*

 
dossier

Archief

Bouterse

J. VELDHUIS − 27/08/98, 00:00

'Het recht moet zijn loop hebben' lees je nogal eens in berichten inzake de vervolging van de Surinaamse machthebber Bouterse. Toch zou dit overtuigender klinken wanneer Nederland, zoals dat in de meeste Europese landen wel het geval is, het legaliteitsprincipe zou hanteren voor de toepassing van het strafrecht.

Ons land hanteert echter het opportuniteitsprincipe: er kunnen (zwaarwegende) redenen zijn om van vervolging af te zien. Het hoofd van het OM, de vorige minister van justitie, heeft het opportuun geacht om een internationaal aanhoudingsbevel uit te vaardigen, ondanks de te voorziene politieke problemen.

Een tweede bijzonderheid is dat Bouterse geen Nederlandse staatsburger is. Er lopen in het buitenland toch ettelijke boeven rond, die drugszaken doen met Nederlanders? AlmeloJ. Veldhuis

mailIcon print |