De vraag naar haaienvinnensoep is de afgelopen jaren zo gestegen, dat de haai en zijn omgeving wordt bedreigd. Europese landen en de Verenigde Naties zouden een verbod af moeten kondigen op het afsnijden van de vinnen, vindt de milieu- en dierenbeschermingsgroep Wildaid. De rest van de vis wordt weer in het water teruggegooid, waarbij 95 procent van de vis verloren gaat.
Het pleidooi van Wildaid voor een verbod op deze praktijk komt tijdens het begin van een bijeenkomst van de Voedsel en Landbouworganisatie van de VN (FAO) over illegale visserij.
Wildaid meldt dat de afgelopen twintig jaar de verkoop van haaienvinnen is verdubbeld tot zo'n 7000 ton per jaar. Dit cijfer ligt waarschijnlijk nog hoger, omdat een groot deel van de handel niet wordt geregistreerd.
Voor de stijging is volgens Wildaid waarschijnlijk de explosief groeiende Chinese middenklasse verantwoordelijk, die haaienvissensoep steeds vaker op het menu zet. De soep geldt als een delicatesse en doet het vooral goed bij statusgevoelige Aziaten.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.