null Beeld Getty Images
Beeld Getty Images

FocusChristine Baart

In Duitsland is carnaval ook politici ernst

Christine Baart

Over een week is het weer zover: carnaval. Losgaan en gek doen mag dan weer, vooral in het zuiden van het land. Alles wat (te) serieus is in het leven doet er even niet meer toe.

Net over de grens, in het Duitse Aken, begon de carnavalsstemming afgelopen week al. Er is wel een verschil met Nederland. In Duitsland gaat men niet zozeer total loss, maar wordt ook de diepere betekenis van dit feest nog serieus genomen.

Zoals tijdens de ‘Wider den tierischen Ernst’-avond, die ook wordt uitgezonden op televisie en zeer populair is. Ex-minister en politicus Herbert Reul (CDU) verscheen op het podium met een clownsneus op. Om, net als de andere politieke gasten, met humor de serieuze werkelijkheid een menselijk gezicht te geven.

Beeldredacteur Christine Baart kijkt nog eens goed naar actuele foto’s.

Wilt u iets delen met Trouw?

Tip hier onze journalisten

Op alle verhalen van Trouw rust uiteraard copyright.
Wil je tekst overnemen of een video(fragment), foto of illustratie gebruiken, mail dan naar copyright@trouw.nl.
© 2023 DPG Media B.V. - alle rechten voorbehouden