*

 
dossier

Archief

NIDDR raakt financiële steun kwijt

Door: redactie − 09/09/95, 00:00

RIJSWIJK (ANP) - Het ministerie van volksgezondheid, welzijn en sport verleent met ingang van 1 januari geen financiële steun meer aan het Nederlands Instituut voor Doping- en Drugsresearch (NIDDR) van de Utrechtse universiteit.

Staatssecretaris Erica Terpstra besloot hiertoe na overleg met het laboratorium, NOC*NSF en het Nederlands Centrum voor Dopingvraagstukken (Necedo). Aanleiding is de beslissing van het Internationaal Olympisch Comité het dopinginstituut niet te erkennen. Het laboratorium van prof. Douwe de Boer “zakte” twee maanden geleden bij het examen. Van de vijftien stoffen in een monster spoorden de laboranten er “slechts” dertien op.

NOC*NSF onderhandelt op korte termijn met door het IOC erkende dopinglaboratoria in Europa om een vaste plek te vinden voor de controle van in Nederland afgenomen urinemonsters. Het wil dat een buitenlands instituut een Nederlandse wetenschappelijke instelling bij de onderzoeken betrekt.

VWS verleende dit jaar het instituut een structurele subsidie van 150 000 gulden en zegde toe ook de komende drie jaar steun te verlenen, mits het IOC het laboratorium zou erkennen. Eerder had het instituut een investeringsbijdrage van 200 000 gulden ontvangen voor de aanschaf van apparatuur. Het Utrechtse laboratorium raakte in 1989 zijn IOC-licentie kwijt wegens financiële problemen. In 1993 slaagde het instituut er ook niet in erkenning af te dwingen.

mailIcon print |