Bankencrisis

ING en ABN AMRO hard omlaag op beurs door zorgen om Credit Suisse

null Beeld REUTERS
Beeld REUTERS

ING en ABN AMRO zijn woensdag, net als andere Europese banken, flink onderuitgegaan op de beurs. Beleggers maken zich vooral grote zorgen om Credit Suisse, dat flink in de financiële problemen lijkt te zitten. Daardoor leeft de vrees dat andere banken ook met moeilijkheden te maken kunnen krijgen.

ANP

De grootste Nederlandse banken leverden elk bijna 10 procent aan beurswaarde in. Elders in Europa gingen Deutsche Bank en BNP Paribas flink omlaag. In Zürich kelderde Credit Suisse 24 procent. De door schandalen geplaagde Zwitserse bank staat al langere tijd onder druk, omdat klanten geld van hun rekeningen blijven halen door zorgen over de toekomst van de bank.

Door de zorgen over de bankensector gingen vrijwel alle beursfondsen in Amsterdam omlaag. De AEX-index sloot 2,9 procent lager op 716,47 punten.

Lees ook:

Staat de wereld voor een nieuwe bankencrisis?

De Amerikaanse president Joe Biden wil strengere regels voor banken, na het omvallen van de Silicon Valley Bank. Maar volgens experts moet het hele systeem op de schop.

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden