*

 
dossier

Archief

ZONDAG 21 MAART

Door: redactie − 20/03/99, 00:00

Na de races over 250 meter en 2,5 kilometer van zaterdag, staan op de tweede dag van de internationale roeivierkamp op de Amstel de wedstrijden over 750 meter en de vijf kilometer op het programma. De vierkamp wordt voor de 27e keer door de Amsterdamse Studenten Roeivereniging Nereus georganiseerd. Naast de Nederlandse ploegen doen er boten mee uit onder andere België, Italië, Canada, Duitsland, Zwitserland en Engeland. De tijden worden teruggerekend naar de 250 metertijd. De som van de tijden resulteert in een puntentotaal en de ploeg met het minste aantal punten is de winnaar. De finish van alle vier de afstanden ligt voor het botenhuis van Nereus.

De nationale handbalvrouwen spelen in Nieuwegein de laatste wedstrijd in de kwalificatie voor het wereldkampioenschap. Tegenstander is opnieuw Litouwen, dat afgelopen woensdag in Vilnius met 27-29 door Oranje werd verslagen. Door die overwinning verzekerde Nederland zich van deelname aan het WK, dat eind van het jaar in Noorwegen en Denemarken wordt gehouden. Derien jaar terug deed Oranje, toen als gastploeg, voor het laatst mee aan de strijd om de mondiale titel.

Op de vierde en laatste dag van Indoor Brabant vindt de wedstrijd voor de wereldbeker springen plaats. Zeker is dat de Britse ruiter Michael Whitaker niet van de partij zal zijn. De Engelsman trok zich bij aankomst in Den Bosch terug. Hij was verbolgen over het feit dat hij in de kwalificatie-groep was ingedeeld en niet in wereldbekergroep. Whitaker loopt geen risico dat hij door het missen van punten voor de wereldbeker de finale van eind april in Gothenburg zal missen. Met zijn zesde plaats in de stand na negen van de twaalf wedstrijden is hij zeker van kwalificatie.

De NK snooker gaan dit weekeinde van start met de diverse kwalificaties. In de diverse regio's kunnen zich 48 spelers plaatsen voor het hoofdtoernooi, dat van 2 tot en met 5 april in Warmond wordt gehouden. De schifting is groot; voor het mannentoernooi hebben zich maar liefst 518 deelnemers ingeschreven. Titelverdediger is Raymon Fabrir uit Rotterdam.

In het betaald voetbal gaat de koploper in de eredivisie, Feyenoord, op bezoek bij Willem II. De Tilburgse nummer vijf is bezig aan een goede serie en won de laatste. Zeven wedstrijden bleef de ploeg van Adriaanse ongeslagen. Vorig jaar ging Feyenoord met 2-0 ten onder in Tilburg. Het was een van de laatste wedstrijd van Arie Haan als coach van Feyenoord. In de laatste tien jaar verloor Feyenoord driemaal in het stadion aan de Goirleseweg. De overige wedstrijden in de eredivisie van vandaag zijn: Utrecht - NAC, Sparta - PSV en Vitesse - Ajax. In de eerste divisie twee duels: Den Bosch - TOP, Groningen - ADO Den Haag.

Bij de zondagamateurs staan de volgende 21 duels op het schema van de wedstrijdleiding: hoofdklasse A: Nijenrodes - Hilversum, DWV - AFC'34, Tonegido - Feyenoord, DHC - Holland, ADO'20 - UVS, Hollandia - Flevoland, Elinkwijk - Argon; hoofdklasse B: Panningen - OJC, DBS - Baronie, TOP - Deurne, Gemert - EHC, VOAB - UDI'19, WSC - Geldrop, Meerssen - Halsteren; hoofdklasse C: Appingedam - AGOVV, Treffers - SVBO, Stevo - Babberich, HSC'21 - Sneek, WKE - Quick'20, Colmschate - Hatert, Drachten - Achilles'94.

De nationale competities:

Basketbal mannen eredivisie: Den Bosch - Donar.

Hockey mannen hoofdklasse: Venlo - Bloemendaal, HDM - Hattem, Amsterdam - Kampong, Den Bosch - HGC, SCHC - Oranje Zwart, Klein Zwitserland - Hurley; vrouwen hoofdklasse: Hurley - Kampong, Laren - Den Bosch, Oranje Zwart - MOP, Pinoké - Amsterdam, Hilversum - Rotterdam.

Handbal mannen eredivisie: Aalsmeer - V en L.

Waterpolo mannen hoofdklasse: BZ en PC - De Ham, De Robben - LZ'86; vrouwen hoofdklasse: Aqua Novio - Rapido'82.

mailIcon print |