*

 
dossier

Archief

Verkiezingen in Bihar uitgesteld wegens geweld

Door: redactie − 03/03/95, 00:00

NEW DELHI (AP, Reuter) - De Indiase regering heeft de verkiezingen in de deelstaat Bihar, die zondag zouden worden gehouden, wegens aanhoudend geweld uitgesteld tot 11 maart. De voorzitter van de kiescommissie, T. N. Seshan, die moet toezien op het eerlijke verloop van de verkiezingen, had uitstel gelast na de moord, woensdag, op een kandidaat van de communistische partij en diens lijfwacht. Volgens Seshan heeft de Indiase regering onvoldoende anti-terreureenheden naar de deelstaat gestuurd.

Verkiezingscampagnes in Bihar zijn dikwijls gewelddadig wegens de scherpe kaste-tegenstellingen in deze deelstaat. De Congrespartij, die India's federale regering vormt maar in Bihar in de oppositie zit, verwijt de aldaar regerende Janata Dal-partij dat ze het geweld zou aanwakkeren, in een poging stemmen te winnen bij de lagere kastes. Bihar is een van de vijf deelstaten waar dezer weken verkiezingen worden gehouden, waarbij de positie van de Congrespartij op het spel staat.

Volgens de plannen van de kiescommissie zullen de uitslagen van eerdere deelstaatverkiezingen bekend worden gemaakt op 11 maart. Maar er gaan stemmen op om de uitslagen niet vrij te geven voordat in Bihar gestemd is, om te voorkomen dat de kiezers in deze deelstaat zich laten beïnvloeden door de uitslagen in andere deelstaten.

mailIcon print |