Muntgebouw in Utrecht bestaat 100 jaar
UTRECHT - Het Muntgebouw in Utrecht bestaat 100 jaar. In het gebouw wordt het Nederlandse muntgeld geslagen en is het Geldmuseum gevestigd. In het museum opent zaterdag de tentoonstelling Eeuwig geld, 100 jaar Muntgebouw, 1000 jaar muntslag.
In het gebouw waar de Koninklijke Nederlandse Munt is gevestigd wordt niet alleen het muntgeld voor Nederland geslagen, maar ook het kleingeld voor veel andere landen. Het Muntgebouw bevond zich eerst in het centrum van Utrecht, maar verhuisde in 1911 naar een terrein op de hoek van het Merwedekanaal en de Leidse Rijn. Het gebouw werd ontworpen door Rijksbouwmeester C.H. Peters.
Tussen 2005 en 2007 werd het pand verbouwd en gerestaureerd. Hierdoor konden bezoekers van het Geldmuseum ook de productie van de munten bekijken. (ANP)