*

 
dossier

Archief

Nog neurotischer dan in zijn films

Door: redactie − 07/02/97, 00:00

Mia Farrow schildert in haar lang verwachte memoires over haar leven met Woody Allen, de regisseur-acteur af als neurotischer dan wie dan ook in zijn films. Sommige bladzijden van het 370 pagina's tellende boek vertonen sterke gelijkenis met de scènes van een Woody Allen film.

Farrow beschrijft Allens gewoonte om met haar een afspraak te maken via zijn secretaresse. Hij benaderde haar nooit rechtstreeks. Als hij alleen met haar was, kon hij zichzelf er niet toe brengen Farrows naam uit te spreken.

Woody Allen had een speciale band met zijn dokters. “Hij had iemand voor elk onderdeel van zijn lichaam. Als er een nieuwe film van hem uitkwam, had hij vooraf een onderhoud met zijn dokters en hun vrouwen. Als hij zich ook maar even niet goed voelde, pakte hij de thermometer. Hij had zijn eigen thermometer in mijn appartement en hij droeg altijd een zilveren pillendoosje bij zich met pillen voor elke mogelijke aandoening.”

Farrow, die in 1992 in de publiciteit kwam omdat ze Woody Allen er van beschuldigde een relatie te hebben met een van hun geadopteerde dochters en één van de andere kinderen mogelijk seksueel te hebben misbruikt, beschrijft dat er in haar relatie met Woody Allen drie personen waren; Woody, zijn psychiater en zij. “Geen enkele beslissing werd ooit zonder zijn psychiater genomen. Hij kocht zelfs geen lakens zonder haar eerst te hebben geraadpleegd. Ik weet dat sommige sessies draaiden om de overgang van polyester-satijn naar katoen.”

Eén van de opmerkelijkste momenten in hun relatie was de ontdekking van Allen dat de afvoer in de douche van Farrows nieuwe huis in het midden zat en niet aan de zijkant. Gevolg was dat er een andere douche moest komen met de afvoer aan de zijkant.

De pijnlijkste passages betreffen Farrows ontdekking dat Allen blootfoto's van hun 17-jarige geadopteerde dochter Soon Yi-Previn had genomen en een relatie met haar had. Farrow beschuldigt Allen ook van seksueel misbruik van haar 7 jaar oude dochtertje Dylan. Iets wat Allen altijd krachtig heeft ontkend.

Volgens Farrow was Allen geobsedeerd door Dylan. “Hij fluisterde haar wakker, hij liefkoosde haar en pakte haar vast als ze op de grond speelde, at of sliep. Hij bracht haar naar bed in zijn ondergoed. Tot twee keer moest ik hem vragen zijn duim uit haar mond te nemen.”

De actrice, die ooit getrouwd was met Frank Sinatra en de dirigent Andre Previn, zegt niet te kunnen uitleggen waarom haar relatie met Allen zo lang heeft geduurd. (Reuter)

mailIcon print |