*

 
dossier

Archief

Uit BRIEVEN van lezers

Door: redactie − 09/01/96, 00:00

Henk Mouwe Met klimmende verontwaardiging, overgaand in een trieste boosheid, las ik in Trouw van 30 december het verhaal over Henk Mouwe, waaruit blijkt hoe de NCRV met haar personeelsleden omgaat.

Genoemd artikel legde ik naast de 'Stenen Tafel', die de voorzitter van de NCRV, de heer Herstel, schreef in de omroepgids van 23 december. Ik las daar ontboezemingen als: omzien naar elkaar; dag in dag uit ben ik bezig met het christelijk karakter van de omroep en de mensen; en als er gestraft móet worden doe dat met groot invoelingsvermogen; enzovoorts.

Over deze opmerkingen nadenkend kan ik tot geen andere conclusie komen dan dat de NCRV, waarvan ik al vele jaren lid ben, haar personeelsleden tot wegwerpartikelen degradeert. Henk Mouwe is niet de eerste en de enige die dit overkomt. Apeldoorn F. H. Voorhorst

Onverbeterlijk “Indrukwekkende verhalen worden niet weersproken,” schrijft Herman Verbeek in zijn reactie op het artikel van Antoine Bodar (Letter & Geest, 6 jan.), en hij voegt eraan toe: “het is een roomse trek, luid spreken en niet weersproken worden.” Wat een contradictie. Verbeek verwijt Bodar lappen tekst met... een lap tekst. Hij neemt Bodar kwalijk met zijn lap tekst autoriteit te claimen ...en doet hetzelfde. Hij meent dat die lap tekst van Bodar bedoeld is om niet te weerspreken... om vervolgens het hele betoog van Bodar te weerspreken. Verbeek is blijkbaar even onverbeterlijk als Bodar. En even 'rooms' wellicht. Veenendaal Wim Post

Youp van 't Hek (9) Het lijkt me een zeer waardevol idee om Greenpeace, Milieudefensie en andere instanties gezamenlijk een milieumanifestatie te laten organiseren op het Museumplein, zo rond juni. Duizenden Limburgers, Ommenaren en andere provincialen als ik zullen daar samen met Amsterdammers als Van 't Hek kunnen laten zien dat we niet willen dat de wereld naar de filistijnen gaat en dat we ons daarvoor willen inzetten ook. Van 't Hek mag ons van de trein komen halen. We blijven wel de hele dag tot en met de avond. Borger W. van der Wel

Dierenmarkt In België is vanaf 1 januari 1996 de straathandel in honden en katten verboden (Trouw 29 december). Voor andere dieren geldt dit verbod helaas niet en Trouw meldt de terechte teleurstelling hierover van Belgische dierenvrienden.

Ellende op dierenmarkten treffen we ook in ons eigen land aan. Laten we eens dicht bij huis blijven en een kijkje gaan nemen op de wekelijkse, woensdagse kleine-dierenmarkt in Barneveld. Wat zich daar op het buitenterrein afspeelt tart vaak iedere beschrijving: er wordt met levende dieren gesmeten, gesleept, ze worden in overvolle kratten gepropt, dode dieren liggen dikwijls tussen de nog levende in. 'Rechten voor al wat leeft' heeft reeds enkele malen aangedrongen op een verbod op deze markt, omdat maatregelen blijkbaar niet helpen en afdoende controle kennelijk niet mogelijk is. Alkmaar E. de Boer secr. Rechten voor al wat leeft.

Grap Redacteur Willem Breedveld begon zijn recensie (Trouw, 15 december) van het boek van en over Daudt ('Echte politicologie') met grote lof voor Theo van Gogh. Die had in het radioprogramma 'De tafel van Pam' uitvoerig zijn excuses aangeboden voor zijn wangedrag, in de jaren zestig, tegenover zijn oud-leermeester Daudt. “Het is een schande wat we u hebben aangedaan. We schamen ons diep.” Wat een fantastische rehabilitatie!

Inderdaad, fantastisch. Theo van Gogh, kwam pas in 1976 uit Wassenaar naar Amsterdam en hij was nimmer ingeschreven als student politicologie. Hij maakte dus maar een grap. Amsterdam Marten Brouwer

mailIcon print |