Uw profiel is aangemaakt

U heeft een e-mail ontvangen met een activatielink. Vergeet niet binnen 24 uur uw profiel te activeren. Veel leesplezier!

ARC spant kroon bij volksverhuizing

Home

SAMENSTELLING: ROY KNOPPERT

AMSTERDAM - Van club wisselen blijft voor een voetballer in de top van het amateurvoetbal een lucratieve bezigheid. Ook deze zomer maakte de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal weer een kleine volksverhuizing door.

Bij 42 topclubs deden zich ruim 465 mutaties voor, gemiddeld elf per club. Een groot aantal, maar toch altijd nog minder dan vorig seizoen toen een record-aantal van 523 spelers rouleerden. De meeste transfers werden dit jaar genoteerd in de hoofdklasse A (182), gevolgd door de hoofdklasse B (168) en de hoofdklasse C (115).

De meeste verschuivingen waren bij ARC: twintig. Een compleet elf-tal vertrok. Het verlies werd gecompenseerd met de komst van negen nieuwelingen. Scheveningen en Spakenburg deden met negentien mutaties amper onder voor ARC: negen spelers kwamen en tien spelers gingen. Het rustigst bleef het in Volendam. Niemand vertrok, terwijl van de betaalde tak twee spelers overkwamen.

Hoofdklasse A

Achilles Veen

Gekomen: Michel Baas (Madese Boys), Peter van Erk (Good Luck), Aldo Mastromatteo (WVO), Joey Mulders (BVV), Arjan Nieuwkoop (RKC 2), Walter van Ommeren (SHO), Maurice Schilten (terug na studie in Verenigde Staten).

Vertrokken: Hans Jonker (tweede team), René Pagie (WSC), Franois Pagie (Baardwijk), Manuel Brospenning (DESK), Foppe Gouman (naar Limburg)

Trainer: Ad Bakker (vijfde seizoen).

ARC

Gekomen: Mark Jansen (Quick Boys), Fabian Gelderblom (Sparta), Ard en Remco Blok (beiden Jodan Boys), Ralph Boonstoppel (Be Fair), Wim Westenberg (DEVJO), Arthur van Orssagen (UVS), Marcel Braam (KRV), Fred Admiraal (RKFC Volendam).

Vertrokken: Marco Dijkhuizen (SJC), Albert Kooy (Nieuwkoop), Dwight Blackson (SVV/SMC), Steve Kuils (De Bataven), Danny Kuppen (TONEGIDO), Kenneth Braaf (Katwijk), Edwin Verheul (Quick H), Sander Pieterse, Marco Parninussa (beiden Alphense Boys), Marcel de Jong (Ter Leede), Edmund Vriesde (FC Lisse).

Trainer: Willem Berckenkamp (tweede team ARC).

ASWH

Gekomen: Jacco Hessing, Vincent Goossens (beiden Papendrecht), Marnix van der Steen, René Amesz, Richard Bloos (allen Dordrecht'90), Jan Verveer (Alblasserdam), Roël Gorré (Willem II), Marcel Dijkstra (eigen jeugd), Kolo Mulbah (Liberia).

Vertrokken: Izaük Verhoeven (Strijen), Arjan Otto (Rijsoord), Ronald Hartsema (Barendrecht), Wietze Maandag (Be Quick'28).

Trainer: Arie Romijn (Papendrecht).

Excelsior M

Gekomen: Peter Bos, Cees Starmans, Remco Sonneveld (allen B-selectie), Dave Vermaas (eigen jeugd), Danny Doesburg (Sporting Lodewijk Pioniers), Manuel Monteiro (Zwart Wit'28), Paolo Jorge Mendonca (Dordrecht'90), Hans Jörgen Nicola (Excelsior R 2).

Vertrokken: Ruud den Engelsman (VDL), Melvin Illidge, Dennis van Eck (beiden MVV'27), Dennis Dekker (Hermes DVS), Ian Bell, Leon Solognier, Martin de Heer (allen B-selectie).

Trainer: Mark Nijssen (tweede seizoen).

Groote Lindt

Gekomen: Jos van Eck (Rozenburg), Rodney Beuk, Marco Bley (beiden Zwijndrecht), Jeroen Kok (Dubbeldam), Danny Buijink, Laurens Kuys, Mohamed Belahcen (allen Dordrecht'90), Erwin de Ruiter, Steven Kroon) (beiden Hardinxveld), Arnoud Jongen (Scheveningen), El Ouardi El Farh (TOGR).

Vertrokken: Floor van Rijsbergen (Sliedrecht), Mark van Lith, Virgie Belibas (beiden ZPC'97).

Trainer: Peter de Haan ('s-Gravenzandse SV).

Hoek

Gekomen: Peter Boerjan (Maldegem/Bel), Ad Gladdines (Veere), Hubert van den Hemel (Terneuzen), Bram Steenkiste (Eeklo/Bel), Dave Gijsel (Haasdonk/Bel), Danny Klokgieter (Philippine), Marc Minnaert (NAC).

Vertrokken: Peter Nieskens, Peter Harteveld (beiden Terneuzen), Bendeikt en Serge van de Walle (beiden België).

Trainer: Adriaan Nieuwehuyse (Kruiningen).

Katwijk

Gekomen: Kenneth Braaf (ARC), Bjën Raven (PEC Zwolle), Peter van Duijn (Rijnsburgse Boys), Marcus Keane (HVV), Paul Jansen (ADO Den Haag am.), Ronald van Delft (DEVJO), Remco van der Kooy (Blauw Zwart).

Vertrokken: Toine l'Ami (Ter Leede), Geoffrey Tetro, Jan Lijst (beiden DEVJO), Rob Teeuwisse (Quick H), Stefan Roodakkers (Rijnsburgse Boys).

Trainer: Bob Kootwijk (tweede seizoen).

Kozakken Boys

Gekomen: Edwin van Zwieteren (SC Feyenoord), Remco van Keeken, André Hordijk (beiden SHO), Patrick Vuurens (Meerkerk), Dennis Wijsbroek (Zwaluwen Vl), Patrick Leijtens (Strijen).

Vertrokken: Johan van der Werff (Sparta), Jacco van Oord (Roda Boys), Frenk van der Kley (Quick Boys), Johan Bruggeman (LRC).

Trainer: Danny Molendijk (tweede seizoen).

Ter Leede

Gekomen: Toine l'Ami (Katwijk), Marcel de Jong (ARC), Richard Boekestijn (Telstar jeugd), Thomas Waasdorp (FC Lisse).

Vertrokken: Martin Rog (KRV).

Trainer: Arie Lagendijk (tweede seizoen).

FC Lisse

Gekomen: Alberd Faassen (Bloemendaal), Edmund Vriesde (ARC), Murat Bke (Ripperda), Robin Kant (SMS), Hillaire van Leeuwen (B-selectie), Barry Dubbeldeman (Feyenoord 2).

Vertrokken: Peter Wubben (Alphense Boys), Rocky Pitti (Noordwijk), Marco Kleijn (Quick Boys), Arnold Vermeulen (stopt), Bert van Duyvenbode (Stormvogels), Harry Wiebenga (onbekend), Jerry Simons (Sparta).

Trainer: Ted Immers (tweede seizoen).

Noordwijk

Gekomen: Rocky Pitti (FC Lisse), Jeffrey de Jong (Haarlem), Johan Hulsebosch, Cees Brouwer (beiden SJC), Ivo Karremans (SVLV), Hein van Heek (UDO).

Vertrokken: Marco Ruwaard (KRV), Richard Wijkhuizen (VVM), Maickel Verver (Lugdunum).

Trainer: Ruud Bröring (vierde seizoen).

Quick Boys

Gekomen: Guido Smits, Jürgen Faerber (beiden ADO Den Haag bvo), Raymond Flaton (VCS), Marco Kleijn (FC Lisse), Martin van Beelen, Wilbert Star, Hans van Vliet (allen Valken'68), Frenk van der Kley (Kozakken Boys).

Vertrokken: Kees van Duyn, Nico Guyt (beiden KRV), Walter de Kievit (UVS), Mimoen Tiberkanine (Rijnsburgse Boys), Mark Jansen (ARC), Martin Steenvoorden (AFC).

Trainer: Cees Tempelaar (VCS).

Rijnsburgse Boys

Gekomen: Laurent Aalbersberg, Alain Campfers (beiden Feyenoord 2), Raymond Bennekers (UVS), Stefan Roodakkers (Katwijk), Norbert van Lochem, Rob Lentz (beiden DEVJO), Lennert Hegie (RVC), Mimoen Tiberkanine (Quick Boys), Bernard Borst, Robert Klein, Bastiaan de Mooi (allen eigen jeugd).

Vertrokken: Patrick Kamperveen (Alphense Boys), Frank Mllers (Zevenhoven), Leon Vonk (KRV), Peter van Duijn (Katwijk).

Trainer: Henk Wisman (Quick Boys).

Scheveningen

Gekomen: Mark Moen (Helmond Sport), Jochem Verbaan (DEVJO), Danny van der Krogt (Barendrecht), Dennis Roerade, Wim Bordewijk (beiden ADO Den Haag am.), Niels Schuurman (PEC Den Haag), Ibe Haytema (Blauw Wit'34), John Baven, Richard Tetteroo (beiden ADO Den Haag bvo).

Vertrokken: Albert Spaans (Quick H), Albert en René van Oosten, Kevin Braber (allen Kranenburg), Sander van Aalst, Jimmy Charit, Paul Droppert (allen VIOS), Kenneth Wezer (VCS), Frans Danen (ADO Den Haag), Aydin Uluc (RKAVV).

Trainer: Cock Jol (tweede seizoen).

Hoofdklasse B

Barendrecht

Gekomen: Johan Fokkens, Lars van Delzen, Ali Lesteluhu (allen Slikkerveer), Sander Rijsdijk, Ton Stam (beiden SC Feyenoord), Pieter Vermaas (Zwaluwen'30), Ronald Hartsema (ASWH).

Vertrokken: Mario Trputac (Zwart Wit'28), Patrick Thijsen (Hermes DVS), Danny van der Krogt (Scheveningen), Dennis van der Ree (FC Utrecht).

Trainer: Ronald Klinkenberg (Slikkerveer).

Bennekom

Gekomen: Remco Bos (DVC'26), Edwin van Ginkel (Advendo'57), Michel Fluit, Jasper Jügers (beiden tweede team), Klaas Vink (SC Heracles), Wouter van den Berg (Vitesse 2).

Vertrokken: Lombongo Americo (Portugal), Steven Verschuur (DTS'35), Huib van Egdom (tweede team), Remond Jager (Arnhemse Boys), Camil Jager (De Treffers), Igor Dijkers (GVC), Sander Witvliet (AFC), Georgio van der Pijl (Huizen).

Trainer: Adrie Hazeleger (Advendo'57).

Capelle

Gekomen: Arne van Gelder, Robert de Heer (beiden Spirit), Wendel Hiwat (Dordrecht'90), Arno van der Horst (Zwart Wit'28), Serge Posthoorn (Steeds Volharden), Niels Rooder, Gary Smits (beiden SVV), Juan van Vliet (Leonidas).

Vertrokken: Peter Boudesteijn (DOTO), Abderrahim Houmaine (DCV), Peter Meijboom (DRL), Istvan Takats (De Zwerver).

Trainer: René Vermunt (tweede seizoen).

DOVO

Gekomen: Edward Syahailatua (Dordrecht'90), Jeroen Hendriks (FC Utrecht), Rienk Bonnier (Oosterbeek), Richard van Kooten, Kees van Loenen, Joost Versteeg (allen eigen jeugd), Teus Wenneker (Veenendaal).

Vertrokken: Gert van Ginkel (gestopt), Kees van Rijswijk (VRC), Wim van Silfhout (De Panter), Bert van Steeg, Henry van der Craats (beiden B-selectie).

Trainer: Rob McDonald (FC Zwolle 2).

GVVV

Gekomen: Bart Broeder (Huizen), Alfred Knippenberg (FC Zwolle), Frank van de Haar (Renswoude), Michael Tulen (Lunteren), Scott Beijer, Jacco van Spanje (beiden eigen jeugd).

Vertrokken: Jelle Goes (gestopt), Carlos Aalbers (gestopt), Mark van Wijk studie), Marco de Jager (Merino's).

Trainer: Hennie de Man (DTS'35).

Huizen

Gekomen: Pascal Jongsma (RKFC Volendam), Maarten Stekelenberg (Argon), Orpheo Keizerweerd (Murcia/Spa), Neil Henry, Mohamed Akachar (beiden Blauw Wit), Georgio van der Pijl (Bennekom), Guy Dekker ('t Gooi), Renzo Wiemer (Zeeburgia), Harib El-Mhassani (KHC), Gerard Scheunhage (FC Hilversum).

Vertrokken: Ronald van Vark (Fortius), Jerry de Koning (Ajax am.), Alex Kroes, Dennis te Kloese (beiden Zuidvogels), Bart Broeder (GVVV), Pascal Rokebrand (BFC), Eric van der Greft (Loosdrecht), Jerry Borius (onbekend).

Trainer: Rien Hillebrand (tweede seizoen).

Marken

Gekomen: Erik van Geemen, Denny van Wijngaarden (beiden Hollandia), Richard de Graaf (KBV), Jeroen Maat (EVC), Marco van Gaalen (Schellingwoude), Hein-André Zondervan (Monnickendam).

Vertrokken: Michel Keetman (Blauw Wit), Arno Waaksma (Purmestein), Tony Fens (IVV).

Trainer: Rowdy Bakker (derde seizoen).

SHO

Gekomen: Glenn Brown, Dino Lima, Roy van Duppen, Jean-Paul Martinot (allen Rozenburg), Peter Haan (Smitshoek), Jerme Hostmann (Papendrecht), Steven Linger (BZC'95), Nees Maksutay (HOV), Frank de Pender (Spijkenisse), Brian Witteling (Zwaluwen Vl.).

Vertrokken: Remco van Keeken, André Hordijk (beiden Kozakken Boys), Walter van Ommeren (Achilles Veen), Rob ten Oever (Leonidas), Martin Schouten (SC Feyenoord), Bernard van der Steen ('s-Gravendeel), Adil Fertoute (Kapelle).

Trainer: Beb van der Heijden (Barendrecht).

Spakenburg

Gekomen: Marco Verhoeven (Rheden), Gert-Peter de Gunst (Be Quick'28), Arjan Louwen (Elburger SC), Niels Creutzberg (Holland), Alexander Bergeik (FC Utrecht 2), Rob Koelewijn (Flevo Boys), Richard Pieterse (eigen jeugd), Menno van Appelen (VVV), Bennie Dekker (De Graafschap).

Vertrokken: ümer Tirgil (Apeldoorn), Lodewijk de Kruif (Beerschot/Bel), Marcel Hendriks (tweede team), Paul Lieftink (Go Ahead Eagles), Theo de Graaf (Sparta Nijkerk), John Kroon (SC Feijenoord), Jol Zwaan en Robert van de Berkt (beiden SDVB), Jeroen Gerritsen (Rheden), Wilfred Houwen (IJsselmeervogels).

Trainer: Simon Kistemaker (tweede seizoen).

Spijkenisse

Gekomen: Renato Hokke, Remco Steen (beiden Heerjansdam), Erik Ruts (Excelsior'20), Rob Vermeulen (FC Lisse), Niels van Hamburg (was gestopt), Patrick Frank Endt (eigen jeugd), Billy Fertuga (Zwarte Leeuw/Bel), Danny Groenenboom (Dordrecht'90).

Vertrokken: Marcel IJspelder ('s-Gravenzandse SV), Arjan van de Marel (OVV), Frank de Pender (SHO), Uriël Trustfull (SC Heerenveen).

Trainer: Wim Eilander (tweede seizoen).

Strijen

Gekomen: Bekim Bajraktari (Zwart Wit'28), Marcel Biemond (NSVV), Sander Baumler (Excelsior P), Goran Bogovac (Heerjansdam), Pim Feelders (GOZ), Relly Sakic (Sparta am.), Izak Verhoeven (ASWH), Ren Marges (eigen jeugd).

Vertrokken: Marco Dieleman (Stellendam), Cees van der Pligt, Rens Kamsteeg, Michiel Dubbeldam (allen Maasdam), Patrick Leijtens (Kozakken Boys).

Trainer: Arie van der Zouwen (ASWH).

Volendam

Gekomen: Paul Schilder, Richard Plat (beiden RKFC Volendam).

Vertrokken: niemand.

Trainer: Jan Molenaar (tweede team Volendam).

VVOG

Gekomen: Wilfred van den Hul (OWIOS), Sander Nijhuis (Hierden), James Okoli (FC Zwolle), Ralph Diertens (eigen jeugd).

Vertrokken: Koen Kuiken (voor studie naar Verenigde Staten), Sander Ekhart (Hierden), Johan Jan Snoek (gestopt).

Trainer: Dwight Lodeweges (derde seizoen).

Zwart Wit '28

Gekomen: Ben van Drunen (DRL), Mario Trputac (Barendrecht), Maurice Wijmans (SC Feyenoord), Alex Voortmeijer (Feyenoord 2), Benito Kenswill (PFC).

Vertrokken: Manuel Monteiro (Excelsior M), Bekim Bajraktari (Strijen), Arno van der Horst (Capelle), Khalid El Kalifi, Hille Tyrol (beiden HOV), Xander van der Veeke (FC Zwolle).

Trainer: Jack van den Berg (tweede seizoen).

Hoofdklasse C

ACV

Gekomen: Arne Joling (Borger), Edwin Kwakkel (DOS Kampen), Lucien Siahaya (tweede selectie), Henry Spijkerman (The Knickerbockers).

Vertrokken: Gert Dijkstra (FC Groningen), Peter Dijkstra (tweede selectie), Rindert Warnink (voor studie naar Zweden), Wiebe Weening (Harkemase Boys).

Trainer: Johan Zandstra (de laatste drie seizoenen niet actief, daarvoor ACV).

Be Quick'28

Gekomen: Jeroen Soppe (SC Genemuiden), Rogier Knoops (CSV'28), Martijn van Uffelen (FC Zwolle), Mark Kiel (DES), Ralf Rutten (Pax), Vincent Huisman (ZAC), Wietze Maandag (ASWH), Rogier van Tongeren, Arthur Herpel (beiden eigen jeugd), Sander Roege (Allemania Aachen/Dui), Wilco Stam, Remon Talen (beiden tweede team).

Vertrokken: Gert-Peter de Gunst (Spakenburg), Peter Huisman, Frank van Hoesel, Erik Fillet (allen Berkum), Sander Siebeling (Lochem).

Trainer: Ton Heimerikx (vijfde seizoen).

DOSK

Gekomen: Jeroen Nijenhuis (WHC), Erik Loritz (Roda Raalte), Frank Koenderman (FC Zwolle), Hakan Türk (Uhluspor), Remco van Lopik (DVS'33), Robin Broekhuizen (IJVV)

Vertrokken: Edwin Kwakkel (ACV), Jan Mulder sr., Henri Albers (beiden gestopt).

Trainer: Cees van Kooten (RKC).

Drachtster Boys

Gekomen: Jan Ruurd Koopmans, Hilbrand Rudolphy (beiden eigen jeugd), Gerben Prinsen (B-selectie), Ype Jansma (Oranje Nassau), Richard Zwarts (Duitsland), Marcel van Wijk (Emmen bvo), Klaas Johan Knevelman (SC Heerenveen jeugd), Sander Hartman (SC Cambuur).

Vertrokken: Rob Goossensen (PH), Jan de Vegt (gestopt), Johannes Miedema (ONT).

Trainer: Gerry Hamstra (jeugd Drachtster Boys).

Elburger SC

Gekomen: Marco Koren, Willem Vermaning (beiden FC Zwolle), Nabil Zoubir Sahraoui (Frankrijk), Reinier van de Veen (eigen jeugd).

Vertrokken: Arjan Louwen (Spakenburg), Bennie van Loenen (Alwin Kolthoorn (beiden 't Harde).

Trainer: Lucas Voorn (tweede seizoen).

Flevo Boys

Gekomen: Jeroen van den Berg (Tonego), Sander Bos (IJVV), Johan de Ruiter (CSV'28), Irwin Biljoen (Zwarte Schapen).

Vertrokken: Rob Koelewijn (Spakenburg).

Trainer: Wieb Rodenhuis (derde seizoen).

SC Genemuiden

Gekomen: Edwund Mijnheer (Rouveen), John van't Westeinde (FC Zwolle 2), John Schoenmaker (Olympia'28).

Vertrokken: Jeroen Soppe (Be Quick'28).

Trainer: Henk Hofstee (Spakenburg).

Harkemase Boys

Gekomen: Frans Hettema (Blauw Wit'34), Wiebe Weening (ACV), John Weening (Frisia), Menno van de Werff, Gerrit Henstra (beiden Broekster Boys), Tjipke Spinder (Surhuisterveen).

Vertrokken: Jan-Willem Dijkstra ('t Fean'58), Peter Bies (Kollum), Arne van Houten (Harkema Opeinde), Rob Bosch (Opende).

Trainer: Klaus Roosenburg (derde seizoen).

HZVV

Gekomen: Gerwin Rundervoort (Hoogeveen), Richard Tempelman (Dedemsvaart), Jordi Gort (SVBO).

Vertrokken: Geon Kerssies (Germanicus).

Trainer: Jan-Piet Bosma (Achilles'94).

SDCP

Gekomen: Benno Doorn, Dirk-Jan Beeftink (beiden jeugd Vitesse Arnhem), Coen de Jong (DVS'33).

Vertrokken: Mees Duits (stopt).

Trainer: Cor van Garderen (Veensche Boys).

Sparta N.

Gekomen: Theo de Graaf (Spakenburg), Ali Loukili (De Valleivogels), Wilco van Dusschoten, Jacco van Werkhoven, Dennis van Leuwen (allen NSC), Raecwich Slijngard, Moschin Loukili (beiden FC Utrecht 2), Ton Knevel (terug na studie), Mark Heymgartner (Verenigde Staten).

Vertrokken: Marco en Jacob Pieterse (beiden Hoevelaken), Tayfar Kahraman (Kayserispor/Tur), Marco Brouwer (gestopt).

Trainer: Henk van de Pol (tweede seizoen).

Urk

Gekomen: Evert Jan van Sloten, Jan Buter, Sjoerd Tol (allen tweede team), Teunis Kramer (eigen jeugd).

Vertrokken: Henri Romkes, Klaas-Hessel Kapitein, Cornelis Lens (allen tweede team), Wilbert Mazereeuw (derde team).

Trainer: Henny Spijkerman (tweede seizoen).

WHC

Gekomen: Michel Habets (SV Epe), Peter Hunnesteyn (SV 't Harde), Edwin Blok, Jamaal Lewis, Stefan van Oenen, Jeroen Ruiter (allen eigen jeugd), Dennis Postema (vierde team).

Vertrokken: Jeroen Nijenhuis (DOS Kampen).

Trainer: Kees van Pijkeren (tweede seizoen).

IJsselmeervogels

Gekomen: René Stemerdink (OSV), Pascal de Bruyn (Holland), Edwin Hofman (Lelystad), Jan Ruizendaal (Eemdijk).

Vertrokken: Pascal Verhoeve (Olympia), Celso dos Santos (onbekend), Jan Jaap Kooistra (DVS), Dennis Vos (BFC).

Trainer: Erik Assink (vierde seizoen).

Deel dit artikel