*

 
dossier

Media & technologie

Web wijst de weg naar betrouwbaar schaatsijs

Petra Vissers − 03/02/12, 17:32
In Noordlaren in Groningen is het ijs betrouwbaar genoeg. © anp

Het is niet gemakkelijk immuun te blijven voor de schaatskoorts die Nederland al een paar dagen in zijn greep heeft. Omdat veel mensen schaatsen bij vrieskou nu eenmaal leuker vinden dan rondjes rijden op een kunstijsbaan, halen we de ijzers massaal uit het vet. Voor wie de beste plekjes wil ontdekken, biedt het internet uitkomst.

  • © anp
Schaatsen op natuurijs is niet zonder risico. De KNSB raadt op de website schaatsen.nl dan ook voorlopig alleen de door ijsverenigingen gemaakte natuurijsbanen aan. Verenigingen moeten zelf doorgeven of hun baan open is of niet. Een korte blik op de lijst laat zien dat Noordlaren ontbreekt. Ook het ijs in Doorn, dat inmiddels dik genoeg is, staat niet in de lijst.

Wie zich liever aan de elementen overgeeft op dichtgevroren plassen en slootjes, heeft meer aan de bij schaatsers fameuze schaatskaart van Erik Ekkel. Liefhebbers kunnen via mail, twitter en de website schaatsplekken en de bijbehorende condities doorgeven, waarna die als puntjes op een kaart verschijnen. De bezoeker leert dat de sloot evenwijdig aan de dijk in Harderbroek is dichtgevroren, maar dat een wak de doorsteek naar 'de grote plas' voorlopig onmogelijk maakt. Bij Heerenveen kan er al op het meertje Nannewiid geschaatst worden.

Wie zichzelf met de schaatsen in de hand aan de rand van een nog niet dichtgevroren plas terugvindt is aangewezen op zijn smartphone. Maar ook daarmee komt de liefhebber een heel eind. Jethro Bost ontwikkelde voor Android toestellen de applicatie 'Schaatsnieuws'. Voor 99 cent brengt hij al het nieuws bij elkaar. Ook de schaatskaart van Ekkel is geïntegreerd. De applicatie 'natuurijs' voor Android is gratis en ook in deze kaart delen gebruikers hun ervaringen. Voor ontwikkelaars van iPhone-applicaties die informatie over natuurijs verzamelen, ligt er nog een hele markt open.

En schaatsliefhebbers zonder internet? Die moeten de plaatselijke ijsvereniging even bellen.
mailIcon print | |

Plaats een reactie!

Deel jouw mening met de andere bezoekers

Aan het laden ...
<spring:message code='commonMessages.loading' />