*

 
dossier

Archief

Groente- en vruchtensap

Sonja van de Rhoer − 20/04/02, 00:00

Verse vruchten en verse groenten uitpersen gaat snel en gemakkelijk met behulp van een sapcentrifuge. Gemiddeld geeft 1 kilogram fruit of groente zo'n halve liter sap. Wilt u sap enkele dagen bewaren, schenk het dan in een donkergekleurde fles en sluit deze goed af. Bewaar het sap in de koelkast.

De meeste sapcentrifuges zijn door een filter eenvoudig schoon te maken. Ook is bij verschillende keukenmachines een apart opzetstuk verkrijgbaar voor het uitpersen van vruchten en groenten. Pas wel op voor spatten bij het pureren van vloeistoffen. Zorg dat de mesjes zeker vijf centimeter onder de vloeistofspiegel zitten voor u de staafmixer laat werken. Als u er een wilt aanschaffen, neem dan een exemplaar met een apart hakmolentje voor het snijden van ui e.d.

Peer-druif-appeldrank

1 peer (eventueel partje peer als garnering), 50 ml wit druivensap, 100 ml appelsap, sap 1/2 citroen, 3 ijsklontjes

Doe alle ingrediƫnten in een mengbeker en mix ze op de hoogste stand of gebruik de staafmixer. Schenk het sap in een longdrinkglas en garneer dit eventueel met een partje peer.

Voedingswaarde per glas: 148 kcal, 621 kJ, mineralen calcium, fosfor, ijzer en kalium.

Rode radijs

8 radijsjes, sap van 1 sinaasappel, 3 ijsklontjes, partje sinaasappel voor de garnering

Doe de ingrediƫnten in een mengbeker en mix ze op de hoogste stand. Schenk het sap in een longdrinkglas en garneer dit met een partje sinaasappel.

Voedingswaarde per glas: 40 kcal, 167 kJ, rijk aan vitamine C en mineralen calcium, fosfor, kalium en magnesium.

Tomatensap met basilicum en bieslook

2 dl tomatensap, 3 blaadjes basilicum, 4 sprietjes bieslook, peper, 2 ijsblokjes, reepje komkommer

Meng het tomatensap met de fijngeknipte basilicum, fijngeknipte bieslook en peper. Serveer met ijsblokjes en een reepje komkommer.

Voedingswaarde per glas: 68 kcal, 284 kJ, rijk aan vitaminen A, B1, B2, B6, C en E en mineralen rijk aan calcium, fosfor, kalium en magnesium.

mailIcon print |