*

 
dossier

Archief

Meeste CDA'ers willen met PvdA en GroenLinks regeren

Van onze redactie politiek − 30/04/02, 00:00

DEN HAAG - Een meerderheid van de CDA-aanhang geeft volgens een peiling onder 250 christen-democraten de voorkeur aan een kabinet met PvdA en GroenLinks. Een op de drie ondervraagden wil liever met de VVD en de lijst-Fortuyn in zee. Vier op de tien CDA-kiezers vinden volgens deze peiling van Nova-tv zo'n coalitie onaanvaardbaar.

CDA-lijsttrekker Balkenende zei dat de peiling voor hem geen aanleiding is zijn strategie te wijzigen. Dat betekent dat hij voorafgaande aan de verkiezingen geen partijen uitsluit of een voorkeur voor coalitiepartners aangeeft. Fortuyn zei dat het CDA de burgers iets te kiezen zou geven door een voorkeur voor links of rechts uit te spreken.

,,Centrum-links of centrum-rechts zou een heel verschil maken'', aldus Fortuyn, die eerder op de dag verklaarde Balkenende nog niet geschikt te vinden voor het premierschap.

'Te jong en te onervaren', zei hij in een vraagggesprek met het Reformatorisch Dagblad. Hij zei niet zelf in een kabinet-Balkenende zitting te nemen, ondanks zijn voorkeur voor een coalitie met CDA en VVD.

mailIcon print |