Turkije
22 arrestaties na aanslag Istanbul
Een explosie in het hart van de Turkse stad Istanbul heeft zondag aan zeker zes mensen het leven gekost. Tientallen mensen raakten gewond. 22 mensen, waaronder de vermoedelijke dader zijn inmiddels opgepakt.
Volgens binnenlandminister Suleyman Soylu gaat het om een lid van de Turks-Koerdische organisatie PKK. President Recep Tayyip Erdogan sprak van een ‘verraderlijke aanval’. Hij verzekerde dat de politie het incident grondig onderzoekt, onder meer aan de hand van videobeelden, en dat de daders ‘de straf zullen krijgen die ze verdienen’.
De ontploffing vond om 16.13 uur lokale tijd plaats in de Istiklal-straat, een populaire voetgangerspromenade met winkels, cafés en consulaten die leidt van de omgeving van de Galatatoren naar het iconische Taksimplein. De straat ligt in de wijk Beyoglu in het Europese deel van Istanbul en trekt veel buitenlandse toeristen.
Zelfmoordaanslag
Ambulances raceten meteen naar de plek van de explosie en de politie sloot een gebied eromheen af. Er deden direct geruchten de ronde dat het om een zelfmoordaanslag ging. Ook doken video’s op waarop is te zien dat een vrouw vlak voor de knal iets achterliet. Erdogan bevestigde dat een vrouw bij de aanslag betrokken was.
De PKK (Koerdische Arbeiderspartij) is als guerrillabeweging actief in het noorden van Irak en wordt ook in Europa en de VS gezien als een terreurgroep. Istanbul is in het verleden vaker het doelwit geweest van Koerdische, islamistische en uiterst-linkse aanslagplegers. Na de aanslag van zondag is in Turkije sprake van hernieuwde waakzaamheid voor politiek gemotiveerd geweld.
Inmiddels zijn meer dan 50 van de gewonden uit het ziekenhuis ontslagen.
Lees ook:
Turken zoeken manieren om de hyperinflatie te overleven
Volgens onafhankelijke experts is de inflatie in Turkije ruim tien keer zo hoog als in Nederland. Om hiermee om te gaan, vinden de Turken allerlei oplossingen. ‘Het vertrouwen in goud is nu het grootst.’