PEKING (AFP, Reuter, UPI) - De Dalai Lama, de geestelijke leider van het door China bezette Tibet, heeft moeten toezien hoe het pas gerestaureerde paleis in de Tibetaanse hoofdstad, Lhasa, waar hij tot zijn vlucht naar India in 1959 woonde, gisteren in zijn afwezigheid officieel is heropend.
De president van Tibet, Gyalcan Norbu, zei tegen het officiƫle Chinese persbureau Xinhua dat geen enkele Tibetaan die in het buitenland woont, voor de openingsceremonie is uitgenodigd.
Het Potala paleis, een imposant wit gebouw op een heuvel boven Lhasa, werd tussen 1643 en 1645 gebouwd als ambtswoning voor de Dalai Lama's, de geestelijke en wereldlijke leiders van het boeddhistische Tibet. Aan de restauratie is vijf jaar lang door tweehonderd deskundigen, technici en arbeiders uit heel China gewerkt.
De huidige Dalai Lama ontvluchtte Tibet met duizenden volgelingen in 1959 na de bloedige onderdrukking van een anti-Chinese opstand. Hij woont nu in het Indiase Dharamsala. “De positie van China is niet veranderd”, zei Gyalcan Norbu over de status van Tibet. “Als de Dalai Lama afziet van de onafhankelijkheid van Tibet en voor hereniging met het vaderland kiest, valt over alles te praten.”
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.