Terug naar Trouw.nl
Aanmelden Welkom | Afmelden
 
  • RSS
Trouw.nl
  • Home
  • Nieuws
  • Opinie
  • Groen
  • Religie & filosofie
  • Schrijf
  • Video
  • Foto
  • Banen
  • Webshop

  • Nederland
  • Buitenland
  • Politiek
  • Economie
  • Sport
  • Cultuur
  • Gezondheid
  • Onderwijs
dossier

Schuldencrisis

Brussel wil van ECB waakhond maken

Redactie − 02/09/12, 00:01
© reuters.

De Europese Centrale Bank moet verstrekkende bevoegdheden krijgen over alle 6.000 banken in de eurozone. De Europese Commissie heeft hiervoor een plan liggen. Daarmee komt Brussel mogelijk op ramkoers te liggen met Duitsland en de ECB zelf.

  • Surf naar

    Dit artikel is ook verschenen op Presseurop

Dat meldt The Financial Times (FT). Volgens het plan zouden de bestaande nationale toezichthouders van bijna al hun bevoegdheden worden ontdaan om noodlijdende banken in hun eigen land te sluiten of te hervormen. De stappen worden deze maand aangekondigd.

"Een nieuwe gemeenschappelijke toezichthouder voor banken zou de meest wezenlijke wijziging zijn in het financieel bestuur in de eurozone sinds de introductie van de euro zelf", meldt de krant. "Hiermee krijgt de EU een soort federale bevoegdheid die het tot dusverre miste om de nu al twee jaar durende crisis resoluut aan te kunnen pakken."

Ontsporen
In een hoofdredactioneel commentaar over deze kwestie schrijft de FT: 'Als besluiteloosheid of onenigheid de euro laat ontsporen, gebeurt dat niet vanwege de aankoop van obligaties, maar vanwege de bankenunie. Een bankenunie die de eurozone geen toezicht laat houden op een Anglo-Irish Bank of een Bankia is nauwelijks de moeite waard. Misschien komt Berlijn ook nog wel tot dit inzicht, maar waarschijnlijk pas als de ECB dat eerst doet.'

De Duitse minister van Financiën Wolfgang Schäuble schrijft in de FT een betoog tegen het beperken van de bevoegdheden van de ECB tot uitsluitend de grootste banken. Hij stelt vast dat zelfregulering en lichte vormen van supervisie 'gewoon niet werken' in de financiële sector.

Schäuble vervolgt: 'Het is van wezenlijk belang dat het nieuwe systeem werkelijk effect sorteert en geen schijnvertoning wordt. We moeten de voorzichtige aanpak van het verleden voorgoed achter ons laten en deze toezichthouder uitrusten met echte en duidelijk gedefinieerde verantwoordelijkheden, dwangmaatregelen en voldoende middelen.'

mailIcon print |
Aan het laden ...
Aan het laden ...

Plaats een reactie!

Deel jouw mening met de andere bezoekers

Aan het laden ...
  • Reageer op dit artikel
  • gebruiksvoorwaarden
Aan het laden ...
dossier

Schuldencrisis

Lees het volledige dossier »

    Nuttige links

  • Dit artikel is ook verschenen op Presseurop

    Meer over

    • Schuldencrisis
    • Presseurop
    • Economie
  • 'Mogelijk strop 10 miljard bij banken Spanje'
  • Duizenden Italianen protesteren tegen bezuinigingen
  • IMF: schulden drukken op Nederlandse economie
  • 'Frankrijk moet snel economisch hervormen'

Aan het laden ...

    volg trouw.nl

  • Nieuwsbrief
  • RSS (wat is RSS?)

    trouw.nl op mobiel

  • Mobiele website
  • Trouw.nl op de iPhone

    trouw de verdieping

  • Digitale krant
  • De krant op de iPhone
  • De krant op de iPad
  • Over Trouw
  • Auteursrecht

    Service

  • Abonneren
  • Abonnement wijzigen
  • Bezorgklachten
  • Archief

    Contact

  • Veelgestelde vragen
  • Contactgegevens
  • Adverteren
  • Vacatures
De Persgroep Nederland

© 2013 - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

  • http://the-acap.org/acap-enabled.php