*

 
dossier

Archief

Musical Gaaikema en Van Dijk in Aken in première

Door: redactie − 08/01/97, 00:00

AKEN (DPA) - De musical 'Catharine' van tekstschrijver Seth Gaaikema en componist Klaas van Dijk gaat 16 juni in het Stadttheater in Aken in première.

Dat heeft het theater gisteren meegedeeld. Het is de tweede keer dat een musical van het Nederlandse tweetal in de Duitse stad zijn première beleeft. Drie jaar geleden kon men daar van de musical 'Gaudi' genieten.

'Catharine' gaat over een zelfbewuste wasvrouw aan het hof van de Franse keizer Napoleon in het begin van de negentiende eeuw. Terwijl Napoleon de strijd met haar aangaat, probeert Catharine de keizer voor de vrede te winnen. Maya Kavoort speelt de rol van de wasvrouw.

Intendant Elmar Ottenthal van de Akense schouwburg zei dat hem een satire op de mannelijke wereld, waarin vooral macht en hanig gedrag in tel zijn, voor ogen staat.

mailIcon print |