*

 
dossier

Archief

Wall Street weer eens leidraad op Damrak

Door: redactie − 16/01/97, 00:00

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs toonde gisteren weer eens zijn afhankelijkheid van Wall Street. Na een vriendelijke stemming in de ochtend en het begin van de middag, begon de markt in de loop van de middag te draaien. De beurs reageerde op de dalende obligatiekoersen op Wall Street en de daar vervolgens wegzakkende aandelenkoersen. Rond sluitingstijd in Amsterdam stond de Dow Jones-index op min veertig. Ook de dollar gaf iets van zijn winst van eerder op de dag prijs en eindigde vrijwel onveranderd.

De beursgraadmeter AEX noteerde aan het slot van de handel nog altijd een winst van 3,84 punten op 661,67. Opnieuw een record. Hoewel de AEX om half twee zelfs op 664,47 stond ofwel op een plus van 6,64 punten.

De chemie en de uitgevers waren in de aanbieding. Akzo Nobel verloor f 2,10 op 247,20 en DSM raakte veertig cent kwijt op 170. Bij de uitgevers lag Elsevier onveranderd op f 27,80, maar VNU moest het op 36,90 met veertig cent minder doen.

De relatief sterkste stijger was Nedlloyd, met een f 2,60 hogere koers op 50,80. Op de tweede plaats kwam ING met een koerswinst van f 2,10 op 77,40. De bankensector lag er aanvankelijk goed bij, maar ook die liet zich onder invloed van lagere obligaties in de VS wat van haar winst ontglippen. De Nederlandse obligaties hielden nog wel stand. De 30-jarige staatslening steeg 50 cent tot 114,30; De tienjarige waarden klommen een tot twee dubbeltjes.

mailIcon print |