groningen - De Graafschap.

speelronde 4

vr 08/09: Fortuna S - PSV. za 09/09: Roda JC - FC Twente, De Graafschap - AZ, Feyenoord - RKC, SC Heerenveen - NAC, Willem II - Vitesse. zo 10/09: Sparta - RBC, NEC - FC Utrecht, Ajax - FC Groningen.

speelronde 5

za 16/09: PSV - Sparta, NAC - De Graafschap. zo 17/09: NEC - Fortuna S, RBC - FC Groningen, FC Utrecht - FC Twente, AZ - Ajax, Vitesse - RKC.

speelronde 6

vr 22/09: Ajax - RBC. za 23/09: Fortuna S - Vitesse. zo 24/09: NAC - Willem II, RKC - NEC, FC Twente - De Graafschap, FC Groningen - FC Utrecht.

speelronde 7

za 30/09: FC Twente - Fortuna S. zo 01/10: Roda JC - AZ, Sparta - Willem II, FC Groningen - PSV, De Graafschap - Feyenoord, Vitesse - FC Utrecht. ma 02/10: SC Heerenveen - Ajax.

speelronde 8

za 13/10: AZ - NAC. za 14/10: SC Heerenveen - RKC, PSV - NEC, Willem II - FC Utrecht, Roda JC - FC Groningen. zo 15/10: Feyenoord - Sparta, RBC - De Graafschap, Vitesse - Ajax.

speelronde 9

vr 20/10: Ajax - Roda JC. za 21/10: Feyenoord - SC Heerenveen, De Graafschap - Willem II, FC Twente - Sparta. zo 22/10: AZ - Vitesse, FC Groningen - Fortuna S, FC Utrecht - RBC, RKC - PSV.

speelronde 10

vr 27/10: AZ - FC Twente, Fortuna S - NAC. za 28/10: SC Heerenveen - De Graafschap. zo 29/10: PSV - Ajax, NEC - Willem II, FC Utrecht - Feyenoord, Sparta - FC Groningen, Roda JC - RKC.

inhaal

wo 01/11: RKC - FC Utrecht, PSV - Vitesse, Roda JC - Fortuna S, SC Heerenveen - Sparta, NEC - De Graafschap. do 02/11: Feyenoord - RBC.

speelronde 11

za 04/11: FC Twente - PSV, NAC - NEC. zo 05/11: De Graafschap - Vitesse, Willem II - Ajax, RBC - Fortuna S, Feyenoord - Roda JC, FC Utrecht - Sparta, FC Groningen - AZ.

speelronde 12

vr 10/11: RBC - Willem II. za 11/11: Fortuna S, - RKC. zo 12/11: FC Twente - NAC, PSV - Feyenoord, Roda JC - SC Heerenveen, Sparta - NEC, Vitesse - FC Groningen, Ajax - De Graafschap, AZ - FC Utrecht.

speelronde 13

vr 17/11: Roda JC - FC Utrecht. za 18/11: Willem II - FC Twente, Vitesse - RBC, Fortuna S - AZ, SC Heerenveen - PSV. zo 19/11: RKC - De Graafschap, NAC - Ajax, NEC - Feyenoord.

speelronde 14

za 25/11: AZ - Sparta, De Graafschap - Fortuna Sittard, RBC - Roda JC. zo 26/11: PSV - NAC, FC Twente - FC Groningen, FC Utrecht - Ajax, NEC - SC Heerenveen, Feyenoord - Willem II.

inhaal

di 28/11: Roda JC - Vitesse. wo 29/11: Sparta - Feyenoord, SC Heerenveen - AZ, NAC - RBC. do 30/11: Ajax - RKC.

speelronde 15

vr 01/12: Roda JC - PSV. za 02/12: Willem II - AZ, Fortuna S - FC Utrecht. zo 03/12: Feyenoord - NAC, RKC - FC Groningen, NEC - FC Twente, Sparta - De Graafschap, Ajax - SC Heerenveen.

speelronde 16

vr 08/12: RKC - FC Twente. za 09/12: Roda JC - Willem II, PSV - RBC, Fortuna S - Sparta, De Graafschap - FC Groningen, AZ - NEC. zo 10/12: FC Utrecht - NAC, Feyenoord - Ajax, Vitesse - SC Heerenveen.

inhaal

di 12/12: FC Twente - Roda JC. wo 13/12: Sparta - NAC, Vitesse - AZ, Fortuna S - Feyenoord, SC Heerenveen - Willem II.

speelronde 17

za 16/12: NAC - Vitesse, Willem II - Fortuna S. zo 17/12: RKC - Sparta, RBC - SC Heerenveen, NEC - Roda JC, FC Groningen - Feyenoord, De Graafschap - FC Utrecht, AZ - PSV, Ajax - FC Twente.

inhaal

wo 20/12: FC Utrecht - RKC, Feyenoord - Vitesse, Willem II - NEC. do 21/12: FC Groningen - SC Heerenveen, PSV - Fortuna S, RBC - FC Twente.

speelronde 18

wo 31/01: Vitesse - NAC, Fortuna S - Roda JC, SC Heerenveen - Feyenoord, PSV - FC Groningen, Willem II - Sparta, NEC - RBC.

do 01/02: De Graafschap - Ajax.

speelronde 19

do 01/02: De Graafschap - Ajax. za 03/02: RBC - RKC, Roda JC - NAC, SC Heerenveen - FC Utrecht. zo 04/02: FC Groningen - Ajax, Vitesse - NEC, Fortuna S - De Graafschap, FC Twente - Willem II, AZ - Feyenoord, Sparta - PSV.

speelronde 20

vr 09/02: De Graafschap - SC Heerenveen.

za 10/02: Roda JC - RBC, PSV - AZ, NAC - FC Twente. zo 11/02: FC Utrecht - NEC, Ajax - Willem II, Feyenoord - FC Groningen, RKC - Vitesse.

speelronde 21

vr 16/02: Fortuna S - Ajax. za 17/02: RBC - AZ, NAC - PSV. zo 18/02: FC Groningen - FC Twente, FC Utrecht - De Graafschap, Sparta - RKC.

speelronde 22

vr 23/02: NEC - Sparta, Willem II - SC Heerenveen. za 24/02: AZ - Roda JC, FC Twente - Vitesse, RKC - Fortuna S. zo 25/02: Feyenoord - PSV, Ajax - FC Utrecht, FC Groningen - NAC.

speelronde 23

vr 02/03: RKC - NAC, SC Heerenveen - FC Groningen. za 03/03: PSV - Roda JC, Willem II - De Graafschap. zo 04/03: RBC - Ajax, NEC - AZ, Sparta - FC Twente, Vitesse - Feyenoord, FC Utrecht - Fortuna S.

speelronde 24

vr 09/03: SC Heerenveen - Roda JC. za 10/03: Fortuna S - RBC, FC Twente - NEC, De Graafschap - Sparta, AZ - RKC. zo 11/03: Willem II - Feyenoord, FC Utrecht - Vitesse.

speelronde 25

vr 16/03: RBC - Vitesse. za 17/03: AZ - Fortuna S, NAC - SC Heerenveen, Roda JC - De Graafschap. zo 18/03: PSV - FC Utrecht, Feyenoord - FC Twente, NEC - FC Groningen, Ajax - Sparta, RKC - Willem II.

speelronde 26

za 31/03: SC Heerenveen - RBC, NAC - Fortuna S, PSV - FC Twente, AZ - De Graafschap, Willem II - Roda JC. zo 01/04: Sparta - FC Utrecht, FC Groningen - Vitesse, NEC - Ajax, RKC - Feyenoord.

speelronde 27

vr 06/04: FC Utrecht - AZ. za 07/04: SC Heerenveen - NEC, De Graafschap - RBC, FC Twente - RKC, Vitesse - Willem II. zo 08/04: NAC - Feyenoord, FC Groningen - Roda JC, Sparta - Fortuna S, Ajax - PSV.

speelronde 28

za 14/04: Feyenoord - De Graafschap, AZ - FC Groningen, RBC - Sparta, Fortuna S - NEC, RKC - SC Heerenveen. zo 15/04: Vitesse - PSV, FC Twente - FC Utrecht. ma 16/04: Roda JC - Ajax, Willem II - NAC.

speelronde 29

vr 20/04: PSV - RKC. za 21/04: SC Heerenveen - Fortuna S, NAC - AZ, Roda JC - Sparta. zo 22/04: Feyenoord - NEC, De Graafschap - FC Twente, FC Groningen - RBC,FC Utrecht - Willem II, Ajax - Vitesse.

speelronde 30

vr 27/04: Ajax - NAC. za 28/04: Willem II - PSV, Vitesse - De Graafschap, Fortuna S - FC Groningen, FC Twente - AZ. zo 29/04: Sparta - SC Heerenveen, Roda JC - Feyenoord, RBC - FC Utrecht, NEC - RKC.

speelronde 31

do 03/05: RKC - Ajax. za 05/05: Vitesse - Roda JC, FC Twente - RBC, PSV - SC Heerenveen, AZ - Willem II. zo 06/05: NAC - FC Utrecht, Feyenoord - Fortuna S, FC Groningen - Sparta, De Graafschap - NEC.

speelronde 32

vr 11/05: RBC - PSV. za 12/05: Willem II - FC Groningen, De Graafschap - RKC, Fortuna S - FC Twente, SC Heerenveen - Vitesse.

zo 13/05: NEC - NAC, Ajax - Feyenoord, Sparta - AZ, FC Utrecht - Roda JC.

speelronde 33

zo 20/05: AZ - Heerenveen, Groningen - RKC, FC Twente - Ajax, Feyenoord - FC Utrecht, NAC - Sparta, PSV - De Graafschap, Roda JC - NEC, Vitesse - Fortuna S, Willem II - RBC.

speelronde 34

zo 27/05: De Graafschap - NAC, FC Utrecht - FC Groningen, Fortuna S - Willem II, NEC - PSV, RBC - Feyenoord, RKC - Roda JC, SC Heerenveen - FC Twente, Sparta - Vitesse, Ajax - AZ.

PROGRAMMA EERSTE DIVISIE

speelronde 1

za 19/08: Veendam - Go Ahead, Telstar - Excelsior, ADO Den Haag - TOP, Helmond Sport - Dordrecht'90, Heracles - Haarlem, VVV - FC Volendam, MVV - FC Den Bosch. ma 21/08: FC Zwolle - Emmen, Eindhoven - Cambuur.

speelronde 2

za 26/08: Go Ahead - VVV, Emmen - Veendam, Haarlem - Eindhoven, Dordrecht'90 - Heracles, Excelsior - MVV, Cambuur - FC Zwolle, TOP - Helmond Sport, FC Volendam - Telstar. zo 27/08: FC Den Bosch - ADO Den Haag.

speelronde 3

ma 04/09: Veendam - Cambuur, Telstar - Go Ahead, Heracles - Helmond Sport, Eindhoven - Dordrecht'90, MVV - FC Volendam, VVV - Emmen, FC Zwolle - Haarlem, ADO Den Haag - Excelsior, FC Den Bosch - TOP.

speelronde 4

za 09/09: Go Ahead - FC Den Bosch, Emmen - ADO Den Haag, Dordrecht'90 - VVV, TOP - Eindhoven, Helmond Sport - Veendam, Heracles - FC Zwolle, Cambuur - MVV.

zo 10/09: Haarlem - Telstar. di 12/09: FC Volendam - Excelsior.

speelronde 5

za 16/09: Veendam - Dordrecht'90, ADO Den Haag - Go Ahead, FC Den Bosch - FC Volendam, Excelsior - TOP, VVV - Haarlem, FC Zwolle - Helmond Sport, MVV - Emmen. zo 10/09: Telstar - Cambuur. ma 18/09: Eindhoven - Heracles.

speelronde 6

ma 25/09: Heracles - VVV, Go Ahead - FC Volendam, Emmen - Excelsior, Dordrecht'90 - MVV, Helmond Sport - Telstar, Eindhoven - BV Veendam, TOP - FC Zwolle, Cambuur - FC Den Bosch.

speelronde 7

za 30/09: Veendam - Heracles, Telstar - Dordrecht'90, ADO Den Haag - Cambuur, FC Den Bosch - Emmen, MVV - Haarlem, VVV - Helmond Sport, FC Zwolle - Eindhoven, FC Volendam - TOP. ma 02/10: Excelsior - Go Ahead. zo 08/10: Haarlem - ADO Den Haag.

speelronde 8

za 14/10: Go Ahead - MVV, Emmen - Telstar, Haarlem - Veendam, Dordrecht'90 - FC Zwolle, Heracles - TOP, Cambuur - VVV. zo 15/10: FC Volendam - ADO Den Haag. ma 16/10: Helmond Sport - Eindhoven, Excelsior - FC Den Bosch.

speelronde 9

ma 23/10: Go Ahead - TOP, Veendam - FC Zwolle, Telstar - Heracles, ADO Den Haag - Dordrecht'90, FC Den Bosch - Haarlem, FC Volendam - Emmen, VVV - Eindhoven, MVV - Helmond Sport, Excelsior - Cambuur.

speelronde 10

za 28/10: Emmen - Go Ahead, Haarlem - Excelsior, Dordrecht'90 - FC Den Bosch, Helmond Sport - ADO Den Haag, Heracles - MVV, Eindhoven - Telstar, TOP - Veendam, FC Zwolle - VVV, Cambuur - FC Volendam.

speelronde 11

04/11: Go Ahead - Cambuur, Emmen - TOP, Telstar - FC Zwolle, ADO Den Haag - Heracles, FC Den Bosch - Helmond Sport, VVV - Veendam, MVV - Eindhoven, FC Volendam - Haarlem. ma 06/11: Excelsior - Dordrecht'90.

speelronde 12

za 11/11: BV Veendam - Telstar, Haarlem - Go Ahead, Dordrecht'90 - FC Volendam, Helmond Sport - Excelsior, Heracles - FC Den Bosch, Eindhoven - ADO Den Haag, TOP - VVV, FC Zwolle - MVV, Cambuur - Emmen.

speelronde 13

za 18/11: Go Ahead - Dordrecht'90, Emmen - Haarlem, Telstar - VVV, FC Den Bosch - Eindhoven, Excelsior - Heracles, Cambuur - TOP, MVV - Veendam, FC Volendam - Helmond Sport. zo 19/11: ADO Den Haag - FC Zwolle.

speelronde 14

za 25/11: Veendam - ADO Den Haag, Haarlem - Cambuur, Dordrecht'90 - Emmen, Heracles - FC Volendam, TOP - Telstar, VVV - MVV, Helmond Sport - Go Ahead, Eindhoven - Excelsior. ma 27/11: FC Zwolle - FC Den Bosch

speelronde 15

za 02/12: Go Ahead - Heracles, Emmen - Helmond Sport, Haarlem - TOP, ADO Den Haag - VVV, FC Den Bosch - Veendam, Cambuur - Dordrecht'90, MVV - Telstar, FC Volendam - Eindhoven. ma 04/12: Excelsior - FC Zwolle.

speelronde 16

za 09/12: Veendam - FC Volendam, Dordrecht'90 - TOP, Heracles - Cambuur, VVV - Excelsior. zo 10/12: Telstar - FC Den Bosch. ma 11/12: FC Zwolle - Go Ahead, Helmond Sport - Haarlem, Eindhoven - Emmen, MVV - ADO Den Haag.

speelronde 17

za 16/12: Emmen - Heracles, Haarlem - Dordrecht'90, ADO Den Haag - Telstar, TOP - MVV, FC Den Bosch - VVV, Excelsior - Veendam, Cambuur - Helmond Sport, Go Ahead - Eindhoven, FC Volendam - FC Zwolle.

speelronde 18

za 27/01: Go Ahead - Veendam, Emmen - FC Zwolle, Haarlem - Heracles, Dordrecht'90 - Helmond Sport, FC Den Bosch - MVV, Excelsior - Telstar, Cambuur - Eindhoven, FC Volendam - VVV. zo 28/01: TOP - ADO Den Haag.

speelronde 19

za 03/02: Veendam - Emmen, Telstar - FC Volendam, Helmond Sport - TOP, Heracles - Dordrecht'90, FC Zwolle- Cambuur, Eindhoven - Haarlem, MVV - Excelsior, VVV - Go Ahead. zo 04/02: ADO Den Haag - FC Den Bosch.

speelronde 20

za 10/02: Go Ahead - Telstar, Emmen - VVV, Haarlem - FC Zwolle, Dordrecht'90 - Eindhoven, Cambuur - Veendam, FC Volendam - MVV. zo 11/02: TOP - FC Den Bosch.

ma 12/02: Helmond Sport - Heracles, Excelsior - ADO Den Haag.

speelronde 21

za 17/02: Veendam - Haarlem, Telstar - Emmen, ADO Den Haag - FC Volendam, FC Den Bosch - Excelsior, Eindhoven - Helmond Sport, TOP - Heracles, VVV - Cambuur, FC Zwolle - Dordrecht'90, MVV - Go Ahead.

speelronde 22

vr 23/02: Helmond Sport - FC Zwolle, TOP - Excelsior. za 24/02: Emmen - MVV, Haarlem - VVV, Dordrecht'90 - Veendam, Cambuur - Telstar. zo 25/02: Go Ahead - ADO Den Haag, FC Volendam - FC Den Bosch.

ma 26/02: Heracles - Eindhoven.

speelronde 23

za 03/03: Veendam - Helmond Sport, ADO Den Haag - Emmen, FC Den Bosch - Go Ahead, Excelsior - FC Volendam, VVV - Dordrecht'90, MVV - Cambuur. zo 04/03: Telstar - Haarlem. ma 05/03: FC Zwolle - Heracles, Eindhoven - TOP.

speelronde 24

za 10/03: Go Ahead - Excelsior, Emmen - FC Den Bosch, Haarlem - MVV, Dordrecht'90 - Telstar, Helmond Sport - VVV, Eindhoven - FC Zwolle, TOP - FC Volendam, Cambuur - ADO Den Haag. ma 12/03: Heracles - Veendam.

speelronde 25

za 17/03: Veendam - Eindhoven, Telstar - Helmond Sport, ADO Den Haag - Haarlem, FC Den Bosch - Cambuur, Excelsior - Emmen, MVV - Dordrecht'90, VVV - Heracles, FC Zwolle - TOP, FC Volendam - Go Ahead.

speelronde 26

za 31/03: Emmen - Eindhoven, Haarlem - Helmond Sport, ADO Den Haag - MVV, Excelsior - VVV, TOP - Dordrecht'90, Cambuur - Heracles, FC Volendam - Veendam, Go Ahead - FC Zwolle. ma 02/04: FC Den Bosch - Telstar.

speelronde 27

za 07/04: Veendam - Excelsior, Dordrecht'90 - Haarlem, Helmond Sport - Cambuur, Eindhoven - Go Ahead, FC Zwolle - FC Volendam, MVV - TOP, VVV - FC Den Bosch. zo 08/04: Telstar - ADO Den Haag. ma 09/04: Heracles - Emmen.

speelronde 28

za 14/04: Veendam - VVV, Haarlem - FC Volendam, Dordrecht'90 - Excelsior, Helmond Sport - FC Den Bosch, Heracles - ADO Den Haag, Eindhoven - MVV, TOP - Emmen, FC Zwolle- Telstar, Cambuur - Go Ahead.

speelronde 29

za 21/04: Go Ahead - HFC, Emmen - Cambuur, Telstar - Veendam, ADO Den Haag - Eindhoven, FC Den Bosch - Heracles, Excelsior - Helmond Sport, MVV - FC Zwolle, VVV - TOP, FC Volendam - Dordrecht'90.

speelronde 30

za 28/04: Veendam - MVV, Haarlem - Emmen, Dordrecht'90 - Go Ahead, Helmond Sport - FC Volendam, TOP - Cambuur, Heracles - Excelsior, VVV - Telstar, Eindhoven - FC Den Bosch. zo 29/04: FC Zwolle- ADO Den Haag

speelronde 31

za 05/05: Go Ahead - Helmond Sport, Emmen - Dordrecht'90, Telstar - TOP, ADO Den Haag - Veendam, FC Den Bosch - FC Zwolle, Excelsior - Eindhoven, FC Volendam - Heracles, Cambuur - Haarlem, MVV - VVV.

speelronde 32

vr 11/05: VVV - ADO Den Haag. za 12/05: Veendam - FC Den Bosch, Telstar - MVV, Dordrecht'90 - Cambuur, Helmond Sport - Emmen, Heracles - Go Ahead, Eindhoven - FC Volendam, FC Zwolle- Excelsior, TOP - Haarlem.

speelronde 33

za 19/05: Emmen - FC Volendam, Haarlem - FC Den Bosch, Dordrecht'90 - ADO Den Haag, Helmond Sport - MVV, Heracles - Telstar, Eindhoven - VVV, TOP - Go Ahead, FC Zwolle - Veendam, Cambuur - Excelsior.

speelronde 34

za 26/05: Go Ahead - Emmen, Veendam - TOP, Telstar - Eindhoven, ADO Den Haag - Helmond Sport, FC Den Bosch - Dordrecht'90, Excelsior - Haarlem, FC Volendam - Cambuur, MVV - Heracles, VVV - FC Zwolle.

KNVB BEKER

di 08/08 t/m di 30/08: poulewedstrijden

do 21/09: knock out A

do 19/10: knock out B

do 25/01: achtste finales

vr 26/01: achtste finales

za 27/01: achtste finales

di 06/02: kwartfinales

wo 07/02: kwartfinales

do 08/02: kwartfinales

wo 11/04: halve finales

do 24/05: finale

CHAMPIONS LEAGUE

di 08/08 en wo 23/08: 3de voorronde

di 12/09 en wo 13/09: poulewedstrijden

di 19/09 en wo 20/09: poulewedstrijden

di 26/09 en wo 27/09: poulewedstrijden

di 17/10 en wo 18/10: poulewedstrijden

di 24/10 en wo 25/10: poulewedstrijden

di 07/11 en wo 08/11: poulewedstrijden

di 21/11 en wo 22/11: poulewedstrijden

di 05/12 en wo 06/12: poulewedstrijden

di 13/02 en wo 14/02: 2de ronde

di 20/02 en wo 21/02: 2de ronde

di 06/03 en wo 07/03: 2de ronde

di 13/03 en wo 14/03: 2de ronde

di 03/04 en wo 04/04: kwartfinales

di 17/04 en wo 18/04: kwartfinales, returns

wo 02/05 en do 03/05: halve finales

wo 09/05 en do 10/05: halve finales, returns

wo 23/05: finale

UEFA CUP

do 10/08 en do 24/08: voorronde

do 14/09: 1ste ronde

do 28/09: 1ste ronde returns

do 26/10: 2de ronde

do 09/11: 2de ronde, returns

do 23/11: 3de ronde

do 07/12: 3de ronde, returns

do 15/02: achtste finales

do 22/02: achtste finales, returns

do 08/03: kwartfinales

do 15/03: kwartfinales, returns

do 05/04: halve finales

do 19/04: halve finales, returns

do 17/05: finale

NEDERLANDS ELFTAL

WK-kwalificatie

za 02/09: Nederland-Ierland

za 07/10: Cyprus-Nederland

wo 11/10: Nederland-Portugal

za 24/03: Andorra-Nederland

wo 28/03: Portugal-Nederland

wo 25/04: Nederland-Cyprus

za 02/06: Estland-Nederland

01/09: Ierland-Nederland

05/09: Nederland-Estland

06/10: Nederland-Andorra

Deel dit artikel