Weekendtips
Uitpuffen bij Art Zuid op een bankje van Jan des Bouvrie
Een bankje kan helemaal geen kwaad bij Art Zuid, het tweejaarlijkse buitenkunst-evenement in Amsterdam. Een route van twee kilometer slingert door het chique Oud-Zuid, waar tussen de imposante Amsterdamse School-architectuur vijftig sculpturen geplaatst zijn. En een bankje dus. Van niemand minder dan de in 2020 overleden ontwerper en interieurgoeroe Jan des Bouvrie.
Ontwerper Job Smeets heeft Des Bouvries beroemde Kubusbank in brons nagemaakt, een stukje groter dan de echte bank. Het schetsboek, de asbak en een doosje sigaren van Des Bouvrie liggen erop, maar er is genoeg ruimte om plaats te nemen.
Smeets, oprichter van Studio Job, kreeg de opdracht van vrienden van Des Bouvrie, die zo een eerbetoon willen brengen. ‘Je neemt altijd jezelf mee’, was een favoriete uitspraak van Des Bouvrie en dus kreeg de bank die titel.
Jasper Krabbé lokt jongeren met kleurige Neo-popart
Art Zuid toont ook werken van jonge kunstenaars en oude bekenden. Grote namen als David Hockney en Jean Dubuffet en van streetartist Frankey. Kunstenaar Jasper Krabbé koos de werken uit en wil deze achtste Art Zuid ook voor jongeren aantrekkelijk maken. Dat doet hij door een ruime selectie van kleurige Neo-popart.
Maar ook andere stromingen komen aan bod, zoals Art Povera en Nouveau Réalisme. Zo wil Krabbé laten zien dat op het oog tegengestelde stromingen door elkaar zijn beïnvloed. Transfer, de titel van deze achtste editie van Art Zuid, verwijst daarnaar.
Art Zuid is gratis te bezoeken, meer informatie op artzuid.nl