*

 
dossier

Archief

Verrassende rentree van Jenny Gal

Door: redactie − 09/02/98, 00:00

PARIJS (ANP) - Jenny Gal heeft zaterdag in Parijs bij de Open Franse judokampioenschappen verrassend haar rentree op de tatami gemaakt. Ze was na drie overwinningen dicht bij een plaats in de halve finales. Ze verloor echter van een Franse tegenstander.

Europees kampioen Ben Sonnemans won voor het eerst in Parijs een bronzen plak. Het was de tweede voor Nederland na het brons van Karin Kienhuis vrijdag tijdens de openingsdag.

Gal stopte na de Olympische Spelen in Atlanta waar ze de bronzen medaille behaalde. Ze trouwde met een Italiaanse judoka en ging in Rome wonen. Haar rentree in Parijs was een goed bewaard geheim. Het was waarschijnlijk de laatste keer dat ze namens Nederland deelnam aan een toernooi. Op korte termijn hoopt Gal de Italiaanse nationaliteit te krijgen. Bij de EK in Oviedo in mei wil ze haar debuut maken voor haar tweede vaderland.

Sonnemans verloor in de kwartfinales van de Japanner Imone. In de twee herkansingsronden versloeg de Europees kampioene de Fransman Baume en de Georgiër Djikipalli. In de strijd om het brons moest hij het opnemen tegen de veelvuldig Europees kampioen Stéphane Traineau. Sonnemans won met koka. De Portugees Soares won de titel.

Koen van Nol (-73 kilo) verloor in de herkansing van de Italiaan Massina. Edwin Steringa uit Twijzel ging in de eerste ronde (-81 kilo) onderuit met yuko tegen de Marokkaan Belgaid.

Maarten Arens uit Haarlem won bij zijn debuut in de categorie tot 81 kilo twee partijen, maar verloor daarna van de Fransman Laurent Francois. De nederlaag van de voormalige Europese kampioen (1995) was dubieus.

mailIcon print |