*

 
dossier

Archief

Steeds meer interesse voor energie uit groene stroom

Door: redactie − 02/01/97, 00:00

ZWOLLE (ANP) - De populariteit van groene stroom neemt nog steeds toe. Uit een enquête van energiebedrijf Edon blijkt dat 13 procent van de ondervraagden bereid is meer te betalen voor deze milieuvriendelijk opgewekte stroom. Veertig procent geeft aan geïnteresseerd te zijn.

Het energiebedrijf voor grote delen van Noord- en Oost-Nederland verkoopt sinds eind vorig jaar stroom die is opgewekt zonder het verstoken van fossiele brandstoffen. Het energiebedrijf produceert onder andere door twee windparken in de Noordoostpolder en Eemsmondgebied 180 miljoen kWh groene stroom per jaar. De afname daarvan is vrijwillig en kost per kWh vier cent meer dan gewone stroom.

Edon schat de extra opbrengsten in 1996 op 600 000 gulden. In Nederland leveren acht energiebedrijven groene stroom. Het aantal afnemers bedraagt 25 000, waarvan zevenduizend binnen het Edon-gebied. Het elektriciteitsbedrijf streeft naar een verdrievoudiging van het aantal afnemers van groene stroom in 2000. Meer afname kan ook bereikt worden door een verlaging van het BTW-tarief voor groene stroom van 17,5 naar 6 procent. Hiervoor ligt een voorstel bij de Europese Commissie.

mailIcon print |