DEVENTER (ANP) - Deventer en de regio Zwolle mogen van minister Melkert (PvdA) van sociale zaken en werkgelegenheid beginnen met een experiment waarbij in totaal voor 600 mensen werk wordt geschapen met behulp van uitkeringsgeld.
Melkert heeft dat gisteren laten weten. Deventer is de eerste gemeente die subsidie krijgt voor zo'n experiment, dat honderd mensen aan de slag moet helpen. Het gaat om een 'doorstroompool' die werklozen (langer dan een jaar zonder werk) uitzicht biedt op een vaste baan. Werkgevers kunnen banen aanbieden waaraan wel behoefte bestaat, maar waarvoor zij zonder extra stimulans geen nieuw personeel aantrekken.
De werkgever betaalt nu gedurende twee jaar voor een werknemer een 'inleenvergoeding', die oploopt tot 75 procent van de loonsom. Daarna is de werkgever verplicht de werknemer in dienst te nemen, en hij draait dan ook op voor de loonkosten. De deelnemers werken minstens 26 en hoogstens 38 uur per week en krijgen een vergoeding op het niveau van het minimumloon.
Deventer ontvangt een subsidie van 1,8 miljoen voor het experiment met een duur van twee jaar. Daarmee kunnen 100 werklozen aan de slag. Het plan van de regio Zwolle moet 500 langdurig werklozen aan een baan helpen, 350 in bedrijven, 150 in de collectieve sector.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.