Pandemie
Duitse minister waarschuwt voor zware weken door coronagolf
De Duitse minister van volksgezondheid Karl Lauterbach heeft zondag gewaarschuwd voor naderende zware weken door de huidige golf aan coronabesmettingen in het land. Volgens Lauterbracht is huidige relatief lage ziekenhuisbezetting een “stilte voor de storm”.
In de krant Bild am Sonntag waarschuwt de minister voor een hoog dodental door Covid-19. “We moeten ons door de dalende ziekenhuisbezetting, zeker in de intensive cares, niet veilig wanen”, aldus Lauterbach. De bewindsman denkt dat de komende weken veel meer mensen gaan overlijden aan Covid-19 en dat er veel zorg uitgesteld moet worden doordat het drukker gaat worden in de ziekenhuizen. “Hele ziekenhuisafdelingen kunnen worden gesloten door de drukte.”
Lauterbach denkt dat de verandering gaat komen doordat steeds meer ouderen ziek worden van de omikronvariant. Momenteel treft die volgens hem nog vooral jongeren, die vaak minder ernstig ziek worden dan ouderen.
Op 24 januari wordt in Duitsland bekeken of de huidige coronamaatregelen nog voldoen. Lauterbach zegt zondag dat hij ondanks de flinke stijging in besmettingen niet denkt aan een lockdown. De minister zegt in te willen zetten op de vaccinatiecampagne om mensen te beschermen. In Duitsland worden steeds weer records gebroken met aantallen besmettingen. Zondag is het hoogste weekgemiddelde sinds het begin van de pandemie gemeld.
Lees ook:
Luidt de omikrongolf het einde van de pandemie in?
Omikron is de door velen gehoopte variant van het coronavirus, schrijft wetenschapsredacteur Joep Engels. De variant is zeer besmettelijk, maar minder ziekmakend en lijkt daarmee de redding uit de pandemie. Maar volgens Engels moet niet te vroeg worden gejuicht.