*

 
dossier

Archief

ING investeert fors in internetbankieren

Van onze redactie economie − 04/02/02, 00:00

AMSTERDAM - Bankverzekeraar ING zet zwaar in op internetbankieren in de Verenigde Staten. Het concern investeert dit jaar tachtig miljoen euro (177 miljoen gulden) in activiteiten van ING Direct in de staten Californië en Florida.

Topman E. Kist heeft dat dit weekeinde gezegd in New York, waar hij deelneemt aan het World Economic Forum. Kist hoopt de groei van ING Direct een extra versnelling te geven. Vorig jaar augustus meldde hij dat zijn divisie voor internetbankieren (dat overigens vooral voor sparen populair is) een van de snelst groeiende bedrijfsonderdelen was. In zes landen telde ING Direct toen 1,3 miljoen klanten en elke maand kwamen daar 100000 bij. Dat aantal moet verdubbelen, want eind dit jaar wil Kist vier miljoen klanten voor ING Direct hebben.

Wordt de actie in Californië en Florida een succes, dan staan ING nog forse vervolginvesteringen te wachten om ING Direct in alle vijftig staten te introduceren. Per staat kost dat ,,dertig tot veertig miljoen euro'', aldus Kist tegenover het persbureau Bloomberg.

In Europa in de internettak van de groep onder meer in Frankrijk en Duitsland actief. In oktober verhoogde ING nog zijn belang in de Allgemeine Deutsche Direktbank van 49 naar 70 procent. ,,Dat wordt ooit beslist 100 procent'', voorspelt Kist. Hij ziet dit jaar verder geen grote overnames.

mailIcon print |