*

 
dossier

Archief

Actie Fokker zaterdag de lucht in

Door: redactie − 27/01/96, 00:00

Van onze redactie economie AMSTERDAM - Vier Fokker-toestellen vliegen vanmiddag in formatie over Nederland om aandacht te vragen voor de actie 'Hou Fokker in de lucht'. Fokker-medewerkers die de vlucht organiseren en deels betalen, bedanken zo ook het publiek voor de “massale en spontane” tekenen van medeleven.

De stichting 'Hou Fokker in de lucht' hoopt dat de vlucht sympathisanten zal aanzetten om geld te storten op het speciale gironummer 78. Topman B. van Schaik maakte gistermiddag bekend dat daarop al veel stortingen, “en soms ook zeer grote bedragen”, zijn binnengekomen.

Als het weer het toelaat stijgen een Fokker 27, 50, 70 en 100 om één uur vanmiddag op vanaf Schiphol om via Texel naar de noordelijke provincies te koersen en dan zigzaggend via Maastricht en Middelburg weer richting Schiphol te gaan. De kosten van de vlucht worden gedekt uit de opbrengst van een inzameling onder het Fokker-personeel. Ook enkele bedrijven meldden zich als sponsor.

Een ander toestel, de eerste van vier F 70's die de KLM heeft besteld, heeft gisteren zijn eerste proefvlucht gemaakt. Volgende week moet het vliegtuig aan de KLM worden overgedragen. De overige drie moeten voor juni ook naar de KLM gaan.

- Meer nieuws op pagina 6 en 7

mailIcon print |