De hervormde synodevoorzitter ds. B. van Vreeswijk heeft gedacht afstand te moeten nemen van de actie van dominee Hans Visser ten behoeve van de prostituees in Rotterdam (Religie & filosofie, 20 februari).
Waar bemoeit een synodepreses zich mee. Ds. Visser valt tuchtrechtelijk onder de hervormde kerkenraad van zijn gemeente, niet onder de synodepreses. Diens episcopale oprispingen kunnen het wantrouwen tegen het Samen-op-weg-proces alleen maar versterken. En als de synodepreses meent zich toch tegen de zonde in de samenleving te moeten keren, dan zijn er nog wel andere zonden in ons land en de wereld om de stem tegen te verheffen. Maar ja, als seksualiteit in het geding komt, barst alle frustratie en heilige verontwaardiging in alle hevigheid los. Erger is dat Van Vreeswijk zijn Rotterdamse collega verwijt met diens actie een 'associatie van predikant en prostitutie' in de hand te werken. Nooit of te nimmer heeft Visser zich vereenzelvigd met prostitutie. Wel heeft hij het opgenomen voor de prostituees. Van Vreeswijk moet toch als geen ander het bijbelse onderscheid kennen tussen de zonde en de zondaar.
Zou Visser zich misschien spiegelen aan hem die wel het allermeest bewogen was met het uitschot en de paria's van de samenleving? En was hij het niet die de kerkvorsten van zijn dagen waarschuwde dat, als zij zich niet bekeerden, de hoeren en tollenaars hen zouden voorgaan in het koninkrijk van God? Van Vreeswijk moet de boodschap van zijn Zender nog maar eens goed ter harte nemen. Anders loopt hij nog de kans dat straks niet alleen de hoeren van Rotterdam maar zelfs 'prostitutie-dominee' Hans Visser hem nog zullen voorgaan.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.