Van een onzer verslaggevers ZWOLLE - Bij een internationale politie-actie in verschillende Europese landen is een grote drugsbende opgerold. In Nederland werden gisteren zes mensen aangehouden, onder wie de Turks-Koerdische zakenman H. Baybasin. Deze week kwam hij nog in het nieuws door het indienen van een klacht bij de Rotterdamse justitie tegen de Turkse overheid. Die zou een moordcommando op hem hebben afgestuurd.
Behalve Baybasin zelf, die in Lieshout werd opgepakt, is ook diens 33-jarig neef uit het Belgische Essen gevangen genomen. De twee gelden als de hoofdverdachten van een drugskartel dat sinds twee jaar heroïne smokkelde van Turkije naar Nederland. Volgens de woordvoerder van het IRT-korps Noordoost-Nederland trof de drugsbende voorbereidingen voor een mega-heroïnetransport van 23 kilogram heroïne.
Bij de huiszoekingen in onder meer Vlaardingen, Rotterdam en Roosendaal werden een halve kilo heroïne, drie vuurwapens en de boekhouding in beslag genomen. De IRT-woordvoerder spreekt van een van de grootste drugsbendes die ooit in Nederland heeft geopereerd.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.