Ze doorzeven buizerdnesten met hagel, 'doorschieten' ransuilnesten en knallen eieren van torenvalken stuk. De Werkgroep Roofvogels Nederland (WRN) maakt zich ernstig zorgen over jagers die, al dan niet abusievelijk, op kleine en grote roofvogels schieten.
In een boze brief aan de Koninklijke Jagers Vereniging beschrijft de WRN vier meldingen waarin jagers hun boekje te buiten zijn gegaan. Achtergrond van het 'gemakkelijk' doden van roofvogels door jagers is dat het wél is geoorloofd om op kraaien te schieten, omdat deze niet wettelijk zijn beschermd. “Daarom schieten jagers in mei en april altijd op grote schaal op kraaiennesten, waarin zich op dat moment de pas uitgekomen jonge kraaien en veelal de moedervogels bevinden. In één klap wordt dan de vrouwtjeskraai en de jongenproductie van dat jaar opgeruimd”, aldus Maria Quist van de WRN.
Een 'discutabele methode' noemt de WRN dit opruimen van de kraaien en hun jongen, maar nog veel erger vindt zij het dat jagers zich er vaak niet van vergewissen of het betreffende nest wel door een kraai wordt bewoond. Voor veel ransuilen, torenvalken, boomvalken en buizerds is het namelijk heel gewoon om op een oud kraaiennest te gaan zitten. Helaas voor deze rovers, blijkt uit meldingen van burgers uit Dwingeloo, Exloo, Emmen en de Wieringermeer en Ruinerwold. Volgens de WRN heeft de politie te Dwingeloo zelfs al jagers wegens het doden van een ransuil en een aantal jongen direct op de bon geslingerd. De WRN roept op tot 'extra alertheid' bij op kraaiennesten-schietende-jagers.
© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.