*

 
dossier

Archief

Schaker Piket in Linares ver achter op koplopers na verlies

Door: redactie − 11/02/97, 00:00

LINARES (EFE) - Jeroen Piket heeft gisteren in het schaaktoernooi van Linares een nederlaag geleden in de zesde ronde. De grootmeester uit Leiderdorp ging met zwart ten onder tegen de Rus Alexei Drejev.

Door dit resultaat bleef Piket op een score van 2 1/2 punten staan. Hij deelt met de Bosniƫr Pedrag Nikolic de zevende plaats.

De koppositie wordt door drie deelnemers gedeeld. Van de profwereldkampioen Gari Kasparov en de sterke Rus Vladimir Kramnik werd die hoge positie verwacht. Dat ook de Hongaarse Judith Polgar zo hoog staat, is wel een verrassing.

Na de vijfde ronde had ze zelfs alleen de leiding met vier punten. Daar kwam gisteren een half punt bij door een remise met de Spanjaard Alexei Sjirov. Kasparov won met zwart van de Bulgaar Vesselin Topalov, Kramnik won van Ivantsjoek.

mailIcon print |