*

 
dossier

Archief

Remise slechte generale voor Borussia Dortmund

sportredactie − 13/09/99, 00:00

Drie dagen voor de eerste wedstrijd in de Champions League, uit bij Feyenoord, heeft Borussia Dortmund een slechte generale repetitie doorgemaakt. In eigen stadion kwam de ploeg zaterdag in de Duitse competitie niet verder dan 1-1 tegen SC Freiburg. Daarbij speelden de bezoekers ruim een helft met tien man.

Pas in de laatste minuut stelde Borussia, met verdediger Alfred Nijhuis als invaller, een punt veilig. Bobic scoorde. Freiburg was vier minuten voor rust op voorsprong gekomen door een treffer van Baya. Overigens kan Dortmund morgen in De Kuip niet beschikken over international Christian Wörns, die tegen Freiburg een spierscheuring in een dijbeen opliep.

Koplopers in de Bundesliga na vier speelronden zijn Hamburger SV en Bayer Leverkusen. HSV, met Nico-Jan Hoogma in de defensie, haalde uit tegen Hertha BSC: 5-1. Prüger scoorde drie maal. Bayer Leverkusen behaalde een moeizamer zege, thuis tegen Schalke 04.

Bayern München behaalde uit bij MSV Duisburg de tweede overwinning van dit seizoen. De Duitse recordkampioen, in de Champions League ingedeeld in de poule van PSV, leidde bij rust al gerieflijk dankzij Tarnat en Linke. Osthoff scoorde in de tweede helft tegen. Bayern staat na twee zeges, een gelijkspel en een verliesbeurt op de zesde plaats.

In de Spaanse competitie bezorgden Rivaldo en Patrick Kluivert Barcelona de zege in de derby tegen stadgenoot Espanyol (3-0). De Braziliaan maakte twee doelpunten, de Nederlander één. Lang bleef het 0-0 in Camp Nou. Rivaldo opende de score in de 71e minuut, een kwartier later bepaalde de Nederlander de stand op 2-0. Even later was Rivaldo verantwoordelijk voor de derde treffer.

Trainer Van Gaal hield evenals in het openingsduel met Zaragoza de broers Frank en Ronald de Boer op de bank. Bogarde speelde in de verdediging samen met Dehu. Dat duurde maar 35 minuten, toen kwam Frank de Boer de Fransman aflossen. Met Hesp, Reiziger, Cocu en Kluivert was het totaal aantal Nederlanders in de basis toch vijf. Kort voor de rust kregen Figo (Barcelona) en Pocchettino (Espanyol) de rode kaart. Ronald de Boer kwam in de 67e minuut in het veld voor Reiziger, zes minuten later werd Gabri vervangen door Zenden.

Roy Makaay scoorde al in de eerste minuut van de wedstrijd Deportivo La Coruña - Valladolid. Het was al de vierde treffer dit seizoen voor de Nederlander die werd overgenomen van het gedegradeerde Tenerife. Hij was het seizoen begonnen met een hattrick tegen Alaves. De Braziliaan Djalminha zorgde zaterdagavond uit een strafschop voor de 2-0.

Manchester United blijft soeverein koploper van de Premier League. De kampioen won zaterdagmiddag op Anfield Road met 3-2 de klassieker tegen Liverpool. Uitblinker was de nieuwe doelman van Manchester, de Italiaan Taibi.

Het duel kende een waanzinnig verloop, met twee eigen doelpunten van Liverpool-speler Jamie Carragher en in de slotfase een rode kaart voor Uniteds spits Andy Cole. Cole scoorde ook nog voor zijn ploeg en is met zes treffers topschutter van Engeland. Voor Liverpool troffen oud-Willem II'er Sami Hyypiü en Patrik Berger doel.

De Mancunians hebben negentien punten uit zeven duels, zes meer dan achtervolgers Chelsea en West Ham United. Die twee ploegen hebben wel twee wedstrijden minder gespeeld.

mailIcon print |