De NOS wil af van een deel van de vorige week aangekochte rechten op de Champions League. De omroep is hierover in gesprek met Canal Plus.
Uitgangspunt is, dat de NOS het alleenrecht behoudt op uitzending van de wedstrijden van tenminste twee Nederlandse clubs. Canal Plus zou dan, achter de decoder, vooral verslag doen van de buitenlandse wedstrijden. Onduidelijk is hoe ver de onderhandelingen zijn. Beide partijen weigeren elk commentaar. ,,Zodra er resultaat is, hoort u dat van ons'', aldus een woordvoerder van de NOS.
Eveneens onbekend is in hoeverre de NOS uit financiƫle noodzaak met Canal Plus rond de tafel zit. De omroep heeft, om de rechten van de Uefa in de wacht te kunnen slepen, veel geld moeten betalen. Hoeveel precies, houdt de omroep angstvallig geheim.
Het bedrag is echter zo hoog dat de NOS fors moet bezuinigen op haar sportbudget. Zo zal Studio Sport op zondagen bijvoorbeeld geen buitenlandse voetbalwedstrijden meer uitzenden.
Verkoop van de voetbalrechten aan commerciƫle omroepen op het open net zoals RTL of Veronica is voor de NOS geen optie. Dat zou ten koste kunnen gaan van de advertentie-inkomsten van de Ster.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.